Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Iš Kauno su meile: Istorinė Prezidentūra pristato komiksą „Rūmų istorijos“

Didžioji salė
Kovo 15 dieną 17.30 val. bibliotekos Didžiojoje salėje bus pristatyta komiksų knyga „Rūmų istorijos“, pasakojanti apie Istorinę Prezidentūrą, esančią Kaune, Vilniaus g. 33.
 
„Kai muziejininkai pirmajame pastato aukšte įrengė laiko portalus, du maži išdykę rūmų gyventojai Pelėsis ir Kerpė iš karto užuodė plačias galimybes pakeliauti. O rūmų tvarkytoja GražIna nejuokais sunerimo: kas atsitiks, jei tie du padaužos vieni, be priežiūros, nukeliaus į praeitį ir prikrės išdaigų, kurios pakeis mūsų dabartį ar net ateitį? Juk Vikipedijoje parašyta, kad „maži dinaminės sistemos pradinių sąlygų trikdžiai gali sukelti didelius pokyčius ilgalaikėje sistemos elgsenoje“! O tie nenaudėliai ir maži, ir dinamiški, todėl trikdžiai garantuoti! Ei, ei, kur jus velnias neša?!
Taip prasideda komiksų knyga „Rūmų istorijos“, su kuria susipažinti vilniečius kviečia Istorinės Prezidentūros autorių kolektyvas.
 
Muziejininkų ir dailininko papasakotoje istorijoje komikso veikėjai kelionę pradeda XIX amžiaus viduryje domininkonų vienuolyno darže, kuriame iškyla privati rezidencija, pavirtusi Kauno gubernatoriaus rūmais. Vėliau laiko portalais keliautojai peršoka į vokiečių okupacinės valdžios rezidenciją Pirmojo pasaulinio karo metu. Iš ten keliauja į Lietuvos valstybės Prezidento rūmus. Tada svečiai iš ateities bloškiami į okupacijų sūkurį: pirmąją sovietų okupaciją greitai keičia nacistinė, o šią netrukus vėl išstumia sovietų okupantai ir sovietinės institucijos: Pionierių rūmai ir Mokytojų namai. Galiausiai Pelėsis ir Kerpė pamato Istorinės Prezidentūros gimimą ir susipažįsta su muziejaus darbuotojais bei lankytojais. Kokių tik žmonių laikui bėgant nesutinka mažieji keliautojai! Bet vieno žmogaus jie vengia – rūmų tvarkytoja GražIna griežtai nusiteikusi neleisti išdykėliams sujaukti pastato ir jo gyventojų laiko tėkmės.
 
Ir mažiems, ir dideliems skirtoje komiksų knygoje pasakojama tikra pastato, esančio Kaune, Vilniaus g. 33, istorija, žinoma, su šlakeliu fantazijos.
 
Leidinio pristatymo renginyje dalyvauja jo sudarytojos: Renata Mikalajūnaitė, Ingrida Jakubavičienė, Marija Navickaitė ir Raimonda Kvietkutė, o taip pat istorikas rašytojas dr. Norbertas Černiauskas ir istorikas edukologas Algis Bitautas (renginio moderatorius).

Maloniai kviečiame pasikalbėti apie Kaune esantį istorijų sklidiną namą ir apie komiksą kaip vieną iš pasakojimo formų.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas