Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vidaus tvarkos taisyklės / Iekšējās kārtības noteikumi

Kārlis Vērdiņš

Vidaus tvarkos taisyklės / Iekšējās kārtības noteikumi

Kārlis Vērdiņš (Karlis Vėrdinis) – daugiabriaunė asmenybė, vienas ryškiausių dabartinių latvių poetų. Poetas, įvairių premijų laureatas, įtakingas kritikas, autoritetingas poezijos redaktorius, įdomus mokslininkas (literatūrologas ir kultūrologas), mokslų daktaras, pasirenkantis netikėtas, mažai tyrinėtas temas, produktyvus poezijos vertėjas iš anglų ir rusų kalbų, knygų vaikams autorius. Dėl tokių aprėpčių ir įtakos literatūros pasaulyje jį būtų galima lyginti su Imantu Ziedoniu (nors pačiam Vērdiņiui vargu ar patiktų toks palyginimas).

K. Vērdiņio poezijos knygos išėjo rusų, lenkų, čekų, anglų, slovėnų, ispanų kalbomis. Jo eilėraštis „Come to Me“ Londono Southbank Centre ekspertų įtrauktas į 50 greatest modern love poems (50 gražiausių šiuolaikinių meilės eilėraščių) sąrašą.

Poezijos knyga vaikams „Tėtis“ („Tētis“) pelnė Jānio Baltvilko premiją.

„Vidaus tvarkos taisyklės“, papildančios verstinės latvių poezijos lentynėlę, sudarytos iš K. Vērdiņio rinktinės „Mes“ („Mēs“, 2012), aprėpiančios 2002–2012 m. kūrybą, taip pat iš apdovanoto rinkinio „Suaugusieji“ („Pieaugušie“, 2015).

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas