lt

Adomo Mickevičiaus dvasia Vilniaus senamiestyje

Didžioji salė

Rugsėjo 4 dieną (trečiadienį) kviečiame į atvirą renginį „Adomo Mickevičiaus paveldas pasaulyje“. Vakaras skirtas bibliotekos lankytojams, kurie domisi ne tik A. Mickevičiaus kūryba, bet ir jo charizmatiška asmenybe. Renginio metu bus galimybė pasiklausyti trumpų paskaitų apie šios žinomos asmenybės gyvenimą ir veiklą Lietuvoje bei užsienyje. Taip pat, pristatysime virtualias parodas, kurias sukūrė bibliotekos kolegos, keliavę Adomo Mickevičiaus gyvenimo pėdsakais Paryžiuje.

 

 

 

RENGINIO PROGRAMA:

17:00–17:30 „Adomo Mickevičiaus muziejaus istorija ir A. Mickevičiaus gyvenimas ir veikla Vilnuje“ (pranešimą skaitys VU bibliotekos Adomo Mickevičiaus memorialinio muziejaus vadovas Rimantas Šalna)

17:30–18:00 „Adomo Mickevičiaus gyvenimas ir veikla emigracijoje“ (pranešimą skaitys Eduardas Budrys, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkas)

18:00–18:30 Virtualių parodų pristatymas „Adomo Mickevičiaus paveldas pasaulyje: iš lenkų bibliotekos Paryžiuje lobyno“ (Zita Tiukšienė, vyriausioji Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos bibliografė)

Renginys nemokamas.
Laikas: 17:00–19:00 val.
Vieta: Didžioji salė (Trakų g. 10, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka)

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kaip vieną iš savo svarbiausių veiklų krypčių išskiria romantizmo epochos, Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus kūrybos ir paveldo aktualizavimą. Nuo poeto vardo suteikimo bibliotekai metų pradėti kaupti A. Mickevičiaus kūriniai ir leidiniai apie jo gyvenimą ir kūrybą lenkų, lietuvių, rusų, prancūzų, vokiečių ir kt. kalbomis. Bibliotekos Mickevičianos fonde saugoma per 1220 knygų. Dalis šio fondo leidinių – saugoma atnaujintoje Adomo Mickevičiaus skaitykloje.

Adomo Mickevičiaus atminimą, jo kūrybą stengiamasi viešinti įvairiuose bibliotekose renginiuose, projektuose, organizuojamos edukacijos, ypač populiarus mūsų organizuojamas paskaitų ciklas „Adomas Mickevičius ir jo amžininkai“.

Šiuo metu įgyvendinamas projektas „Adomo Mickevičiaus paveldas pasaulyje“, kurio metu sukurta mobili paroda „Žvelk širdimi tik į širdį“ keliauja po Alytaus ir Vilniaus apskričių viešąsias bibliotekas. Bendardarbiaujant su Paryžiuje įsikūrusia Lenkų istorijos ir literatūros draugija, kuruojančia Adomo Mickevičiaus muziejų Prancūzijoje, sukurtos ir dvi virtualios parodos, kurios papildys A. Mickevičiaus virtualią galeriją (http://mickevicius.amb.lt).

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Eglė
Telefonas: (8 5) 261 6727
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV