Projekto trukmė: 2021 m. rugpjūtis - 2022 m. birželis.
Projekto tikslas: įtraukiai ir novatoriškai pristatyti iš Lietuvos kilusias ar Lietuvoje veikusias literatūros ir raštijos asmenybes, taip edukuojant vartotojus bei skatinant gilesnį vartotojų santykį su įvairiais istoriniais kultūros objektais.
Projekto uždaviniai:
Surinkti ir patikrinti istorinę informaciją apie Lietuvos literatūros ir raštijos raidai svarbias asmenybes;
Suburti kūrybinę komandą (kūrybinių tekstų autoriai, aktoriai), kuri sukurs inovatyvų ir įtraukų turinį, skirtą programėlei „Istoriniai pasimatymai“;
Parengti 15 naujų maršrutų;
Sukurti patogią, interaktyvią ir patrauklią papildytos realybės programėlę;
Viešinti projektą.
Trumpas projekto aprašymas
Projekto tikslas – įtraukiai ir novatoriškai pristatyti iš Lietuvos kilusias ar Lietuvoje veikusias literatūros ir raštijos asmenybes, taip edukuojant vartotojus bei skatinant gilesnį vartotojų santykį su įvairiais istoriniais kultūros objektais. Projekto metu bus sukurta 15 interaktyvių maršrutų, kuriuose svarbios istorinės asmenybės pirmuoju asmeniu, charakteringai pasakos miesto istoriją, pažymės svarbias datas, faktus, įdomius nutikimus. Projektą rengia viešųjų bibliotekų kraštotyros specialistai ir kūrybinių industrijų atstovai.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos gido įvairiais formatais leidyba ir pristatymas (2020 m.)
Projekto trukmė: 2020 birželis - 2020 gruodis.
Projekto tkslas: Išsaugoti ir susisteminti informaciją apie Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (VAVB) esančias ir valstybės saugomas kultūros vertybes bei užtikrinti šios informacijos prieinamumą ir patrauklumą skirtingų socialinių grupių žmonėms, sukuriant skirtingų formatų VAVB gidą ir tokiu būdu sukuriant naujas VAVB paslaugas.
Projekto uždaviniai: 1. Sukurti sąlygas žmonėms, besidomintiems Vilniaus ir Lietuvos kultūros vertybėmis bei jų istorija, gauti informaciją apie kultūros paveldo vertybes, esančias VAVB; 2. Sukurti sąlygas žmonėms, dėl judėjimo negalios, ekonominių ar geografinių priežasčių negalintiems pamatyti VAVB esančių kultūros vertybių, gauti informaciją apie kultūros paveldo vertybes, esančias VAVB; 3. Užtikrinti informacijos apie VAVB esančias kultūros vertybes sklaidą ir tvarumą, išsaugant šią informaciją skirtingais formatais, užtikrinant jos daugkartinio naudojimo galimybę ir viešinant ją Vilniaus mieste ir Vilniaus ir Alytaus regionuose; 4. Sudominti ir edukuoti VAVB lankytojus kultūros vertybėmis, pasitelkiant šiuolaikines technologijas. Skatinti jų kūrybiškumą ir prasmingą laisvalaikio leidimą aktyviai įsitraukiant į kultūros vertybių pažinimo procesą.
Projekto rezultatai: Projekto metu apie VAVB bus sukurtas žaidimas mobiliesiems įrenginiams, elektroninis ir tekstinis gidai.
Daugiau informacijos apie bibliotekos gidą straipsnyje.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
„Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė (2018m. - 2021m.)
Projekto trukmė: 2018 balandis - 2021 m. kovas.
Projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.
Projekto metu suburtos stiprios skaitmeninių lyderių ir konsultantų, e. skautų komandos, kurios visoje Lietuvoje savanorystės pagrindais padeda vietos bendruomenėms ir lankytojams tobulinti skaitmeninius įgūdžius.
Projekto metu vykdomos veiklos: 1. Pasirengimas mokymams: bendruomenių registracija ir skaitmeninių lyderių rinkimai, mokymų išteklių rengimas. 2. Bendruomenių išmaniųjų žinių tyrimas. 3. Bendruomenių konkursas. 4. Skaitmeninių lyderių mokymai, renginiai jaunimui ir kt. 5. Pradedančiųjų mokymai. 6. Ribotus skaitmeninius įgūdžius turinčių mokymai.
Projekto vykdytojas – Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos.
Projektas glaudžiai siejasi ir papildo projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Šiais dviem projektais siekiama prisidėti prie 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ poveikio rodiklių pasiekimo. Užsibrėžtas ambicingas tikslas, kad 2023 m. gyventojų, kurie nuolat naudojasi internetu, dalis siektų 87 proc.; gyventojų, kurie niekada nesinaudojo internetu, dalis siektų 10 proc.; gyventojų, kurie naudojasi elektroniniu būdu teikiamomis viešosiomis ir administracinėmis paslaugomis, dalis siektų 60 proc.; gyventojų, turinčių didesnių ir vidutinių įgūdžių naudotis internetu, dalis siektų 70 proc.
Projektai finansuojami iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos ir iš Lietuvos biudžeto lėšų.
Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu viešosios interneto prieigos infrastruktūroje (2018 m. - 2021 m.)
Projekto trukmė: 2018 sausis - 2021 m. sausis.
Projekto tikslas – plėtoti ir atnaujinti viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.
Projekto rezultatai: Projekto įgyvendinimo laikotarpiu atnaujinta didžioji dalis viešosios interneto prieigos infrastruktūros nauja kompiuterine ir programine įranga, pagerintas interneto ryšys, didžiųjų miestų viešosios bibliotekos aprūpintos specialia įranga, skirta kūrybiškumui skatinti bei inžineriniams ir programavimo įgūdžiams lavinti. Daugiau nei 1200 Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų (iš jų 1000 kaimiškose vietovėse) pasiekė nauja technika, sudaranti sąlygas vietos gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo, skaitmeninio turinio kūrimo ir kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.
Projekto vykdytoja – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Projektas glaudžiai siejasi ir papildo projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Šiais dviem projektais siekiama prisidėti prie 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ poveikio rodiklių pasiekimo. Užsibrėžtas ambicingas tikslas, kad 2023 m. gyventojų, kurie nuolat naudojasi internetu, dalis siektų 87 proc.; gyventojų, kurie niekada nesinaudojo internetu, dalis siektų 10 proc.; gyventojų, kurie naudojasi elektroniniu būdu teikiamomis viešosiomis ir administracinėmis paslaugomis, dalis siektų 60 proc.; gyventojų, turinčių didesnių ir vidutinių įgūdžių naudotis internetu, dalis siektų 70 proc.
Projektai finansuojami iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos ir iš Lietuvos biudžeto lėšų.
Tvarus inovatyvių veiklų vystymas (2017 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. gegužė - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - sukurti taikomus inovatyvių produktų ar paslaugų prototipus pagal atlikto tyrimo rekomendacijas, įtraukiant kūrybinių industrijų atstovus bei socialinių ir humanitarinių mokslų ekspertus.
Projekto uždaviniai:
patikrtini prototipus panašiose situacijose ir vietose stebint jų naudojimą;
parengti prototipų naudojimo žemėlapius bei indentifikuoti jų pritaikymo galimybes ir efektyvumą;
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
#MŪSŲKRAŠTAS virtualioje realybėje (2017 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. rugpjūtis - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - ugdyti Vilniaus regiono (Alytaus ir Vilniaus apskričių) 14-18 m. vaikų ir jaunimo skaitmeninio raštingumo įgūdžius, skatinti juos kurti prasmingą kraštotyrinį turinį, domėtis ir dalintis savo krašto informacija su bendraamžiais.
Projekto uždaviniai:
ugdyti vaikų ir jaunimo skaitmeninio raštingumo įgūdžius, suteikti virtualios realybės programavimo įgūdžius;
stiprinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi Vilniaus miestu, jo objektais, vietomis, žymiais žmonėmis, skatintant dalyvauti konkurse, žaidžiant ir bendraujant;
stiprinti vaikų ir jaunimo žinias apie Vilniaus regioną ir kraštotyrą, paveldą ir lankytinas vietas.
Projektas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Vilniaus regiono bibliotekos tinke: internetinių svetainių atnaujinimas, kūrimas ir pritaikymas neįgaliesiems (2016 m.)
Projekto trukmė: 2016 m. balandis - 2016 m. gruodis.
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Vilniaus regiono bendruomenėms naudotis informacija apie kultūros paslaugas ir produktus, elektronines paslaugas bibliotekose.
Projekto uždaviniai:
Sukurti patrauklias ir prieinamas interneto svetaines ir tinklaraščius Vilniaus regiono bendruomenėms.
Sukurti internetu pasiekiamus reprezentatyvius tekstus ir informaciją apie bibliotekų teikiamas kultūros paslaugas ir produktus.
Populiarinti ir patraukliai pateikti bibliotekų teikiamas elektronines paslaugas Vilniaus regiono bendruomenėms.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. (8 5) 262 5570, el. paštas: [email protected] Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.