lt

Kristijonas Donelaitis ir Karaliaučiaus krašto kūrėjai

Didžioji salė

Balandžio 4 d. 18.00 val. Didžiojoje salėje kviečiame į susitikimą su žymiais Karaliaučiaus krašto kūrėjais ir Kristijono Donelaičio paveldo puoselėtojais – Jevgenijumi Pečerskiu ir Marija Berežnaja.  

Jevgenijus Pečerskis (Jevgenij Pečerskij) –  žymus dailininkas, už nuopelnus vaizduojamojo meno srityje 2012 m. apdovanotas Kaliningrado srities meno premija „Pripažinimas“. Tolminkiemio ir Kristijono Donelaičio paveldo įkvėptas dailininkas sukūrė monumentalų triptiką ‒ „Dangus virš Šventovės“, „Šventovė“ ir „Kelias į Šventovę“, kurį padovanojo Adomo Mickevičiaus bibliotekai.

Marija Berežnaja – jaunosios kartos rašytoja, penkių knygų – „Maskvos mitai ir legendos“, „Namas be numerio“, „Ežiukas ir jo draugai“, „Naujas skyrius“, „Apie žmones...“ – autorė. Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus įkūrimo 40-mečio proga rašytoja kartu su muziejaus darbuotojais parengė ir išleido knygą „Stebuklinga Kristijono Donelaičio melodija“. Knygos autorė skaitytojus veda į intriguojančią pasakų kelionę po Tolminkiemį, supažindindama su įvairiausiais herojais: gandru keliauninku, įnoringuoju baltu katinu, griežtąja namų šeimininke Audrone ir kt. Centrinė visų pasakojimų figūra – Kristijonas Donelaitis. Knyga nors ir skirta vaikams ir jaunimui, įdomi visiems besidomintiems K. Donelaičio gyvenimu ir kūryba.

Vakaro metu bus pagerbti šie Karaliaučiaus krašto kūrėjai, susipažįstama su jų kūriniais bei veikla, skirta Kristijono Donelaičio įamžinimui.

Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis, Kultūros atašė Kaliningrade Raminta Gecevičienė, Lietuvos respublikos Seimo, Kultūros ministerijos atstovai, kultūros bendruomenės nariai.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Edita Sėdaitytė
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV