lt

Holokaustas Lietuvoje. Ar istorija uždavė mums pamokų?

Vilniaus žydų viešoji biblioteka

Sausio 30 dieną 18 valandą  Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vyks skype konferencija su prof. Saulium Sužiedėliu.

Sausio 27-tą paminėjus Tarptautinę Holokausto atminimo dieną kviečiame į pokalbį - diskusiją su prof. Saulium Sužiedėliu apie lietuvišką Holokausto specifiką, išryškinant tai, kas būdinga, galbūt, tik Lietuvai, lyginant su Lenkija, Latvija, Estija, Baltarusija, Vengrija ir kt. Ar galim kalbėti apie antsemitizmo specifiškumą Lietuvoje?
Kodėl taip ilgai nenusistovi daugmaž vieningas naratyvas, kuriame mokslinių tyrimų duomenys neprieštarautų nuolat kintančiai kolektyvinei atminčiai, nuostatoms ir vertinimams.
Diskusijoje tikimės aptarti ir visai nesenus įvykius, kuriuose dėl atminties grumiamasi per minėjimus Yad Vashem ir Aušvice, ką reiškia tie prezidentų atsisakymai dalyvauti vienur ar kitur. Ar tiesa, kad profesionalių istorikų paslaugos pasidaro reikalingos tiek, kiek paremtų skirtingų politinių stovyklų propagandinį karą. Koks tampa istorijos ir politikos santykis. Kiek dar gyvensime orveliškoj tiesoj, kad kas valdo praeitį, valdo ateitį.
Neseniai miręs Prof. Edvardas Gudavičius išrinktojo VU rektoriaus Rimvydo Petrausko teigimu ragino mus „(...) kritiškai mąstyti apie praeitį ir dabartį, atvirai žiūrėti į pasaulį ir siekti naujų tikslų“. Tai darysime su prof. Saulium Sužiedėliu. Diskusijos sėkmė priklausys nuo jūsų užduodamų klausimų. Kviečiame atvykti į biblioteką.

Daugiau apie prof. Saulių Sužiedėlį - https://www.vdu.lt/lt/person/saulius-suziedelis/

Diskusija vyks per Skype.

Kviečiame registruotis: 
Tel.: (8-5) 219 77 48
El. p.: info@vilnius-jewish-public-library.com

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Žilvinas Beliauskas
Telefonas: (8-5) 219 77 48
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV