Projekto trukmė: 2023 m. sausis - 2023 m. gruodis.
Projekto tikslas: parengti vaikams adaptuotą, pagal lengvai suprantamos kalbos metodiką, grožinės lieratūros el.rinkinį ir skatinti vaikų, patiriančių skaitymo sunkumų, skaitymo prieinamumą ir įtrauktį švietime ir kultūriniame gyvenime.
Projekto uždaviniai, rezultatai:
1. Parengti 8 apsakymų elektroninį rinkinį vaikams lengvai suprantama kalba (3-iuoju skaitymo lygiu); 2. Suoganizuoti 2 virtualius informacinius mokymus Vilniaus ir Alytaus regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojams apie lengvai suprantamą kalbą ir jos metodiką ruošiant informacinius tekstus; 3. Sukurti ir pravesti 3 edukacinius užsiėmimus – skaitymus lengvai suprantama kalba šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius skaitymo sunkumų; 4. Viešinti projekto rezultatus
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Intymu. Kūryba sau ir saviesiems – egodokumentai (2023 m.)
Projekto laikotarpis: 2023 m. sausis - 2023 m. lapkritis.
Projekto tikslas: Vilniaus ir Alytaus regionų jaunimui (16–29 m.) sudaryti galimybes įsitraukti į egodokumentų kultūrinės reikšmės ir vertės pažinimą, egodokumentų kaip kasdienybės (socialinės) istorijos šaltinio kūrimą ir asmens identiteto bei meninės saviraiškos galimybę bei atrasti, tyrinėti ir vienyti savo bendruomenę ir artimąją aplinką, pasitelkiant individualias kūrybines galias.
Projekto uždaviniai, rezultatai:
Planuojama sulaukti bent 200 realių ir 30 nuotolinių dalyvių, kuriuos VAVB pasieks bendradarbiaudama su jaunimo organizacija „Lietuvos atgaja“ ir Vilniaus ir Alytaus regionų bibliotekomis.
Projektas bus viešinamas VAVB ir regiono bibliotekų ir kitų partnerių informaciniais kanalais.
Projekto pabaigoje VAVB numato parengti pranešimą profesinės patirties sklaidai.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Šeimadieniai (2022 m.)
Projekto trukmė: 2022 m. kovas - 2022 m. gruodis.
Projekto tikslas: sukurti profesionalaus bei kokybiško turinio produktus, prieinamus internetu ir pasiekiamus net ir esant fiziniams apribojimams, ir tokiu būdu skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines, edukacines ir kūrybines veiklas kaip kokybišką laiko leidimo formą.
Patalpinti projekto metu sukurtą turinį į naują interneto svetainę „Šeimadienių biblioteka“;
Viešinti projekto rezultatus.
Trumpas projekto aprašymas
Projekto tikslas – sukurti profesionalaus bei kokybiško turinio produktus, prieinamus internetu ir pasiekiamus net ir esant fiziniams apribojimams, ir tokiu būdu skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines, edukacines ir kūrybines veiklas kaip kokybišką laiko leidimo formą. Projekto metu bus sukurti 6 edukaciniai – mokomieji filmukai skirti vaikams ir suaugusiems. Taip pat projekto metu bus organizuojamos 3 su filmukų temomis susijusios diskusijos, kurių dalyviai galės prisijungti realiu laiku ir gauti grįžtamąjį ryšį iš lektorių. Projekto metu parengti filmukai papildys „Šeimadienių biblioteka“ svetainės turinį ir bus viešai prieinami.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje (2021 m.)
Projekto trukmė: 2021 m. rugpjūtis – 2021 m. spalis.
Projekto tikslas: keliais viešais nemokamais koncertais pristatyti visuomenei aktualių Lietuvos jaunųjų muzikos autorių kūrybą ir skatinti tolimesnį teisėtą muzikos kūrinių naudojimą.
Projekto uždaviniai:
Suorganizuoti 5 Lietuvos autorių koncertus ir pristatyti jaunųjų muzikos autorių kūrybą;
Koncertų metu akcentuoti autorių teisių bei legalaus kultūrinio turinio vartojimo svarbą;
Viešinti informaciją apie projekte dalyvaujančius muzikos atlikėjus, legalaus kultūrinio turinio vartojimo svarbą.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.
Šeimadienių biblioteka (2020 m.)
Projekto trukmė: 2020 m. rugpjūtis - 2020 m. gruodis.
Projekto tikslas: sukurti profesionalaus bei kokybiško turinio šeimoms platformą, prieinamą internetu ir pasiekiamą net ir esant fiziniams apribojimams, ir tokiu būdu skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines, edukacines ir kūrybines veiklas kaip kokybišką laiko leidimo formą.
Projekto uždaviniai:
Sukurti specialią interneto svetainę „Šeimadienių biblioteka“ ir joje talpinti šeimoms su mažais vaikais bei vaikų edukatoriams skirtą turinį.
Sudaryti rekomenduojamos literatūros sąrašus;
Organizuoti virtualias paskaitas-diskusijas šeimoms.
Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės plėtra (2018 m. - 2021 m.)
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su partneriais – 24 atminties, kultūros ir švietimo įstaigomis, tarp kurių yra Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, pradėjo vykdyti projektą „Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės plėtra“, kurio trukmė nuo 2018 m. birželio 18 d. iki 2021 m. birželio 30 d.. Projektas finansuojamas iš ES Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Projekto vertė – 9 911 532 Eur.
Projekto tikslas: vartų į skaitmeninį kultūros paveldą plėtra.
Lietuvos skaitmeninėje darbotvarkėje pažymima, kad Lietuvoje per mažai dėmesio skiriama suskaitmenintos kultūrinės medžiagos naudojimui. Tai aktualu ir Virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos (toliau – VEPIS) saugomo bei per portalą epaveldas.lt prieinamo skaitmeninto kultūrinio turinio atveju.
Projekto metu planuojamos veiklos: • modernizuoti VEPIS; • sukurti 9 naujas el. paslaugas; • parengti naują skaitmeninį turinį; • aktualizuoti skaitmeninį turinį, sukuriant 3 edukacines elektronines priemones.
Numatomi projekto rezultatai: Projekto rezultatas – sukurtos 9 naujos el. paslaugos, palengvinančios skaitmeninto kultūrinio turinio paiešką, kaupimą, tvarkymą ir naudojimą švietimo, mokslinių tyrimų ir kitais portalo epaveldas.lt paslaugų gavėjams aktualiais tikslais: 1. Skaitmeninio turinio susiejimo su geografine vieta paslauga; 2. Skaitmeninio turinio valdymo paslauga; 3. „Vieno langelio“ paslauga; 4. Skaitmeninio turinio analizės ir tyrimų vykdymo paslauga; 5. Personalizuotų virtualių parodų paslauga; 6. Kūrinio statuso ir licencijavimo sąlygų pateikimo paslauga; 7. Muzikos iš natų grojimo paslauga; 8. Žemėlapių pateikimo paslauga; 9. Virtualiosios ir papildytosios realybės ekspozicijų paslauga. Projekto vykdymo metu numatyta aktualizuoti skaitmeninio kultūros paveldo turinį.
Skaitmeninimas jaunuolio akimis (2017 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. gegužė - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - ugdyti vaikų ir jaunimo žinias, pristatant suskaitmenintas kultūros paveldo vertybes ir skatinant jas integruoti į šiuolaikinį kūrybos kontekstą.
Projekto uždaviniai:
identifikuoti esminius jaunosios kartos kultūros vartojimo įpročius ir poreikius suskaitmenintų kultūros vertybių kontekste;
pristatyti kultūros vertybes jaunimui;
kartu su projekto dalyviais sukurti įtraukių elektroninių paslaugų prototipus;
skleisti esamas suskaitmenintas kultūros vertybes ir skatinti jų panaudojimą tolimesnėje kūryboje.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Šimtmetis ant tavo stalo: Pažink, Švęsk, Kurk su žaidimu "Pasižvalgymai po Vilnių" (2017 m.)
Projekto tikslas - sutelkti mokyklų bendruomenes ir skatinti jų domėjimąsi Šimtmečiu, Valstybės ir Vilniaus istorija, kultūra, lietuvių kalba; formuoti ir kurti kultūros tapatybę, naudojant unikalų stalo žaidimą "Pasižvalgymai po Vilnių".
Projekto uždaviniai:
Ugdyti mokyklų bendruomenių domėjimąsi Šimtmečiu ir skatinti prasmingą jo šventimą;
Stiprinti mokyklų bendruomenių žinias apie Valstybę, jos istoriją, kultūrą, meną, ekonomiką ir mokslą;
Skatinti mokyklos bendruomenių narių bendravimą, kultūrų dialogą ir pasmingą laisvalaikio leidimą kartu dalyvaujant edukaciniuose renginiuose.
Projektas finansuojamas Vyriausybės kanceliarijos kuruojamos Istorinės atminties puoselėjimo programos.
Šeimadieniai: savaitgaliais leiskime laiką bibliotekoje kartu (2017 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. sausis - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - skatinti bendrą tėvų ir vaikų įsitraukimą į kultūrines-edukacines veiklas ir propaguoti kokybišką laisvalaikio leidimą.
Projekto uždaviniai:
Skatinti kokybišką ir prasmingą tėvų ir vaikų laisvo laiko leidimą įsitraukiant į edukacines veiklas;
Ugdyti tikslinės grupės tarpusavio supratimą;
Atverti bibliotekos erdves savaitgaliais ir parodyti bibliotekos, kaip trečios erdvės, galimybes;
Ugdyti sąmoningus ir kokybiškus šeimos santykius per kultūrines-edukacines veiklas.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Stalo žaidimo "Pasižvalgymai po Vilnių" pristatymas jaunimui: kultūros tapatumo formavimas ir skatinimas domėtis Valstybės ir Vilniaus istorija, kultūra ir lietuvių kalba (2017 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. kovas - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - skatinti jaunimą domėtis Valstybės ir Vilniaus istorija, kultūra ir lietuvių kalba, formuoti ir kurti kultūros tapatybę, naudojant kraštotyros informacijos priemones - unikalų stalo žaidimą "Pasižvalgymai po Vilnių".
Projekto uždaviniai:
Ugdyti jaunimo domėjimąsi Vilniaus miestu, jo objektais, vietomis, žymiais žmonėmis per edukacinius užsiėmimus, žaidžiant ir bendraujant;
Stiprinti jaunimo žinias apie Vilniaus kraštą ir kraštotyrą, paveldą ir lankytinas vietas, sukuriant metodinę priemonę (literatūros apžvalgą) pedagogams;
Skatinti jaunimo bendravimą ir bendradarbiavimą, kultūrų dialogą ir prasmingą laisvalaikio leidimą dalyvaujant edukaciniuose renginiuose.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Knygnešio kelias: interaktyvus jaunimo pilietiškumo ir istorinio sąmoningumo ugdymas (2017 m.)
Projekto trukmė: 2017 m. vasaris - 2017 m. gruodis.
Projekto tikslas - ugdyti vaikų ir jaunimo tautinį sąmoningumą, patriotiškumą ir skatinti lietuvių kalbos, kultūros ir istorijos puoselėjimą.
Projekto uždaviniai:
Sukurti profesionalų interaktyvų video klipą apie istorinį knygnešio kelią;
Sukurti specialų, interaktyiam sprendimui pritaikytą internetinį tinklalapį, kuriame būtų viešai prienamas video klipas ir pateikiama platesnė informacija apie knygnešystę;
Užtikrinti rezultatų sklaidą ir prieinamumą visuomenei.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Keliaujanti literatūrinė vaistinė (2016 m.)
Projekto trukmė: 2016 m. balandis - 2016 m. gruodis.
Projekto tikslas – literatūros kaip vaisto arba gyvenimo papildo vartojimas bendruomenėse, gerinant emocinę savijautą.
Projekto uždaviniai:
Bendruomenių emocinės būsenos stiprinimas;
Gyventojų bendruomeniškumo ir aktyvesnio įsitraukimo į bendras veiklas bibliotekose skatinimas;
Regiono bibliotekų skaitytojų prieinamumo prie VAVB knygų fondo ir TBA funkcijos populiarinimas;
Skaitymo naudos ir teigiamo poveikio didinimas.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
#MŪSŲKRAŠTAS: Alytaus ir Vilniaus bendruomenių tapatumo ugdymas bibliotekose (2016 m.)
Projekto trukmė: 2016 m. gegužė - 2016 m. lapkritis.
Projekto tikslas – ugdyti Vilniaus regiono bendruomenių tapatumą panaudojant turinį apie Alytaus ir Vilniaus kraštą.
Projekto uždaviniai:
Perkelti sukurtą/atnaujintą kraštotyrinį turinį į bendruomenėms patrauklias ir prieinamas internetines svetaines;
Pristatyti ir viešinti sukurtą/atnaujintą turinį bibliotekų bendruomenėms, naudojant šiuolaikines technologijas;
Įgyventinti vaikams, jaunimui ir suaugusiems skirtas edukacines programas, įtraukiant juos į aktyvų turinio kūrimą ir naudojimą.
Projektas įgyvendintas projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pagrindu.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. (8 5) 262 5570, el. paštas: [email protected] Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.