lt

Kodėl vaikai serga ir kaip mes galime jiems padėti

Indrė Plėštytė –Būtienė

Kodėl vaikai serga ir kaip mes galime jiems padėti

Indrė Plėštytė –Būtienė: „Kiekvieną dieną, konsultuodama vaikus ir jų tėvus, išgirstu gausybę klausimų ir prašymų patarti. Kaip sustiprinti vaiko imunitetą? Kodėl vieni vaikai serga dažnai, o kiti – tik kartą per metus? Kaip atsiranda lėtinės ligos ir kaip padėti vaikams, kad jų imuninė sistema vystytųsi tinkamai? Imuniteto formavimąsi galima palyginti su nuolatiniu, be pertraukų ar atostogų vykstančiu ir vis tobulėjančiu mokymosi bei namų darbų tikrinimo procesu.

Ši knyga – trumpas pasakojimas apie vaikų imuninę sistemą: iš ko ji sudaryta, kaip vystosi ir kokie iššūkiai jos laukia. Mokslo kalba nėra lengva, todėl labai stengiausi vaizdžiai paaiškinti, kodėl užpuola vienos ar kitos ligos, ką tuo metu veikia imuninė sistema ir kaip padėti vaikui, sergančiam jo amžiui būdingomis ligomis. Tik suprasdami, kodėl vaikai serga, galėsime išvengti gydymo klaidų ir padėti mažiesiems užaugti sveikiems. Juk gera gyvenimo pradžia – pusė darbo.“ 

Knygoje taip pat aptariama:

- Kaip formuojasi imunitetas ir ar tikrai obuolys nuo obels netoli rieda.

- Kada vaikai įgyja imuninę atmintį.

- Kas sukelia infekcines ligas ir kaip su jomis kovoti.

- Kodėl šiek tiek purvo dar niekam nepakenkė.

- Kaip grūdinti organizmą.

- Kaip susijusios imuninė ir virškinimo sistemos.

- Kodėl tiek daug vaikų yra alergiški ir kaip mes galime jiems padėti.

- Kaip vaiko ir tėvų psichologinė savijauta gali lemti ligas ir kt.

Indrė Plėštytė-Būtienė – vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė, biomedicinos mokslų daktarė, populiaraus tinklaraščio „Kasdieniai vaikų gydytojos užrašai" autorė, privačios vaikų klinikos „Mama, aš sergu" Vilniuje ir Klaipėdoje savininkė ir generalinė direktorė. Ilgametę patirtį turinti specialistė dažnai skaito pranešimus vaikų alergologijos, mitybos, vaikų ligų, plaučių ligų ir sveikatos politikos klausimais Lietuvos ir tarptautinių organizacijų rengiamose konferencijose, kongresuose; už rezultatyvius darbus ir svarias įžvalgas yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Šaltinis

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka