lt

Renginių kalendorius

Susitikimas su rašytoju, režisieriumi vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu – Bo Haeng Sunim

2019-10-02 Paskaitos Didžioji salė

Autorių teisių pagrindai

Analizuojami autorių teisių ir praktinių vizualiųjų menų – dailės, fotografijų, dizaino, autorių teisių įgyvendinimo klausimai. Dėstoma apie intelektinę nuosavybę, autorių teisių teisinį reglamentavimą. Analizuojamos autoriaus ir kūrinio sąvokos, aptariamos autoriaus turtinės ir neturtinės teisės ir šių teisių galiojimo terminai. Pristatomi dažniausiai pasitaikančių autorinių teisių pažeidimų pavyzdžiai. Kalbama apie autorines sutartis ir kaip teisėtai naudoti kūrinius.

2019-09-27 Mokymai Mokymų auditorijos

Kūrybiškas šiuolaikinių medijų naudojimas

Supažindinama su šiuolaikinėmis technologijomis, pristatomi įvairūs įrankiai – Canva, BeFunk, Visme, Shotcut, VSCO, padedantys kūrybiškai naudotis naujosiomis medijomis. Aptariamos ir kitos priemonės: virtuali realybė, 360 laipsnių kamera, ploteris, termo presas, kurių dėka galima kurti įvairiausius išvestinius dalykus.

2019-09-26 Mokymai Mokymų auditorijos

Informacijos ištekliai ir paieška

Pristatomi patikimi, bibliotekose prieinami informacijos ištekliai: kokiomis prenumeruojamomis, testuojamomis ir nemokamomis (angl. Open Source Database) informacijos ir pilnatekstėmis duomenų bazėmis galima naudotis, kaip jose surasti reikiamą informaciją. Pristatomi ir kiti bibliotekose prieinami informacijos ištekliai: kraštotyros informacijos internetinės svetainės, el. leidiniai, el. katalogai. Per mokymus sudaromos galimybės gyventojams savarankiškai atlikti informacijos paiešką pageidaujama tema, surūšiuoti medžiagą, ja pasinaudoti ir kt.

2019-09-25 Mokymai Mokymų auditorijos

Kokia humanitarinių mokslų ateitis? Diskusija

2019-09-24 Susitikimai Parodų salė

Rimvydo Valatkos seminaras „Kritinis mąstymas ir žiniasklaidos vertinimas“

2019-09-20 Paskaitos Parodų salė

Saugumas internete ir interneto etika

Aptariamas saugus naudojimasis internetu, interneto etika, privatumas ir duomenų tvarkymo aspektai. Pristatomi pagrindiniai asmens duomenų apsaugos principai. Daug dėmesio skiriama bendrosios informacinių technologijų saugos žinioms, pagrindinėms interneto grėsmėms: kibernetiniams nusikaltimams, kompiuterių užkrėtimo virusais rizikoms, tapatybės vagystėms ir pan. Apžvelgiami įvairūs tapatybės vagysčių – slapto kopijavimo, išviliojimo, duomenų nužiūrėjimo, ištrintos informacijos atkūrimo ir apsisaugojimo nuo jų būdai.

2019-09-20 Mokymai Mokymų auditorijos

V. Denisenko seminaras „Kaip atpažinti netikras naujienas ir išvengti jų poveikio?“

2019-09-19 Paskaitos Parodų salė

Elektroninės paslaugos

Pristatomos Lietuvos Respublikoje teikiamos elektroninės paslaugos, jų ypatybės ir pagrindiniai naudojimosi elektroninėmis paslaugomis principai. Analizuojamas www.epaslaugos.lt puslapis, dalyviai supažindinami su jo teikiamomis galimybėmis. Apžvelgiamos pagrindinės ir dažniausiai naudojamos paslaugos: Sodra, registracija pas gydytoją, Regitra, gyvenamosios vietos deklaravimas, išmokos ir kt.

2019-09-19 Mokymai Mokymų auditorijos

Sutarti. Suderėti. Rudens lygės

2019-09-18 Susitikimai Didžioji salė
  1 2 3 4 5 6 7 ... 27 28 29  
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV