lt

Susitikimas su knygos apie Černobylį autoriumi Šarūnu Jasiukevičiumi

Didžioji salė

Gruodžio 6 d., penktadienį, 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje kviečiame į susitikimą su knygos apie Černobylį autoriumi Šarūnu Jasiukevičiumi. Sukrečianti, gyva ir atvira istorija apie Černobylio elektrinės avariją iš pirmų lūpų! Černobylis bebaimio šios pavojingos zonos „nelegalo“ akimis.

Kodėl įvyko didžiausia branduolinė avarija žmonijos istorijoje, kaip buvo suformuota zona ir kaip pasikeitė pasaulis po katastrofos?


• Per parą evakuotas visas Pripetės miestas – 50 000 gyventojų…
• Dviejų metrų ilgio šamai aušinimo k analuose…
• Laukinės lūšies staugimas, girdimas nuo postapokaliptinio
• šešiolikaaukščio stogo…
• Ausį rėžiantys dozimetro įspėjimai…
• Radioaktyvus juodasis smėlis fabriko „Jupiter“ rūsyje...
• Ugniagesių batai, keliantys potenciją?

Greičiausiai jūs beveik nieko nežinote apie Černobylį. Tik nuotrupas, detales, ištraukas iš konteksto. Tokio plataus ir išsamaus požiūrio į katastrofą Lietuvos pašonėje dar nebuvo publik uota. Tad kviečiame kartu su Šarūnu Jasiukevičiumi pasižvalgyti po neįtikėtiną apokaliptinį pasaulį, kurio gelmės net ir po 30 metų slepia daugybę paslapčių. Tapkite jų liudytojais.


Šarūnas Jasiukevičius: „Kodėl Černobylis? Šis klausimas kyla daugeliui. Ko ten eiti, jei tyko tiek daug pavojų? Radiacija, laukiniai žvėrys, apleisti pastatai, teritoriją saugantys pareigūnai... Jei atvirai, atsakymo neturiu iki šiol. Tiksliau – turiu keletą, atradau juos per kelerius metus, bet negaliu pasirinkti galutinio. Manau, jų dar bus. Ko gero, visas versijas sieja viena sąvoka – postapokaliptinė romantika.“ 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta
Telefonas: (8 5) 210 7003
Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV