lt

Susitikimas su islandų rašytoja Auður Ava Ólafsdóttir ir pokalbis apie jos romaną „Randai“

Virtualus renginys

Lapkričio 9 d. 18:30 val. vyks nuotolinis susitikimas su islandų rašytoja Auður Ava Ólafsdóttir ir pokalbis apie jos romaną „Randai“.

Islandijoje, šalyje, kurioje kas trečias gyventojas yra rašytojas ar ketina juo tapti, sunku būti pranašu, juokauja charizmatiška islandų rašytoja, poetė, Islandijos universiteto meno istorijos profesorė, baigusi studijas Sorbonos universitete Prancūzijoje, Auður Ava Ólafsdóttir.  

Debiutavusi 1998-aisiais, rašytoja pastaruoju metu leidžia vieną bestselerį po kito. Už romaną „Randai“, vadinamu vienu įsimintiniausių šiuolaikinių islandų romanų, autorė 2017 m. apdovanota Islandijos literatūros premija, o 2018 m. įvertinta Šiaurės tarybos literatūros premija. Kūrinys įtrauktas į 2018 m. prestižinį Italijos „Premia Strega Europeo“ trumpąjį sąrašą.  

„Ólafsdóttir skiriamasis bruožas – tai nedidelės kelionės, į kurias leidžiamės, kad išgelbėtume save ir tuos, kurie mums rūpi. Ji puikiausia širdies žemėlapio kūrėja.“ – taip rašytoją pristato jos tėvynainis, garsus islandų rašytojas Sjón’as. 

Rašytoją kalbins VU Skandinavų literatūros dėstytoja, vertėja Elžbieta Kmitaitė. Renginys vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. 

Nuotolinio pokalbio su rašytoja nuorodos: 

Rengėjai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešoji biblioteka. 

Rėmėjai: Šiaurės ministrų taryba, Nordplus. 

Partneris: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. 

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka