Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Knygos „Ginc ir išminties pedalas“ pristatymas

Didžioji salė

Vasario 1 d. 17.30 val. Didžiojoje salėje vyks grupės BIX būgnininko knygos „Ginc ir išminties pedalas“ pristatymas. Jo metu ne tik išgirsime įdomių su knyga susijusių istorijų, taip pat skambės Ginto atliekami muzikiniai intarpai. Pokalbį moderuos muzikantas, režisierius ir televizijos laidų prodiuseris Remigijus Ruokis. Renginio metu knygą bus galimybė įsigyti iš autoriaus.

Grupės BIX būgninkas Gintautas Gascevičius knygoje „Ginc ir išminties pedalas” pasakoja apie audringą grupės gyvenimą laukiniais 90 – aisiais. Apie grupės pakilimą, gastroles po visą pasaulį ir apie tai, kuo reikėjo užsiimti, kai audringas gyvenimas su gastrolėmis baigėsi.

Paklausus, kaip nusprendė parašyti knygą, jis atsakė, kad pirminis sumanymas buvo parašyti apie tai, kaip galima mokytis groti būgnais. Apie tai, kaip jis pats mokėsi ir kaip sukūrė mokymosi sistemą, kuri pasirodė esanti labai efektyvi. Gintautas papasakojo: „Kai viską, ką buvau sumanęs surašiau, tekstas išėjo labai trumpas ir neįdomus. Tada pabandžiau apipinti istorijomis apie tai, kaip tie mokymosi būdai atsirado. O tada jau reikėjo ir priešistorės, kad būtų aišku, kam reikėjo tiek laiko gaišti ieškojimams ir treniruotėms. Taip atsirado siužetas, nors to visiškai nesitikėjau. Žodžiu, pabandžiau parašyti skaitalą, tinkamą pramogai ir turintį šiek tiek naudingos informacijos. Aprašiau ir kelias istorijas apie grupę, kurioje groju beveik nuo susikūrimo – BIX. Nes tai – mano broliai. Neįtikėtinai geras jausmas groti kartu, kai taip jauti vienas kitą, ir tai yra pats tikriausias kapitalas, nenuperkamas ir niekaip dirbtinai nesukonstruojamas. Vieną skyrių knygoje paskyriau mokymosi groti metodikų aprašymui. Dar vieną – supažindinimui su instrumentais. Čia viskas iliustruota, viskas paaiškinta, tad susigaudyti nebus sunku. Stengiausi aprašyti taip, kad net nieko bendra su muzika neturėję žmonės lengvai viską suprastų, o supratę galėtų šia tema padiskutuoti su muzikantais. O gal net turėtų progą sublizgėti savo žiniomis giminės susibūrimuose ar pokalbyje su taksistu. Visi arba beveik visi tekste aprašyti įvykiai yra tikri, veikėjų vardai nepakeisti. Prisipažinsiu, pafantazuota irgi yra, bet tikrai labai nedaug. Tekste rasite ir visiems gerai pažįstamų garsenybių bei reikšmingų Lietuvai ir pasauliui įvykių.“

 
 
 
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Ugnius
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas