lt

Kazachų loginio-strateginio žaidimo „Togyzkumalakai“ pristatymas

Didžioji salė

„Togyzkumalakai“ – vienas seniausių žmonijos istorijoje intelektinių žaidimų Kazachstano ambasados iniciatyva atkeliauja į Lietuvą! Vasario 1 dieną 12 valandą Didžiojoje salėje vyks kazachų loginio-strateginio žaidimo „Togyzkumalakai“ pristatymas ir susitikimas su šio žaidimo pasaulio čempionu Serik Aktajev.

Siūlome atvykti į biblioteką ir susipažinti su įdomiu senoviniu kazachų loginiu-strateginiu žaidimu „Togyzkumalakai“. Žaidimo taisyklės yra labai paprastos, bet žaidimas dinamiškas, reikalaujantis atidumo, loginio ir strateginio mąstymo. Žaidimas priskiriamas stalo žaidimų kategorijai (kaip ir šachmatai, šaškės, nardai) ir skirtas visoms amžiaus kategorijoms (nuo vaikų iki suaugusių).

Lietuvoje sausio 29 - vasario 4 dienomis Kazachstano Respublikos ambasados kvietimu viešės šio žaidimo pasaulio čempionas Serik Aktajev. Vasario 1 d 12 val. jis atvyks į biblioteką ir supažindinti su šiuo tikrai įdomiu, senoviniu kazachų piemenų mėgtu žaidimu. 

Įdomu, kad šis žaidimas prieš kelerius metus buvo pristatytas Latvijoje ir labai išpopuliarėjo, ten reguliariai rengiamos varžybos. Tikimasi, kad jis išpopuliarės ir Lietuvoje. Kartu su Kazachstano ambasada planuojama rengti šio žaidimo varžybas, surinkti komandą, kuri galėtų dalyvauti kituose turnyruose.

Žaidimą Lietuvoje platina leidykla „Žara“.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta
Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka