Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kūrybinės dirbtuvės „Atvirai sau“

Registracija

Lapkričio 27 dieną 17 valandą kviečiame į kūrybines dirbtuves „Atvirai sau“. Rašytoja, poetė Ieva Toleikytė kvies pasinerti į kūrybą, kad dienoraščiai būtų pripildyti jūsų vaizduotės, minčių ir jausmų, išreikštų žodžiais, o menininkė, automatinio piešimo entuziastė dailininkė Gabrielė Gikytė-Čikarda kvies puošti užrašus spontaniškomis iliustracijomis.

Dalyviams bus suteiktos visos kūrybai reikalingos priemonės, nemokamo renginio trukmė 1 val. 30 min. Susitinkame pirmame aukšte esančioje registracijoje, kur Jus pasitiks renginio organizatorė ir palydės iki dirbtuvių vietos.

Apie menininkes:  

Gabrielė Gikytė-Čikarda. Menininkė, savo kūryba tyrinėja automatinį piešimą ir buvimą tikrąja savimi be baimės ir atsiprašinėjimų. Vilniaus dailės akademijoje studijavo grafiką, Škotijoje mokėsi įvado į meno psichoterapiją. Didelę Gabrielės akademinio gyvenimo dalį sudaro darbas su plačiąja visuomene – edukacinės meno dirbtuvės mokyklose, festivaliuose ar mugėse. Būtent ši veikla įkvėpė dirbti su įvairiomis žmonių grupėmis, kiekvieną edukacijų dalyvį pakviečiant į saugią aplinką, kurioje Gabrielė padeda išpildyti asmeninius meninius poreikius. Gabrielė eksperimentuoja su spaudos ir kitomis vizualiosios dailės technikomis. Menininkė savo dirbtuvėse labiausiai koncentruojasi į terapinį meno aspektą – drąsina dalyvius nebijoti kurti autentiškai. Nors daugiausia dirba su tradicinėmis technikomis, Gabrielė skatina eksperimentuoti ir tyrinėti visą meną.

Ieva Toleikytė. Rašytoja, poetė, grožinės literatūros vertėja. Studijavo skandinavistiką Vilniaus universitete, nuo 2018 m. dirba laisvai samdoma literatūros vertėja, o nuo 2021 m. – ir nepriklausomame knygyne „eureka!“, Vilniuje. I. Toleikytė rašo prozą, poeziją, eseistiką. Kūryba versta į anglų, vokiečių, lenkų, prancūzų, latvių, rusų kalbas. Debiutavo 2009 m. su novelių knyga „Garstyčių namas“. 2020 m. išleido poezijos knygą „Raudonas slidus rūmas“, o šiais metais pasirodys I. Toleikytės knyga vaikams apie grybus „Kepurėje žvaigždė“. Nuo 2021 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Aktyviai verčia literatūrą iš danų kalbos. Gauti apdovanojimai: Kazimiero Barėno premija už debiutinę knygą „Garstyčių namas“ (2010), Jaunojo jotvingio premija už poezijos knygą „Raudonas slidus rūmas“ (2020), Zigmo Gėlės premija už poezijos debiutą „Raudonas slidus rūmas“ (2021).

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos edukacinis projektas jaunimui „Intymu. Kūryba sau ir saviesiems - egodokumentai“  rengiamas bendradarbiaujant su jaunimo organizacija „Lietuvos atgaja". Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.  

 

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Vida Kaunienė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas