lt

Knygos „Šimtmečio kely“ pristatymas

Didžioji salė

Kovo 5 dieną 15 valandą Didžiojoje salėje vyks Irenos Raščiuvienės knygos „Šimtmečio kely“ pristatymas. Knyga skirta Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei, kuri mini 105-ąsias gimnazijos įkūrimo metinės. 

„Kiekvienas laikas turi savo šviesiąsias prasmes. Kai įsižiūri, iš kartos į kartą, iš šimtmečio į šimtmetį  jas jungia tęstinumas. Didelis menas jį suvokti..." – tai idėjos, kurias  2004-ais metais ištarė habilituota mokslų daktarė Meilė Lukšienė, tartum liudydama fizikos mokytojų dažną priminimą savo mokiniams, kad niekas iš nieko neatsiranda ir niekas niekur neprapuola. Tada rengtasi pirmosios lietuviškos gimnazijos 90-mečiui. Su pasididžiavimu prisiminta, kad Vytauto Didžiojo gimnazijoje mokėsi ir garbioji Tautinės mokyklos kūrėja Meilė Lukšienė, ir daug kitų žinomų asmenybių. Mokytojai ir mokiniai kaupė medžiagą, laiko juostoje rašė svarbiausias datas. Žinojom, kad artėja ir didysis jubiliejus. Laukėme ir veikėme. Ypač  2014-aisiais: su didžiausiu nerimu galvojome, kalbėjome, rašėme, kūrėme, dirbome, ieškojome, kad kuo turiningiau ir prasmingiau sutiktume Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos šimtmetį, kad kuo gražiau jį 2015 metų spalio 9 dieną paminėtume. Žinojome, kad bus sunku, bet mano tikėjimui nebuvo ribų, –  viską padarysime ir kaip pridera pagerbsime pirmąjį pirmosios lietuvių lietuviškos gimnazijos įkūrimo šimtmetį. Juk  kaip ir tada, taip ir dabar dirba žmonės,  atsidavę kilniam darbui. Svajojome išleisti knygą, kurioje būtų paminėtas kiekvienas mokinys, baigęs šią gimnaziją,  ir mokytojas, dirbęs joje“

Projekto vadovė – Danutė Puchovičienė                                       

Knygos „Šimtmečio kelyje“ tekstų autorė – Irena Raščiuvienė

Rimvydas Ginkus (fotografijos)

Rimvydas Karalius (fotografijos)

Elza Griškevič (iliustracijų kopijos)

Rima Murmaitė (abiturientų sąrašų kaupimas)

Ignas Algirdas Stonys (fotografijos)

Pirmuosius alumnų sąrašus gimnazijos muziejui surinko Zita Gumuliauskienė

Atsižvelgdami į rekomendacijas, susijusias su COVID-19 ligos epidemiologine situacija, prašome apsvarstyti savo galimybes dalyvauti viešuose renginiuose. Daugiau informacijos ČIA.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Edita Sėdaitytė
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV