lt

Pristatome smagų žaidimą „Pažink biblioteką“

Pristatome smagų žaidimą „Pažink biblioteką“

Nuo šiol Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką galima pažinti žaismingu ir interaktyviu būdu – žaidžiant žaidimą „Pažink biblioteką“.

Viskas, ko Jums reikia – išmanusis telefonas. Na, dar smalsumas pažinti bibliotekos erdves, sužinoti jos ir pastato istorijos įdomybes. 

Žaidimą žaisti galima dviem būdais:

  1. Užsukti į pazinkbiblioteka.amb.lt, telefonu nuskenuoti kodą ir atsakyti į telefono ekrane pateikiamus klausimus. 
  2. Į telefoną parsisiųsti Actionbound programėlę ir žaisti žaidimą jos pagalba, nuoroda: https://en.actionbound.com/bound/amb-zaidimas.

Kaip sako projekto vadovė Ieva Pranckūnaitė, šis žaidimas sukurtas smalsiems žmonėms, galbūt, jaunesnio amžiaus, kuriems priimtiniau informaciją įsisavinti interaktyviais metodais, naudojant technologijas, o ne skaitant žinynus ar enciklopedijas. Žaidžiantieji turi atsakyti į klausimus, kurių atsakymus galima surasti besivaikščiojant po biblioteką. Taip lankytojai vaikštinėja po biblioteką – nuo klausimo prie klausimo, nuo objekto prie objekto ir tokiu būdu lankymasis bibliotekoje tampa žaismingesnis, patrauklesnis jaunimui ir šiuolaikinėmis technologijomis besinaudojantiems žmonėms, prieinamas pavieniams lankytojams, geriau atliepiantis individualius poreikius. 

Šiuo metu dėl karantino patekimas į bibliotekos erdves yra apribotas, tačiau sužaisti žaidimą galima ir namuose. Jeigu kurio atsakymo nežinosite, pasibaigus karantinui galėsite ateiti į biblioteką, aplankyti klausime minimą objektą ir sužinoti teisingą atsakymą. 

Žaidimas yra projekto, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, dalis. Šio projekto metu taip pat buvo išleista knyga „Vadovas po Adomo Mickevičiaus biblioteką“ bei pristatytas elektroninis gidas, kurį galima skaityti čia. Tai dovana visiems vilniečiams ir bibliotekos lankytojams nuo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos, šiemet švenčiančios 70 metų jubiliejų.

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka