Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tvari biblioteka

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka – Tvari biblioteka.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka įgyvendina ilgalaikę strategiją, didelį dėmesį skirdama tvarumui. Biblioteka 2022 m. priėmė „Tvarumo deklaraciją“, kurią sudaro dvi dalys:

  1. Rekomendacijos skirtos visiems bibliotekos lankytojams, partneriams, tiekėjams,
  2. Vidinė, skirta bibliotekos vidaus darbo organizavimui.

Tvarumo deklaracija organizacijoje turi aiškią viziją ir kryptį, kaip veikti siekiant darnaus vystymosi tikslų. Deklaracijos pagrindu biblioteka siekia ieškoti bendrų sprendimų bibliotekos bendruomenėje, bendraujant su partneriais, tiekėjais, rangovais ir rėmėjais, kad būtų lengviau organizuojami darbai bei įvairūs renginiai. Siekdama savo vizijos, biblioteka keičiasi, kad pasaulis taptų tvaresnis. Bibliotekos bendruomenė savo veikloje vadovaujasi atsakomybės, partnerystės, atvirumo ir tobulėjimo vertybėmis. Deklaracija galioja visuose organizacijos lygmenyse.

Biblioteka, pradeda nuo mažų žingsnelių – gyventi darnoje, pirmiausia to reikalaudami iš savęs, po to iš aplinkinių ir kitų institucijų. Bibliotekoje vyksta sezoninės naudotų daiktų atiduotuvės, Tvarumo popietės, parengta mokymų programa „Tvarumas bibliotekoje“, vyksta mokymai VAVB ir Vilniaus regiono bibliotekų specialistams, įgyvendinama projektinė veikla.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas