lt

Apie ungurius ir žmones

Patrik Svensson

Apie ungurius ir žmones

Švedų autoriaus Patrik Svensson bestseleris „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ yra filosofiniai pamąstymai apie paslaptingiausią pasaulio žuvį – ungurį. Taip pat tai ir žmogaus būties analizė.

Autorius Patrik Svensson ir pats vaikystėje su tėvu žvejojo ungurius. Vyrai valandų valandas galėdavo kantriai laukti, kol pasitaikys proga pričiupti nenuspėjamą ir paslaptingą žuvį. Žvejyba tyloje yra puiki terpė įvairiems apmąstymams. Autoriaus kelionė per ungurio paslaptis, derinant asmeninius atsiminimus ir gamtos tyrimus, tampa žmogaus būties analize, kurioje nagrinėjami svarbiausi klausimai apie mūsų visų šaknis bei likimą. „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ – įtraukiantis pasakojimas, kuris ir nustebins, ir sužavės.

Patrik Svensson tapydamas įstabų neįprasto, visiškai nesuprantamo, žavaus gyvūno portretą, rėmėsi daugybe mokslinių tyrimų, įvairia literatūra, istorija, šiuolaikine jūrų biologija, taip pat savo ir tėvo patirtimi. Knygoje skaitytojai susitiks su mokslininkais, pradėjusiais ieškoti ungurių kilmės vietos, įskaitant Danijos jūrų biologą Johannes Schmidt, kuris XX a. pradžioje vadovavo moksliniams tyrimams, norėdamas įrodyti, kad žuvų gimimo vieta yra Sargaso jūra.

Patrik Svensson gimė 1972-ais metais, Švedijoje. Jis yra meno bei kultūros žurnalistas. Debiutinė autoriaus knyga apie ungurius buvo apdovanota Augusto premija.

Šaltinis

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka