Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Autorinis kompozitorės Brigitos Jurkonytės koncertas „Butterfly Nebula“

Didžioji salė

Birželio 3 dieną, šeštadienį, 17 valandą vyks autorinis kompozitorės Brigitos Jurkonytės koncertas „Butterfly Nebula“.

Kompozitorė, muzikologė Brigita Jurkonytė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje pristatys asociacijos LATGA Kūrybinės veiklos fondo remiamą projektą – savo akustinių bei elektroninių kompozicijų koncertą „Butterfly Nebula“. Ruošiamasi pristatyti autorės 2010–2023 m. kūrybinio laikotarpio opusus, kuriuose atsispindi kompozitorės domėjimasis religine, astrologinių laikrodžių fazių, vandens stichijos, kosmoso kūnų ar mirusių žvaigždžių tematikomis. Renginio metu Jurkonytės muzika bus lydima pačios sukurtomis vaizdinėmis projekcijomis, įprasminančiomis kosmoso grožį bei asmeninių kelionių virš Baltijos, Šiaurės ir Adrijos jūrų įspūdžius.

Renginyje Brigita Jurkonytė fortepijonu paskambins savo pirmąsias kompozicijas „Vorantinklis“ (2010) ir „Šokis ant vandens“ (2011), pačius naujausius jos kūrinius „Butterfly Nebula“ (2022) ir „Meteoric rain“ (2023) interpretuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kanklių ansamblis „Metanoja“ (Saulė Zadesenec ir Ūla Paliokaitė).

Pačios kompozitorės šiam projektui suburti du ansambliai atliks Latvijoje komponuotus ir nuskambėjusius opusus „Elysium“ (2016) ir „Aurora borealis“ (2017). Šias premjeras Lietuvoje pirmą kartą įprasmins muzikai profesionalai – sopranas Monta Martinsone (Latvija, Lietuva), fleitininkė Meda Petkauskaitė, pianistas Vincenzo De Martino (Italija, Lietuva), anglų rago atlikėjas Aurimas Mintaučkis, altininkas Simonas Laučka.

Koncerte pasirodys ir Brigitos Jurkonytės kompozicijas interpretuos vienas ryškiausių Lietuvos džiazmenų, DePaulo universitete Čikagoje studijavęs, „CinAmono“ dueto (kartu su Laura Budreckyte) įkūrėjas Vytis Nivinskas bei perkusininkas solistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros lektorius, M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas, JAV garsiosios marimbininkės Lindos Maxey buvęs studentas, kompozitorius ir aranžuotojas Saulius Auglys-Stanevičius.

Akordeonininkas ir kompozitorius Raimonds Ungurs ne tik atliks Jurkonytės, bet ir savo kompozicijas – „Warning“ (2016), „Northern lights“ (2016). Koncertą vainikuos elektroninė Brigitos Jurkonytės kompozicija „Garsų varvekliai“ (2017).

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas