Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Knygos „Adomas pasiilgo Ievos“ pristatymas ir dailininko Mariaus Jonučio iliustracijų parodos atidarymas

Didžioji salė

2024 m. vasario 12 d. (pirmadienį) 17.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje vyks lietuvių etiologinių sakmių apie lytiškumą knygos „Adomas pasiilgo Ievos“ pristatymas ir dailininko Mariaus Jonučio darbų parodos atidarymas.

Renginyje dalyvaus knygos sudarytojai Martynas Vingrys ir Gytis Vaškelis, iliustratorius Marius Jonutis, redaktorė Danutė Kalinauskaitė.
 
Ši knyga yra bene pirmasis žingsnis atveriant Lietuvių tautosakos archyvo rankraščiuose glūdintį nepadorios pasakojamosios liaudies kūrybos klodą. Tokie pasakojimai buvo skirti ne vien pramogai, bet ir atlikę tam tikrą lytinio švietimo funkciją. Yra liudijimų, kad tokios istorijos buvo itin paplitusios tarp bernų ir pusbernių. Šmaikštumo nestokojantys jaunuoliai vakaruškose nepadorias istorijas pasakodavo garsiai, nesidrovėdami merginų. Svarbu į šiuos pasakojimus žiūrėti atlaidžiai, su humoru ir turėti omenyje, kad daugelis jų užrašyti beveik prieš šimtą metų. Nepadorumo galima rasti daugelyje tautosakos žanrų: liaudyje plačiai paplitusios nešvankios dainuškos, gausu mįslių ir patarlių su erotinėmis užuominomis, nešvankių motyvų gausa pasižymi anekdotai, buitinės pasakos, sakmės.
 
Maloniai kviečiame apsilankyti! Paroda veiks iki vasario 27 d.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas