Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Priimta bibliotekos Tvarumo deklaracija

Priimta bibliotekos Tvarumo deklaracija

Nuo 2022 metų Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka pradeda įgyvendinti ilgalaikę strategiją, didelį dėmesį skiriant tvarumui.

Praėjusiems metams baigiantis bibliotekos kolektyvas dalyvavo tvarumo mokymuose, kuriuos vedė lektorius Giedrius Bučas iš „Kūrybos kampas 360“. Tąkart kalbėjome apie tai, kaip padaryti, kad biblioteka būtų dar labiau tvaresnė ir žalesnė organizacija. Nors savo prigimtimi biblioteka yra organizacija, kuri skatina tvarų vartojimą – leidinių skolinimąsi, taip pat perskaitytų knygų dovanojimą, kad jas galėtų skaityti kiti („Mainų lentynos“ mūsų bibliotekos pirmame aukšte), yra veiklos sričių, kur galima ieškoti dar labiau tvarių sprendimų.

Atsisveikindami po mokymų įsipareigojome sukurti savo bibliotekos Tvarumo deklaraciją ir jos laikytis, nes tikime, kad dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių. Buvo sukurta darbo grupė, kurios veiklos rezultatas – Tvarumo deklaracija. Ji yra iš dviejų dalių: vienos rekomendacijos skirtos visiems bibliotekos lankytojams, partneriams, tiekėjams, o kita – vidinė, skirta bibliotekos vidaus darbo organizavimui.

Tvarumo deklaracija organizacijoje turi aiškią viziją ir kryptį, kaip veikti siekiant tvaraus ir darnaus vystymosi. Deklaracijos pagrindu sieksime rasti bendrus sprendimus bibliotekos bendruomenėje, bendraujant su partneriais, tiekėjais, rangovais ir rėmėjais, lengviau bus organizuojami darbai bei įvairūs renginiai. Siekdama savo vizijos, biblioteka keičiasi, kad pasaulis taptų tvaresnis. Bibliotekos bendruomenė savo veikloje vadovaujasi atsakomybės, partnerystės, atvirumo ir tobulėjimo vertybėmis. Deklaracija galioja visuose organizacijos lygmenyse.

Pradėsime nuo mažų žingsnelių – gyventi darnoje, pirmiausia to reikalaudami iš savęs, po to iš aplinkinių ir kitų institucijų.

Bibliotekos Tvarumo deklaraciją rasite ČIA.

 

 

 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas