Aušra Lazauskienė „Klasikiniai marmurinio popieriaus raštai“
Marmurinis popierius – viena dekoratyvinio popieriaus rūšių, kurio istorija nuo X amžiaus minima daugelio pasaulio šalių knygos meno istorijoje. Marmurinio popierius raštai istoriškai puošdavo knygas, baldų detales, žmonių namų aplinką.
Raštai, kuriuos matome šiandien, pasakoja istorijas regionų, kuriose jie atsirado, vystėsi ir klestėjo bei liko populiarūs iki šių dienų. Juose atsispindi žmogaus noras popieriuje atskleisti kūrėjo, supančios gamtos, tradicijų grožį. Tai Anatolijos marmuro grožis bei regiono moterų apdarų raštai, Italijos kaitra ir balto marmuro prabanga, Viduržemio jūros smėlyje gulinčios kriauklės, prancūzų imperatoriška didybė bei žavėjimasis kasdienėmis žemiškomis detalėmis - sraigėmis ar vynuogynų ūselių sukiniais. Darbuose matome spalvų gausą, bet tuo pačiu žavimės nuosaikiu žemės atspalvių grožiu.
Vilniaus knygrišių gildijos narė, popieriaus marmuruotoja Aušra Lazauskienė kviečia į parodą „Klasikiniai marmurinio popieriaus raštai“, kuri vyks birželio 1-30 d. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje.
Parodą galima apžiūrėti Parodų salėje iki birželio 30 d.
Liudos Mickutės fotografijų paroda
Kviečiame apsilankyti II bibliotekos aukšte įsikūrusioje Vilnistikos skaitykloje, kur eksponuojama Liudos Mickutės fotografijų paroda.
Autorė pasakoja apie save:
„Fotografuoju nuo 2014 metų, fotografija man yra hobis ir sielos atgaiva. Mėgstu užfiksuoti gamtos virsmą, šviesą, rytmečio peizažus. Domina miesto senoji architektūra.
Dalyvavau tarptautinėse parodose „Žemės diena“ (2016 ir 2017 m.), „Gyvos žemės mintys“ (2016 ir 2019 m.), „Lietuvos peizažai“ (2016 ir 2017 m.), „Adventur'' parodose (2016, 2017 ir 2018 m.) ir kitose.
Nuotraukos buvo eksponuojamos Užupyje (Vilnius) vykusioje parodoje „Užupio Konstitucija nuotraukose“ (2021 m.).
Fotografijos spausdinamos žurnale „National Geographic Lietuva“', „Gismeteo“ kalendoriuje ir kituose leidiniuose.
Aktyviai dalyvauju fotokonkursuose medijose“.
Paroda vyksta Vilnistikos skaitykloje iki birželio 30 d.
„Skaitykite vaikams knygas, kol jie maži“. Atvirukai iš Birutės Railienės ir Dariaus Railos kolekcijos
Birutė Railienė ir Darius Raila:
„Kolekcija pradėta rinkti gal prieš dvidešimt metų, kai iš vienos konferencijos atkeliavo keli atvirukai. Atvirukų kolekcionavimas mums buvo didelis malonumas. Knygą mes abu labai branginame, taigi ir kolekcijos tema yra siaura: atvirukuose turi būti pavaizduota knyga. Galbūt ne pirmame plane, o kažkur šalia, bet knyga turi būti matoma.
Kolekcijoje atvirukai kuo įvairiausi – vieni romantiniai, kiti daugiau religinės tematikos, kituose pavaizduoti žymūs žmonės ir pan. Kadangi atvirukus paprastai piešė dailininkai, o ne dailininkės, juose dažniau vaizduojamos moterys. Dar viena graži sritis šia tematika – tai savo vaiką skaityti mokanti motina. Didžioji dalis atvirukų buvo piešiami dailininkų. Ir į tą paveikslėlį buvo stengiamasi sudėti kuo daugiau informacijos, kad žmogus galėtų pasirinkti, kokį gyvenimo atvejui nupirkti atviruką ir išsiųsti. Kai kurie kolekcijos atvirukai būna su užrašais. Kartais parašyti vos keli žodžiai ar inicialai.
Norėtume, kad kolekciją pamatytų kuo daugiau žmonių, nes galbūt jie ir patys pradės siuntinėti tikrus atvirukus.
2020 m. kolekcijos rinkimą sustabdėme po to, kai užregistravome ją kaip Lietuvos rekordą agentūroje „Faktum“ prie Lietuvos kultūros fondo.
Paroda eksponuojama Didžiojoje salėje.
Eglė Maskaliūnaitė Butkuvienė „Slėpimasis už kasdienybės“
Autorė gimė 1975 m.Vilniuje. 1993-1999 m. studijavo keramiką Vilniaus dailės akademijoje,Taikomosios dailės fakultete. Menų magistrė, dailininkų sąjungos narė. Dalyvauja grupinėse keramikos ir žemės meno parodose Lietuvoje ir užsienyje, surengusi tris personalines parodas. Keramikos pedagogė.
„Kūryba tam tikra prasme padeda egzistuoti, komunikuoti. Pastaruosius keletą metų nagrinėju temą „Slėpimasis už kasdienybės“, kurią įgyvendinu erdviniais objektais - keraminės skulptūros ir žemės meno darbais. Pasislėpti už kasdienybės, reiškia ne tik pakeisti tam tikrą žvilgsnio fokusą taip, kad nematomos rutininės detalės taptų matomomis, bet ir būti šalia jų, kontempliuojant, perkeičiant, stilizuojant, paverčiant kažkuo galingu, savotišku atramos tašku. Tai - sunkių patirčių įveikimas per panirimą į rutininius veiksmus ir, tokiu būdu, galimybė stabilizuotis. Kai jautiesi sugriautas, netekęs pagrindo, turi sukurti save iš naujo. Būsena, kai prarandi kažką labai vertingo, dalį savęs, ir turi su tuo gyventi toliau. Nebematai perspektyvos ir lieka tik kasdiena, ši akimirka. Kasdienybė - pats stabiliausias dalykas mūsų gyvenime. Graikų filosofai ją visiškai ignoravo, kasdienybės reabilitacijos banga prasidėjo nuo 19 a., ji aktuali iki šiol. Tai – rutinos lyrika, pilkumos poezija. Kita vertus tai- būdas negalvoti, išnykti kaip asmenybei ir išlikti“.
Parodą apžiūrėti galima bibliotekos languose iš Trakų gatvės.
„Animacinis dienoraštis“
Nuo gegužės mėnesio bibliotekos Meno ekrane – „Animacinis dienoraštis“.
Tai kūrybinis eksperimentas, kurio metu Vilniaus dailės akademijos pirmo kurso animacijos studentai publikavo kasdieninius animacinius kūrinius. Taip mokydamiesi kritiškai vertinti idėją, laiką ir savo tobulėjimą bei reflektuoti kasdienius įvykius.
Meno ekraną rasite III aukšte laisvalaikio erdvėje šalia Mickevičiaus skaityklos
Judančio paveikslėlio stebuklas
Bibliotekos III a. poilsio erdvėje kviečiame apžiūrėti parodą "Judančio paveikslėlio stebuklas". Čia galėsite susipažinti su trumpa animacinio meno raida pasaulyje, pirmaisiais optiniais žaislais bei įtakingiausiais animacinių filmų kūrėjais - pradininkais.
Lina Itagaki yra laisvai samdoma iliustruotoja ir komiksų kūrėja. „Grybo auksas“ – jau šeštasis tikrais istoriniais įvykiais paremtas knygos projektas, su kuriuo Linai teko dirbti. Parodoje eksponuojami iliustracijų, sukurtų šiai knygai, originalūs piešiniai.
Užsukite pamatyti magijos, kurią paprastu pieštuku gali sukurti iliustruotoja!
Paroda vyksta Vaikystės pievoje iki birželio 30 d.
„Lietuvos krepšiniui – 100“
Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2022-uosius Lietuvos krepšinio šimtmečio metais. Šia proga parengėme Jums leidinių ir dokumentų stendinę parodą.
1922 metais balandžio 23 dieną Kaune buvo sužaistos pirmosios krepšinio varžybos. Parodoje pristatomos krepšinio legendos Pranas Lubinas, Vytautas Bimba, Modestas Paulauskas, Vladas Garastas Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir kiti.
Sovietiniais laikais sportas – ypač medaliai olimpiadose – buvo viena retų galimybių išgarsinti Lietuvos vardą.
Paroda veikia II bibliotekos aukšte Laisvalaikio erdvėje.
Paroda „Gamtos stebuklai“
Kūrybinės laboratorijos sienas vasariškai nudažė vaikų ir jaunimo kūrybos studija „Kregždutė“!
Studiją pristato jos vadovė Loreta Zdanavičienė: „Mūsų dailės studija neturi vadovėlio ar plano, kuriuo privalėtume sekti. Yra daug metodų, bet nėra vieno – tinkamo visiems. Mokytojo asmenybė, jo paties kūrybingumas, jautrumas ir poreikis suprasti mokinį yra svarbiausias veiksnys tokiame mokymo procese. Vengiame nereikalingos konkurencijos. Mokinio darbas yra vertinamas individualiai, pagal jo paties sugebėjimą, todėl niekuomet nėra lyginamas su kitų vaikų darbais. Kiekvienas vaikas dailės studijoje gali išreikšti savo individualybę, patikėti savo gabumais, o svarbiausia jo kūryba bus suprasta ir įvertinta. Mūsų dailės studijoje vaikai randa jaukią aplinką yra saugūs, reikalingi ir laukiami.“
Paroda vyksta Vaikų bibliotekos Kūrybinėje laboratorijoje birželio mėnesį.
Neskaitykite gerų knygų – skaitykite geriausias! IBBY Lietuvos skyriui – 30 metų
IBBY Lietuvos skyrius nuo pat 1992-ųjų metų telkia vaikų ir paauglių literatūros specialistus bei kuria aktyvią ir profesionalią bendruomenę, kuri Lietuvos ir pasaulio visuomenei pristato lietuvių kūrėjų kūrinius bei organizuoja konferencijas bei kitus su vaikų ir paauglių literatūra susijusius renginius.
Vienas svarbiausių titulų – Prano Mašioto premija – geriausioms vaikų ir paauglių knygoms skiriama jau 30 metų. Kas ketvirtį, visus metus, kviesime jus susipažinti su vis kitų metų premijos laureatais.
Kas buvo patys puikiausi 1992–1999-aisiais? Užsukite Po skliautu ir atraskite geriausias knygas iš naujo. Labiausiai sudominusias drąsiai skolinkitės į namus.
Paroda vyksta Vaikų bibliotekos erdvėje „Po skliautu“ kovo–gegužės mėn.
Viačeslavo Sokoleckio tapybos parodos atidarymas
Dailininkas tapytojas, akvarelininkas. Viačeslavas Sokoleckis gimė 1938 m. Popasnojėje (Lugansko apskr., Ukraina). 1965 m. baigė scenografijos specialybę Vilniaus dailės institute. Nuo 1978 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2001 m. – Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė” narys.
Dailininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos dailininkų sąjungos fondas, Alupkos muziejus Kryme, VU bibliotekos grafikos centras, įvairios Lietuvos įstaigos, Lietuvos ir užsienio kolekcininkai.
Parodą galima apžiūrėti bibliotekos interneto svetainėje ČIA.
Vilniaus menininkų klubo PLEKŠNĖ dailininkų darbų paroda
Vilniaus menininkų PLEKŠNĖS klubo dailinininkų darbų paroda - tai trisdešimties metų klubo jubiliejaus įprasminimas.
"Plekšnės" klubo branduolį sudaro įvairių profesijų atstovai: muzikai, baleto artistai, fotografai, rašytojai ir medikai.
Kviečiame apžiūrėti parodą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos interneto svetainėje ČIA.
parodoje eksponuojamos akvarelės – poetiškos ir jautrios. Dailininkės žvilgsnis nuolat krypsta į žydinčias pievas, kur daug spalvų, oro ir permainingo judėjimo. Tai – tarsi mikrokosmosas, įprasminantis nesibaigiantį gamtos vyksmą. Čia nematyti ryškių kontūrų, nėra pradžios ir pabaigos: žolynų pavidalai nepastebimai išplaukia iš švarios erdvės ir vėl į ją įsilieja, sudarydami pulsuojančią tarpusavio vienovę.
Eglė Šaltė (Petravičiūtė) – menininkė, baigusi keramikos bakalauro ir magistro studijas VDA, tačiau niekad neapsiribojusi vien tik molio medžiaga, kaip meninės saviraiškos priemone. Aktyviai kuria pasitelkdama keramiką, tapybą ir įvairias grafikos technikas. Pastaraisiais savo kūrybos metais sukūrė linoraižinių seriją „Pamąstymai“.
Grafikos darbų ciklas „Pamąstymai“ yra trumpi filosofiniai momentai, kalbantys apie vidines būsenas, minčių raizginius, susipinančius didelius išgyvenimus ir mažas problemas, apie egzistencinius svarstymus ir žmogiškąsias vertybes.
Kristinos Kurilaitės paroda „Gatvės meno galerija – menas arčiau mūsų“
K. Kurilaitės nuotr.: „Sienos prisimena“ – gatvės meno projektas, skirtas Vilniaus žydų kvartalo istorinei atminčiai.
Paroda įkvėpta kelionių, ilgų pasivaikščiojimų ir netikėčiausių miesto meno formų atradimų. Čia eksponuojamos nuotraukos iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Šilutės, Telšių, Porto (Portugalija), Lisabonos (Portugalija), Aveiro (Portugalija),Tel Avivo (Izraelis), Berlyno (Vokietija) ir Vienos (Austrija). Parodoje siekiama ne tik susipažinti su urbanistiniu menu, bet ir parodyti šio meno technikų įvairovę: nuo trafareto iki sienos drožinėjimo, menininko rankų darbo iki roboto pagalba atlikto piešinio. Vaizdo įrašas, kuriame Kristina Kurilaitė pasakoja apie parodos idėją – ČIA.
Dienos centro „Mes esame“ atviros kūrybinės dirbtuvės
Dienos centro „Mes esame“ atviros kūrybinės dirbtuvės
Projekto metu ant drobės buvo atspausti šilkografiniai anstpaudai su Vilniaus miesto vaizdais, kuriuos dienos centro lankytojai – neįgalieji – tapė tekstiliniais dažais.