Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Filosofijos klubas

Didžioji salė

Vasario 28 dieną 17.30 val. bibliotekos Didžiojoje salėje vyks Filosofijos klubo susitikimas – paskaita su VU Filosofijos instituto profesoriumi Nagliu Kardeliu. Jos tema – „Tikrovės klausimas Arvydo Šliogerio filosofijoje: ar tikrai simuliakrai eina pirma?“

Iš Naglio Kardelio straipsnio „Drąsaus ir garbingo mąstymo riteris: In memoriam Arvydui Šliogeriui“: „Arvydo Šliogerio reikšmės lietuvių filosofijai ir visai humanitarinei Lietuvos kultūrai neįmanoma pervertinti. Galime teigti, kad Šliogeris Lietuvos filosofijai reiškia tą patį, ką Sokratas – senovės graikų, o Heideggeris – vokiečių filosofijai. Panašiai kaip antikinė filosofija skirstoma į ikisokratinę ir posokratinę, taip ir Lietuvos filosofija ateityje bus skirstoma į laikotarpį iki Šliogerio ir laikotarpį po Šliogerio. A. Šliogerio darbų dėka Lietuvos filosofija ne tik pasiekė įspūdingų teorinių aukštumų, bet ir tapo svarbia visos nacionalinės kultūros dalimi. Kasdien apmąstydamos šio legendinio filosofo darbus išaugo jau kelios Lietuvos humanitarų ir kūrybinės inteligentijos atstovų kartos. Šliogerio veikalų ir asmenybės pavyzdys atskleidžia, kad filosofija gali – ir privalo – būti svarbia jėga, veikiančia visos visuomenės gyvenimą. Riteriškai taurus šio mąstytojo gyvenimas įsakmiai byloja mums, gyviesiems, apie kiekvieno filosofo, humanitaro ir apskritai intelektualo pareigą bendruomenei.“ 

Simuliakras – tai simuliuotas, netikras, suvaidintas veiksmas ar veiklos rezultatas. Prancūzų filosofas Žanas Bodrilardas (Jean Baudrillard, (1929 –2007) knygoje „Simuliakrai ir simuliacija“) simuliakru vadino tokią daikto, reiškinio ar fenomeno būklę, kai tas daiktas veidrodžio principu nebeatspindi šalia vykstančio gyvenimo, o imasi vaizduoti ir rodyti tą, ko iš tiesų nėra.

Prof. Naglis Kardelis – filosofas, filologas, kalbotyrininkas, vertėjas. Profesorius Arvydas Šliogeris buvo N. Kardelio disertacijos vadovas. Dabar pastarasis tyrinėja Arvydo Šliogerio mokslinį palikimą.

Jeigu turite klausimų, norite užsiregistruoti ir gauti priminimus apie Filosofijos klubą, rašykite el.p. [email protected].

Kviečiame dalyvauti.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Jurga Kauzonienė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas