Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo.

Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo.

Ketvirtus metus iš eilės prie pasaulinės iniciatyvos „Go Red for Dyslexia“ jungiasi ir Lietuva. 

Labai svarbu disleksiją atpažinti ir nustatyti ankstyvame amžiuje, kad vaikai galėtų mokytis tokiu pat tempu, kaip ir jų bendraklasiai, todėl skatiname jus tapti šios iniciatyvos dalimi ir padėti sau, kolegoms ir, žinoma, mokiniams bei jų tėvams suprasti, kas yra disleksija. 

ELVIS garsinės knygos

Patiriantiems skaitymo sunkumų rekomenduojame virtualią ir nemokamą garsinių leidinių biblioteką ELVIS – čia yra įgarsintos mokiniams rekomenduojamos literatūros ir daug garsinių knygų prasmingam laisvalaikiui.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka yra virtualios bibliotekos ELVIS administratorius, todėl galime pasiūlyti tūkstančius pavadinimų populiarių įgarsintų leidinių. ELVIS yra nemokama Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) sukurta virtuali biblioteka, skirta suaugusiems ir vaikams, negalintiems skaityti įprastai dėl regos, skaitymo, mokymosi sutrikimų ar fizinės būklės.

Vartotojui jungiantis prie ELVIS, reikia pateikti būklę, dėl kurios asmuo negali skaityti įprastai, patvirtinantį dokumentą (paprastai tai – šeimos gydytojo, logopedo, pedagoginės psichologinės tarnybos ar optometrininko išduota pažyma). Šiandien ELVIS galima rasti daugiau nei 15 tūkst. leidinių. Visoje Lietuvoje ELVIS naudojasi daugiau nei 6400 skaitytojų ir šis skaičius nuolat auga.

Jei reikia pagalbos ar turi klausimų – skambink Odetai iš Vaikų bibliotekos ([email protected], tel. 2616763) arba Karolinai iš suaugusiųjų aptarnavimo ([email protected], tel. 2619809).

TAIP PAT REKOMENDUOJAME:

Tinklaraštis apie skaitymo sutrikimus: http://disleksija.labiblioteka.lt/

Akademinė literatūra apie disleksiją: https://labiblioteka.lt/data/public/uploads/2022/05/literatura-apie-disleksija.pdf

Smagi ir gausiai iliustruota skaitmeninė knygelė „Apie disleksiją paprastai“: https://labiblioteka.lt/data/public/uploads/2021/01/de-digital-2020-lithuanian.ed-1.pdf

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas