lt

Rugsėjo 8 ir 9 dienomis bibliotekos kieme vyks Tvarumo popietės

Rugsėjo 8 ir 9 dienomis bibliotekos kieme vyks Tvarumo popietės

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka rugsėjo 8-9 dienomis jaukiame senamiesčio kiemelyje Trakų g. 10 organizuoja renginius „Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje“.

Biblioteka – tvari organizacija iš prigimties

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka buvo viena pirmųjų bibliotekų Lietuvoje priėmusi Tvarumo deklaraciją. Ja įsipareigojo tvariai gyventi ne tik organizacijos viduje, bet ir savo vykdomose veiklose, renginiuose. Biblioteka savo prigimtimi yra tvarumą skatinanti organizacija, nes knygų skolinimasis bibliotekoje ir daugkartinis naudojimas neplonina gyventojų piniginės, prisideda prie dalijimosi kultūros, knygų saugojimo. Bibliotekoje itin populiarios yra Mainų lentynos, į kurias gyventojai atneša nebereikalingas perskaitytas knygas ir pasiima namo patikusias.

Rugsėjo 8-9 dienomis bibliotekos kieme vyks tvarumui skirti renginiai ,,Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje“. Kaip sako viena iš iniciatorių ilgametė bibliotekininkė, Informacinių išteklių skyriaus vadovė Asta Kazakevičiūtė–Bankauskienė, šių popiečių idėja – dar kartą pakalbėti apie tvarumą, skatinti pradėti, tęsti ar gilinti žinias apie tai: „Popietes pradėsime diskusija „Knygos vertė: kaita erdvėje ir laike“. Kiek vertinga knyga? Ar keičiasi jos vertė laikui bėgant? Ar visas jas reikia saugoti, remontuoti, restauruoti? Ar visos knygos išlieka labai svarbios? Ir kodėl kai kurios jau po kelių metų milžiniško populiarumo staiga nebeskaitomos? O svarbiausia – ką daryti po to? Diskusijoje dalyvaus bibliotekininkai, leidėjai, restauratoriai, ją moderuos Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė. Kviečiame ateiti, klausti, bendrauti, žiūrėti, knyginėti, kieminėti ir gal jūsų tvarumo istorija pasipildys naujais potyriais“.

Sveikatinanti arbata ir skaitytų knygų knygynai

Rugsėjo 8-9 popietėmis Vilniaus senamiestyje įsikūrusios bibliotekos kieme pirkėjų lauks skaitytų knygų knygynai „Juodas šuo“, „Pelėdų knygos“, sendaikčių parduotuvė „Mikis“, veiks knygų apie tvarumą ir „Pasidaryk pats“ paroda iš bibliotekos fondų bei Mainų lentyna – bus galima parsinešti namo norimą knygą už auką dekoratyvinių ir egzotinių gyvūnėlių prieglaudai „Egzotic SOS“.

Bibliotekininkai dviem dienoms kieme įkurdins arbatinę „Šermukšnynė“, į kurią užsukus kiekvieną pavaišins šermukšnių, mėtų, kmynų ir kitų mus sveikatinančių augalų arbata. Jei atsinešite savo puodelį arbatai – pagirsime Jus už tvarumą.

Rugsėjo 8 dieną svečiuosis aplinkosauginė iniciatyva  „Kita forma“ ir atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“, kurie pasirengę atsakyti į visus jus dominančius klausimus apie atliekų rūšiavimą ir pan.

Edukacijų įvairovė

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme kas valandą vyks nemokamos edukacijos: tvarumo entuziastė Milda Paukštė mokys pasigaminti „Džinsinį švarkelį mėgstamiausiai knygai“, bibliotekos dailininkė Kristina Karvelytė pristato knygų skirtukų edukaciją „Augalinis“, auksarankė trijų vaikų mama Uršulina Rakelytė-Česnaitienė kviečia pasigaminti mielą rankų darbo atviruką iš perdirbto popieriaus, bibliotekos edukatorė Irina Jarec rengia lankytojų pamėgtąją cianotipijos edukaciją. Itin naudingą ir praktišką edukaciją apie knygos išsaugojimą „Knygų gydykla“ pristato Rūta Vizbaraitė. Nuo gimimo nematantis jaunasis entuziastas  Reinoldas Kelpša praves edukaciją apie antrinį popieriaus panaudojimą menų kūrimui „Menas užrištomis akimis“. Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė sukūrė edukaciją „9 stiklo gyvenimai“, o Sandra Galdikaitė kvies į „Ryšio kūrimo seansą per šešis pojūčius“.

Išsami renginių programa ir registracija į edukacijas bibliotekos interneto svetainėje www.amb.lt arba Facebook.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA