Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konferencija „Biržiškos skaitymai’23: ant infodemijos bangos”

Didžioji salė

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2023 m. gruodžio 1-2 d. kviečia šalies bibliotekininkus, informacijos ir komunikacijos profesionalus, mokslininkus ir visus besidominčius informacijos procesais neapibrėžtame laikotarpyje susitikti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius) tradicinei šventei – konferencijai „Biržiškos skaitymai‘23” ant infodemijos bangos”.

Konferencijos programa ir dalyvių registracijos forma: https://forms.gle/uiyokvd746unr8MP7

Infodemija yra apibrėžiama kaip informacinė epidemija – per didelis informacijos srautas, kuriame sunku atsirinkti patikimus šaltinius ir patarimus, kai visuomenės jautrumas informacijai būna išaugęs (pavyzdžiui, politinės, socialinės ar ekonominės krizės metu). Infodemijos metu ypač išryškėjo informacijos ir komunikacijos specialisto vaidmuo valdant informaciją, ją pateikiant informacijos vartotojams, padedant nepasimesti informacijos sraute ar rasti patikimą medžiagą. Šiuo laikotarpiu ženkliai pagausėjo propagandos naratyvų, melagienų ir dezinformacijos, sustiprėjo poreikis stiprinti profesines kompetencijas ir įgyvendinamas veiklas medijų ir informacinio raštingumo ugdymo srityje.

„Biržiškos skaitymai“ – gilias tradicijas turintis profesinis informacijos ir komunikacijos specialistų renginys, kuris Lietuvoje organizuojamas jau nuo 1991m., visuomet per Vaclovo Biržiškos gimimo dieną gruodžio 2 d. „Biržiškos skaitymai“ kiekvienais metais suburia gausią auditoriją: kultūros darbuotojus, bibliotekininkus, informacijos ir komunikacijos sričių atstovus bei mokslininkus. Jau kelis metus iš eilės Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD) organizuoja konferenciją, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetu, Lietuvos ir užsienio bibliotekų asociacijomis.

2023 m. konferenciją remia UAB „Asseco Lietuva“ ir MB „Nieko“, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas