lt

Dainų ir baladžių vakaras „PoVãsaris“

Bibliotekos kiemas

Rašytojas ir dainų autorius – atlikėjas Justinas Žilinskas bei jo muzikuojantys bičiuliai paskutinį rugpjūčio vakarą kviečia kartu išlydėti vasarą Vilniaus apskrities viešosios Adomo Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje.

Justinas Žilinskas aktyviau muzikuoti ir kurti dainas pradėjo 2007 m., subūręs namų muzikavimo grupę „Ilgumos“. Justinas, ir su grupe, ir su kitais bičiuliais, dalyvavo įvairiuose dainuojamosios poezijos renginiuose, festivaliuose („Vilniaus universiteto bardų festivalis“, „Ant žemės krašto“, „Ką kalba muzika“, „Dpoezijos Šaltinis“, „Tai – aš“, kt.), 2011 m. susikūrė kūrybinis duetas su dainų autore ir atlikėja Justina Kaminskaite „ju.du“, su ja taip pat pasirodė nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras“.  Nors „Ilgumos“ ir išsiskirstė, bet Justinas stygų neužmiršo, kaip ir dainų rašymo džiaugsmo. Šiuo metu Justinas Žilinskas taip pat groja su vienintele pasaulyje vaikų rašytojų grupe „Knygų vaikai“ bei lanko bibliotekas su kitu rašančiu bičiuliu – Tomu Dirgėla, pasivadinę grupe „Kai nesirašo“. Savo kuriamas dainas Justinas kildina iš folk, neofolk, bardiškosios ir baladės tradicijos, neapsiriboja „dainuojamosios poezijos“ etikete ir tai tikrai nėra vien tik ašarą spaudžianti lyrika.

Kaip sako pats Justinas, dievas jam gal ir pagailėjo medumi tepto balso, bet davė gebėjimą pasakoti istoriją, knygoje ar dainoje.  Todėl paskutinį vasaros vakarą bus papasakota daug istorijų, apie pačius įvairiausius dalykus: aliejų ir ilgesį, skeletus spintose ir smėlio pažadus, avalynės deficitą bei demonus, stuburo problemas ir šienapjūtę. Prie koncerto taip pats prisijungs Justina Kaminskaitė, kad nuskambėtų neofolk baladžių ciklas „Balti marškinėliai“, primenantis, kad kiekvienas karas turi baisią kainą, kuri mokama ne tik mūšių laukuose.  

Kartu su Justinu Žilinsku muzikuos: Barbora Drąsutytė – fleita, balsas, Gabrielė Pukelytė – balsas, Justina Kaminskaitė – balsas, gitara, Tomas Dirgėla – perkusija ir Ugnius Raugalas – bosinė gitara.  

Nuotr. aut. Vytautas Šimkūnas

Viena iš skambėsiančių dainų – čia.  

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka