Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jausmė | koncertas A.Mickevičiaus bibliotekoje

Didžioji salė
Gegužės 11 dieną 18:30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų g. 10) Didžiojoje salėje vyks muzikos ir dainų kūrėjos bei atlikėjos Jausmės koncertas, kuriame ji pasirodys drauge su kontrabosininku Gabrielium Rimeika.
 
Jausmė yra viena iš nedaugelio savito braižo atlikėjų, pradėjusi garsinti liaudies instrumentą, koncertines kankles, už Lietuvos ribų. Savo kompozicijose ir dainose ji balsu, dvidešimt devyniomis stygomis, lietuvių bei anglų kalbomis audžia jaukų minimalizmo, soul'o žanrų apklotą, papuoštą kitų mėgstamų stilių (dub, džiazo, post-rock, elektronikos) elementais.
 
Jausmės misija yra pristatyti kankles skambant ne folkloro, bet eksperimentiniame kontekste, ieškant naujų skambesių, grojimo būdų. Po daugiau nei penkmečio darbo (muzikiniai projektai, dokumentikos takelio rašymas bendradarbiaujant su BBC, elektroninės muzikos partnerystės, renginių organizavimas) ir gyvenimo Bristolyje (Jungtinė Karalystė) atlikėja 2020 m. vasarą sugrįžo kurti į gimtąją Lietuvą, kur, įkvėpta šaknų, gimtųjų miškų, kalbos, žmonių istorijų ir tokių muzikantų bei grupių kaip Thom Yorke, Moses Sumney, The Cinematic Orchestra, Lianne La Havas ir kt., 2022 m. kovą pristatė solinį albumą „Namolio“ apie savo beveik dešimtmetį trukusią kelionę namo – į gimtinę, į save.
 
Nuorodos į Jausmės muziką:
 
Jausmės pasirodymas – tai kovo-birželio mėnesiais kas antrą ketvirtadienį bibliotekoje vykstančio projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ dalis. Projektu tikimasi sukurti sąlygas bibliotekos bendruomenės nariams nemokamai dalyvauti kokybiškuose ir išskirtiniuose koncertuose, susipažinti su rečiau girdima originalia Lietuvos kūrėjų muzika.
 
Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ rėmėjai ir partneriai:
Asociacija LATGA, radijas LRT OPUS ir (sub)kultūros e-žurnalas ORE.LT.
 
Įėjimas į koncertą laisvas, maloniai kviečiame.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Ugnius
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas