lt

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena: kviečia virtualūs renginiai

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena: kviečia virtualūs renginiai

Artėja gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Įprastai šiai dienai bibliotekos skiria ne vieną renginį. Sužinokime, kokie virtualūs renginiai vyks šią dieną.

Viktorina

Šią dieną Lietuvių kalbos draugija kviečia dalyvauti jau trečią kartą rengiamoje virtualioje viktorinoje. Dalyvių lauks 25 klausimai iš lietuvių kalbos, literatūros, etninės kultūros. Kaip jau įprasta, reikės pasirinkti vieną iš keturių atsakymo variantų. Atsakymai bus registruojami visą parą Lietuvos laiku: nuo gegužės 7 d. 00 val. 00 min. iki gegužės 7 d. 24 val. 00 min. Viktorinos nuoroda bus pasiekiama Lietuvių kalbos draugijos feisbuko paskyroje, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Valstybinės kalbos inspekcijos, Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“, „Lituanistų sambūrio“ ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos svetainėse.

Dalyvauti viktorinoje gali visi. Nugalėtojai bus paskelbti gegužės 14 d. Pirmosios vietos laimėtojams bus išsiųstos Lietuvių kalbos draugijos dovanos. Viktorinoje dalyvauti galite gegužės 7 dieną paspaudę šią nuorodą.

Skaitymai

Gegužės 7 d. (ketvirtadienį) nuo 12.10 val. iki 13 val. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia įsijungti Lietuvos radijo Klasikos programą arba portalą www.lrt.lt, kur bus transliuojami tradiciniai, nors šiemet ir virtualūs, LLTI Klasikos skaitymai. Šių metų tema – šimtmečio poetai. Bus skaitomi antrajame–trečiame dešimtmečiais gimusių poetų  Henriko Nagio, Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Broniaus Krivicko, Eugenijaus Matuzevičiaus, Pauliaus Širvio, Eduardo Mieželaičio, Vytauto Mačernio, Liūnės Sutemos, Pranės Jokimaitienės Aukštikalnytės, Birutės Pūkelevičiūtės, kitų poetų eilėraščiai. Prisijunkite ir kartu paminėkime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną! Daugiau informacijos ČIA.

 Lietuva skaito

„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo virusu ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama skaitymo skatinimo akcija vyksta kasmet, nuo 2015 m. Šią dieną akcijos rengėjai skatina lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu.

Paskyroje https://www.facebook.com/lietuvaskaito/ visą savaitę dalijamasi įdomiais faktais apie žinomus Lietuvos rašytojus, kviečiama skaityti mūsų klasikų kūrinius, taip pat sudarytas lietuvių autorių rekomenduojamos literatūros sąrašas pagal amžių, jį rasite ČIA.

Protų mūšis

„Protų Kovos“ su Robertu Petrausku prisideda prie akcijos „Lietuva skaito!“ ir gegužės 7 dieną 19 val. organizuoja protų mūšį „Atrask klasikus! Žaidimas Spaudos atgavimo dienai pažymėti“. Visi jo klausimai bus susiję su lietuvių literatūra. Žaidimas nemokamas, bet būtina registracija. Daugiau informacijos apie žaidimą ČIA, o žaidimas vyks ČIA.

Švęskime šią svarbią dieną drauge!

Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV