Visus metus bibliotekoje organizuojami įvairūs renginiai (Renginių kalendorius) ir parodos. Jūs taip pat galite pasiūlyti savo renginį, parodą arba pakviesti mus į savo renginį. Jei turite idėją, kreipkitės į kultūrinių renginių organizatorę Rūtą Skorupskaitę tel. +370 5 210 7003 arba el. p. [email protected]. Jūsų renginys ar kilnojamoji paroda gali vykti ne tik mūsų bibliotekoje, bet mes ją galime pasiūlyti ir Alytaus bei Vilniaus apskričių viešosioms bibliotekoms.
Kviečiame apsilankyti šiuo metu bibliotekoje vykstančiose parodose
Romualdas Mackūnas gimė 1961 m. sausio 1 dieną. Abu Jo tėvai stiklo pramonės inžinieriai. Mokėsi Vilniaus 31 mokykloje, kurią baigė 1979 metais. Lankė ir muzikos mokyklą, grojo smuiku.
Stojo į Dailės Instituto tapybos specialybę, tačiau neįveikė konkurso ir buvo paimtas į tarybinę armiją.
Tarnavo už Murmansko netoli sienos su Suomija Pečengoje. Kariuomenėje dirbo dailininku. Tapė didelius karinės tematikos paveikslus, apipavidalino įvairius plakatus ir stendus.
Po kariuomenės nuo 1983 metų dirbo Operos ir Baleto teatre pradžioje scenos mašinistu, o vėliau teatro dailininko padėjėju. Nuo 1989 dirbo Lietuvos Radijo ir Televizijos techniniame ceche dažytoju – dekoratoriumi.
Nuo mažų dienų visą gyvenimą domėjosi daile, daug piešė, tapė, drožinėjo įvairias dirbinius, skulptūras.
Buvo aistringas žvejys.
2022 metų sausio 17 dieną netikėtai mirė.
Paroda nuo birželio 30 d. iki liepos 25 d. eksponuojama Parodų salėje.
Sapnai – nematomas, bet itin gyvas pasaulis mūsų viduje, kuriame naktimis galime išsilaisvinti iš realybės rėmų ir patirti neįtikėtinus nuotykius. Ten galime skraidyti virš miškų, aplankyti tolimas žvaigždžių planetas, pabendrauti su pasakų būtybėmis ar pasinerti į tylų pasivaikščiojimą prie stebuklingo ežero.
Rudaminos meno mokyklos V ir VI klasės mokinių darbų paroda – spalvinga ir nuotaikinga sapnų interpretacija ant drobės. Kiekvienas kūrinys alsuoja fantazija, paslaptingumu ir netikėtomis detalėmis, kurios kviečia žiūrovą įsižiūrėti ir atrasti ką nors naujo.
Parodą parengė dailės mokytoja metodininkė Ivona Dakinevič, kurios vadovaujami jauni talentai drąsiai žengia kūrybos keliu ir dalijasi savo pasauliu su visuomene. Ši paroda apkeliavo ne vieną kultūros ir švietimo įstaigą – nuo Juodšilių seniūnijos, Prūdiškių socialinės globos namų iki skirtingų Trakų rajono viešųjų bibliotekų padalinių, Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos.
Ieškantiems įkvėpimo, šilumos ir šiek tiek svajonių – ši tapybos paroda taps tikra atgaiva. Kviečiame atrasti sapnų pasaulį, pilną kūrybos, vaizduotės ir paslėptų žinučių!
Paroda nuo liepos 1 iki rugpjūčio 29 d. eksponuojamavaikų bibliotekosKūrybinėje laboratorijoje.
Esu menininkė, dailės pedagogė-metodininkė, turiu daugiau kaip 16 metų pedagoginį stažą, taip pat apie 7 metus dirbu su suaugusiais. Savo darbe aktyviai taikau dailės terapijos metodus (2018 metais baigiau Art terapijos kėlimo kvalifikacijos programą pas profesorę L. Lebedevą) ir nuo to laiko pradėjau domėtis mandalomis bei intuityviąja tapyba.
Intuityvi tapyba – tai susitikimas su savimi, leidžiantis pažinti save ir suaktyvinti vidinius resursus. Tai yra ne akademinė tapyba, tai kitokia tapyba, per kurią atsiskleidžia savęs pažinimo ir vidinių pokyčių procesas per kūrybą. Tai yra improvizacija, žaidimas, nuotykis. Tai yra jaudinanti kelionė, mėgavimasis kūrybiniu procesu, o rezultatas – nepakartojamas, unikalus paveikslas!
Kitus mano darbus pamatysite ir informaciją apie studijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems rasite:
IG: eva_evakot
FB: Evelina Koteloviciute
Paroda veikia Dalykinės literatūros erdvėje iki liepos 25 d.
1924-aisiais metais užgimusi Dainų šventė tapo ne tik muzikiniu įvykiu, bet ir svarbia tautinės tapatybės bei laisvės dvasios išraiška net ir sudėtingiausiais istorijos laikotarpiais.
Parodoje „Dainų švenčių atgarsiai“ kolekcininkas pristato ilgus metus rinktą ir kruopščiai saugotą unikalią kolekciją, atspindinčią visą Dainų švenčių istoriją. Ekspozicija suskirstyta į tris svarbius laikotarpius:
Tarpukario Lietuva: pirmosios Dainų šventės, jų reikšmė ir atributika.
Sovietinis laikotarpis: Dainų šventės kaip tautinės savimonės išsaugojimo ir laisvės troškimo raiškos platforma.
Nepriklausomybės metai: atgimusios tradicijos tęstinumas ir nauji akcentai.
Parodoje išvysite įvairius eksponatus, liudijančius šį svarbų kultūros fenomeną: retus leidinius, atminimo ženklus, pašto ženklus, istorines nuotraukas, medalius ir kitą unikalią atributiką, sukauptą per dešimtmečius.
Ši paroda – tai reta galimybė išsamiai pažvelgti į Lietuvos Dainų švenčių istoriją, pajusti jos gyvybingumą ir svarbą mūsų tautos kultūrai.
Maloniai kviečiame apsilankyti ir kartu prisiminti šimtmečio Dainų švenčių aidus!
Paroda nuo birželio 5 iki rugpjūčio 29 d. eksponuojama Didžiojoje salėje.
Perdirbtos statybinės medžiagos, makroflex, lietvamzdžiai, tekstilės likučiai, metalo strypai, laidai. l’arbe – tai hibridinė, pusiau gyva būtybė, auganti ne iš žemės, o iš atliekų, vamzdžių. Ji neturi vienos kilmės – jos forma išplėsta, medžiagiškumas netvarkingas, o funkcionalumas neaiškus. Tai naujos gamtos fragmentas – nebe biologinė, bet ir dar ne visiškai technologinė.
Instaliacija reaguoja į mintį, kad gamta po Antropoceno nebūtinai yra „lauke“, ji nebėra fiksuota vaizdinė struktūra.
Medžiagos, paimtos iš statybinių atliekų ir senesnių meno darbų, čia patiria antrą gyvenimą – jos jau atitrūkusios nuo savo buvusio funkcinio konteksto. Laidai, vamzdžiai, nurodo į infrastruktūrą, bet nesuteikia aiškios paskirties.
Pavadinimas l’arbe – prancūziškas medžio žodis – kviečia iš naujo ištarti ir pajusti pačią „gamtos“ sąvoką. Šis žodis, kaip ir kūrinys, yra šiek tiek svetimas, bet atpažįstamas – tarsi išverstas iš kitos ekologinės realybės.
Paroda birželio 6 d.–liepos 18 d. eksponuojama bibliotekos languose pirmame aukšte. Apžiūrėti rekomenduojame iš Trakų gatvės pusės.
2025 m. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka švenčia 75 metų gimtadienį. Jubiliejinėje parodoje apžvelgiami 1950–2025 m. svarbesni ir įdomesni bibliotekos veiklos etapai: pirmieji įsteigimo metai, struktūros pokyčiai, bibliotekos fondų formavimasis, kultūrinė ir visuomeninė veikla.
Rengiant parodą naudotasi bibliotekos istorija (1950–1980), bibliotekos metraščiais ir kronikomis (1981–2000 m., 2007–2024 m.).
Paroda iliustruota suskaitmenintomis nuotraukomis ir eksponatais iš bibliotekos archyvo.
Parodą parengė VAVB Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliografė Jurgita Lazauskaitė.
Šiemet minime lietuvių visuomenės ir kultūros veikėjo, literatūros kritiko, publicisto, aktyvaus tautinio judėjimo dalyvio Povilo Višinskio (1875 06 28 Ušnėnuose, Užvenčio vlsč. – 1906 04 23 Berlyne) 150-ąsias gimimo metines. Šia proga Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vilnistikos skaitykloje eksponuojama leidinių paroda „Povilui Višinskiui – 150“.
P. Višinskis 1894–1898 m. studijavo Sankt Peterburgo universitete gamtos mokslus. Nuo 1899 m. gyveno Kurtuvėnuose, Šiauliuose, vertėsi pamokomis. Bendradarbiavo draudžiamoje lietuvių spaudoje, rūpinosi knygnešyste, literatūros platinimu, prisidėjo prie lietuvių mėgėjų teatro organizavimo. Po V. Kudirkos mirties tapo varpininkų lyderiu. Buvo vienas Lietuvių demokratų partijos kūrėjų ir jos programos (1902) sudarytojų.
Atgavus spaudą 1904 m. Povilas Višinskis apsigyveno Vilniuje. 1904–1905 m. dirbo laikraščių „Vilniaus žinios“ ir „Lietuvos ūkininkas“ redakcijose. 1905 m. su kitais įsteigė knygų leidybos bendrovę „Šviesa“.
„Mokyklos geras daiktas; bet jei mokyklą išeisi, o paties darbo savo rankomis nečiupinėsi, tai vėl niekai, niekad nebūsi geru specialistu. Reikia mokyties, bet sykiu ir tą patį darbą dirbti kuo daugiau, viską dirbti, nors tai kuo prasčiausias darbas būtų.
Jūs, kelias kliasas baigusieji tautiečiai, nesididžiuokite! Imkitės prie darbo, prie mokslo, pakol jūsų smegenys nesukietėjo! Apsirinkit, kas labiau jums patinka, ir pradėkite nuo pat pradžios tą darbą, tą mokslą varyti. Nenorėkite, kad jums jau tuojaus šiandien pat būtų užmokėta tiek, kiek įpratusiam darbininkui yra mokama. Mokykitės, kolei laikas! Dar galite būti kraštui naudingi!“
– taip rašė P. Višinskis „Vilniaus žiniose“ 1904 metais.
P. Višinskis lietuvių literatūrai ypač nusipelnė tuo, kad kūrybiniam darbui paskatino Šatrijos Raganą, Žemaitę, Lazdynų Pelėdą, Jovarą, rūpinosi jų kūrinių publikavimu. Literatūros kritikos straipsniuose, recenzijose, laiškuose propagavo realizmo estetiką, ragino rašytojus vaizduoti socialinę tikrovę, siekti meninio įtaigumo.
Parodą parengė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliografė-kraštotyrininkė Aušra Gudavičiūtė. Apipavidalino dailininkė Kristina Karvelytė.
Vilnistikos skaitykloje II aukšte.
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. +370 5 262 5570, el. paštas: [email protected] Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.