Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Filmo „Microbirth“ peržiūra

Didžioji salė

Viena iš aktualiausių temų šiuo metu pasaulio sveikatos priežiūros srityje – mikrobioma, kitaip tariant, žmogaus kūne gyvuojančių mikroorganizmų visuma, ir jos poveikis konkrečiam žmogui. Pasirodo vis daugiau studijų, pagrindžiančių milžinišką mikrobiomos įtaką mūsų fizinei ir netgi emocinei bei psichologinei sveikatai. Mikrobioma ir depresija, mikrobioma ir viršsvoris, mikrobioma ir imunitetas bei imuninės ligos – mokslininkai imasi tyrinėti mikrobiomą įvairiais aspektais ir pateikia stulbinančių įžvalgų. Apie jų reikšmę liudija jau ir Lietuvoje leidžiamos bei skaitytojų mėgstamos knygos („Žarnyno žavumynai“, „Smegenų gyvybingumo paslaptis“, „Tavo oda“ ir kitos)

„Microbirth“ – tai tarptautiniu lygiu pripažintas 60 minučių dokumentinis filmas, kurį sukūrė trumpametražių bei dokumentinių filmų kūrėjai Toni Harman ir Alex Wakeford (JAV). Filmo dėmesio centre – žmogaus kūne esančių mikroorganizmų sąsaja su jo aplinkybėmis, kuriomis šis žmogus gimė. Autoriai kalbina įvairių pasaulio šalių mokslininkus bei medikus, dirbančius su mikrobioma susijusiose srityse, siekdami sužinoti, kaip gimdymas ir gimimas atrodo būtent iš mikroperspektyvos. Filmo tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad nuo gimdymo aplinkybių priklauso, kaip toliau formuosis vaiko imunitetas, kokia bus jo sveikata visą likusį gyvenimą. Pokytis bakterijų lygmenyje gali daryti įtaką kartų kartoms.

Filme kalbinami: Martin Blaser, Žmogaus mikrobiomo programos vadovas, Niujorko universitetas; Maria Gloria Dominguez Bello, asocijuotoji profesorė, Medicinos fakultetas, Niujorko universitetas, Rodney Dietert, imunotoksikologijos profesosius, Kornelio universitetas; Philip Steer, profesorius emeritas ginekologijos srityje, Karališkasis koledžas, Londonas; ir kiti.

Daugiau apie keleto festivalio prizu apdovanotą filmą – www.microbirth.com.

Dulų asociacija kviečia naujausius mokslinius tyrimus pristatantį filmą pažiūrėti kūdikio besilaukiančias šeimas, tėvus su vaikais, nėštumo ir gimdymo srityje dirbančius specialistus, medikus, visuomenės sveikatos specialistus, mokslininkus ir mokslo įstaigų studentus, taip pat visuomenę, kuri domisi mokslo naujovėmis. Filmas yra anglų kalba su lietuviškais titrais.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Edita Sėdaitytė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas