Atvirajame literatūros fonde (abonemente) rasite lietuvių ir užsienio šalių grožinės literatūros įvairiomis kalbomis. Tarp daugybės grožinės literatūros leidinių rasite ir pačių naujausių, ir jau literatūros klasika tapusių, seniau išleistų knygų.
Knygas skolintis gali visi registruoti bibliotekos vartotojai, turintys galiojantį LIBIS vartotojo pažymėjimą ir einamaisiais metais atnaujinę registracijos duomenis. Iš grožinės literatūros fondo skolinama mėnesiui. Grąžinimo terminą galima pratęsti du kartus, jei nėra rezervuota kitų skaitytojų.
Prireikus pagalbos, prašome kreiptis į konsultantą, dirbantį III a. Užklausas galima pateikti paspaudus bibliotekos interneto svetainėje www.amb.lt esančią nuorodą „Klausk bibliotekininko“.
Savitarnos aparatą, kuriuo galima skolintis ir grąžinti knygas, rasite III a., prie įėjimo (vestibiulyje).
Užsakyti ir rezervuoti leidiniai lentynoje sudėti pagal pagal skaitytojo pažymėjimo numerį.
Užsakytus ir rezervuotus leidinius pasiskolinti galima naudojantis savitarnos įrenginiais arba kreiptis į bibliotekininką.
Nauji leidiniai eksponuojami ženklu „N“ paženklintose lentynose. Leidiniai su raudona lipde į namus neskolinami.
Austrijos užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių kultūrinių ryšių skyriaus iniciatyva 1994 metais mūsų bibliotekoje įkurta Austrų skaitykla. Joje rasite vienintelę Lietuvoje Austrijos leidinių kolekciją, kurią sudaro apie 7 tūkst. itin kruopščiai ir patikimai atrinktų leidinių, suteikiančių galimybę pažinti šios šalies istoriją, dabartį, modernumą, jos aristokratiškąją kultūros ir literatūros esmę. Kolekcija nuolat atnaujinama naujausiais leidiniais. Austrų literatūros fonde visi leidiniai yra vokiečių kalba.
Šveicarų skaitykla įkurta 2000 metais bendradarbiaujant su Swiss Baltic Net, kultūros fondu Pro Helvetia ir Šveicarijos ambasada Rygoje. Šveicarijos leidinių kolekcijoje yra apie 1500 egz. vertingų leidinių vokiečių, italų ir prancūzų kalbomis. Pagrindinę fondo dalį sudaro leidiniai vokiečių kalba. Tai grožinė bei mokslinė literatūra, filmai, garso įrašai, žurnalai. Šveicarijos kultūros fondas Pro Helvetia kiekvienais metai dovanoja naujų leidinių.
Nedidelė Lichtenšteino kunigaikštystės kolekcija pradėta kurti 2004 metais. Lentynoje rasite knygų apie šalies istoriją, politiką, ekonomiką, kultūrą bei papročius. Lichtenšteino kunigaikštystės vyriausybė kiekvienais metais papildo kolekciją keletu leidinių vokiečių kalba.
Bibliotekoje įkurtoje mediatekoje yra saugoma Atviros Lietuvos fondo padovanota kino filmų kolekcija (2005 m.). Kiekvienais metais ji papildoma ir šiuo metu mediatekoje galima rasti daugiau kaip 5 tūkst. garso ir vaizdo dokumentų, įvairiose laikmenose – nuo vinilo plokštelių iki VHS kasečių.
Įrašai skaitytojams išduodami į namus dviems savaitėms. Įrašus, pažymėtus raudonomis lipdėmis, galima naudoti tik bibliotekoje.
Meno fondo erdvėse rasite keliasdešimt tūkstančių dokumentų bei knygų, kurios apima visas meno sritis – meno istoriją, teoriją, architektūrą, dailę, fotografiją, muziką, teatrą, kiną, choreografiją bei gretimas sritis, be kurių meno studijos sunkiai įsivaizduojamos (kultūros istorija, etnografija ir t.t.). Meno fonde sukaupti dokumentai lietuvių ir daugiau kaip 20 užsienio kalbų. Be pagrindinių (anglų, vokiečių, prancūzų, rusų bei lenkų) kalbų, didelis fondas italų kalba, taip pat galima rasti leidinius vengrų, rumunų, japonų, kinų bei graikų kalbomis.
Knygos ir dokumentai skolinami į namus mėnesiui, su galimybe prasitęsti. Leidiniai, pažymėti raudonomis lipdėmis, skaitomi vietoje.
Vaizdų palėpė – tai vienintelė patalpa bibliotekoje, iš kurios matomas ne tik Jonų bažnyčios bokštas, bet ir Gedimino pilis. Negana to, čia galite rengti filmų peržiūras su draugais. Ši erdvė talpina 15 asmenų, na, o gausią filmų kolekciją rasite pas mus Meno skyriuje. Jeigu vaizdo įrašą žiūrėsite iš savo laikmenų, prašome turėti savo kompiuterį. Vaizdų palėpėje gali būti organizuojamos ir kitos veiklos, kaip kad susitikimai, diskusijos, žaidimų vakarai.
Rezervuoti norimą laiką Vaizdų palėpėje galima ČIA.
1955 m., minint poeto Adomo Mickevičiaus (1798–1855) mirties 100-ąsias metines, tuometinei Vilniaus viešajai bibliotekai buvo suteiktas Adomo Mickevičiaus vardas. Tų pačių metų lapkričio mėnesį pradėtas kaupti Mickevičianos fondas.
Fondo dokumentai į namus neskolinami.
Fondą sudaro įvairūs A. Mickevičiaus kūrinių leidimai, darbai apie poetą, bibliografijos rodyklės, garsiniai ir vaizdiniai dokumentai bei kt. Adomas Mickevičius kūrė lenkų kalba, kuri buvo tapusi LDK bajorų, kunigų, šviesuomenės kalba, o nuo XVII a. pab. – valstybine, kanceliarine kalba. Dėl šios priežasties ir Mickevičianos fonde daugiausia kūrinių – apie 66 % yra lenkų kalba. Šiuo metu fondą sudaro daugiau kaip 1000 fizinių vienetų daugiau kaip 700 pavadinimų leidiniai.
Į lietuvių kalbą A. Mickevičiaus kūriniai pradėti versti tik pačioje XIX a. pab. Mickevičianos fonde yra apie 16% leidinių lietuvių kalba. Kita gausi fondo dalis – apie 9 % leidinių yra rusų kalba. Likusią fondo dalį sudaro kūriniai, versti į vokiečių, prancūzų, anglų ir kitas kalbas.
Seniausias fondo leidinys – 1828 m. Peterburge išleistas Adomo Mickevičiaus kūrinio „Konradas Valenrodas“ pirmasis leidimas.
Dalykinės literatūros atvirasis fondas laisvai prieinamas vartotojams. Jame knygos ir kiti leidiniai išdėstyti trimis mokslo sričių kompleksais:
Socialiniai ir humanitariniai (filosofija, psichologija, teologija, sociologija, politika, ekonomika, teisė, pedagogika, etnografija, filologija);
Gamtos ir gyvybės mokslai (gamtos mokslai, medicina ir geografija);
Technikos ir technologijų mokslai (technika);
Knygas skolintis gali visi registruoti bibliotekos vartotojai, turintys galiojantį LIBIS vartotojo pažymėjimą ir einamaisiais metais atnaujinę registracijos duomenis. Iš šio fondo skolinama mėnesiui. Grąžinimo terminą galima pratęsti du kartus, jei nėra rezervuota kitų skaitytojų. Leidiniai, pažymėti raudonomis lipdėmis į namus neskolinami. Prireikus pagalbos, prašome kreiptis į konsultantą, dirbantį III a.
Šioje erdvėje rasite į namus skolinamų periodinių leidinių.
Prie stalo galima dirbti atsinešus savo kompiuterį. Jeigu norite susitikimui rezervuoti visas darbo vietas prie stalo, rezervuoti norimą laiką galima ČIA.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. (8 5) 262 5570, el. paštas: [email protected] Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.