Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje

Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje

Puoselėjant bibliotekoje tvarumo temą rugsėjo 8-9 dienomis (ketvirtadienį ir penktadienį) organizuojame renginius „Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje“. Abi dienas renginiai bibliotekos kieme vyks 15-19 valandomis. Programą nuolat papildome. 

Abi dienas:

*Bibliotekos kieme pirkėjų lauks skaitytų knygų knygynai. Dalyvavimą jau patvirtino mūsų kaimynai – skaitytų knygų knygynas „Juodas šuo“. Jis lankytojų lauks ketvirtadienį 13-19 val. ir penktadienį 11-19 val. Taip pat abi dienas nuo 12 val. dalyvaus skaitytų knygų knygynas „Pelėdų knygos“.

*Arbatinė „Šermukšnynė“. Kviečiame pasivaišinti šermukšnių, mėtų, kmynų ir kitų mus sveikatinančių augalų arbata. Bibliotekoje arbata su bibliografine nuoroda: čia pat galite sužinoti, kur apie ją sužinoti... Bibliotekoje gerti arbatą yra vienas iš saugiausių ir tvariausių būdų, nes bibliotekoje galite pasitikrinti informaciją, o ji čia visiems visiems dalinama su kritinio vertinimo receptu. Arbata surinkta Lietuvos gamtoje, pasidalinta su paukščiais ir kitais mėgėjais. Arbata vaišina bibliotekininkai. Jei atsinešite savo puodelį arbatai – pagirsime Jus už tvarumą.

*Bibliotekos Mainų lentyna: parsinešk namo norimą knygą už auką dekoratyvinių ir egzotinių gyvūnėlių prieglaudai „Egzotic SOS“. Bibliotekoje esančios Mainų lentynos yra pamėgtos lankytojų. Čia galima palikti perskaitytą asmeninę knygą ir bet kurią kitą paimti sau dovanų. Rugsėjo 8-9 dienomis taip pat galėsite pasirinkti norimą leidinį iį lentynos, o jei norėsite, šalia lauks taupyklė, kur paaukoti pinigai atiteks egzotinių ir dekoratyvinių gyvūnų prieglaudai „Egzotic SOS“.

*Knygų apie tvarumą ir „Pasidaryk pats“ paroda iš bibliotekos fondų. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos bibliotekos darbuotojai atrinko knygas, kuriose kalbama apie tvarumą ir siūloma patiems išmokti pasidaryti įdomių bei gražių dalykų. Neretai galima nustebti, kokių naudingų ir originalių daiktų, rankdarbių galima susikurti patiems iš to, ką turime po ranka. Atrodo, tetrūksta tik vieno nedidelio įkvėpimo... Taigi, ateikite, vartykite knygas, semkitės įkvėpimo ir grįžę namo išbandykite.

*Abi dienas bibliotekos kieme nuo 12 valandos dalyvauja sendaikčių parduotuvė „Mikis“. Štai kaip jis save pristato: „Susipažinkime, mes maža sendaikčių krautuvėlė MIKIS, Vilniaus Viršuliškių mikrorajone. Beveik prieš dešimtmetį duris atvėrėme kaip naudotų vaikiškų prekių parduotuvė. Laikui nepavaldžios tik Egipto piramidės, o MIKUTIS keitėsi. Šiuo metu jį galima vadinti PONU MIKIU, nes visi krautuvėlės kampeliai prikimšti įvairiausių prekių – nuo kasdienių pigių iki nostalgiją keliančio vintažo. Geri naudoti daiktai gali tarnauti ne vienai kartai ir ne vienam šeimininkui. Pasaulis keičiasi, ir dabar jau nebegali didžiuotis, kad perki viską tik naują. Daugkartinis daiktų panaudojimas yra svarbi ekologiškos gyvensenos dalis. Mes, MIKIO šeimininkės, visada mėgome sendaikčius, mielai jais naudojamės pačios ir esame patenkintos, kai žmonėms prireikus kokio daikto jie pirmiausia kreipiasi į mus. Mūsų prekės atkeliauja įvairiais būdais, bet labiausiai džiaugiamės žmonių suneštais gerais daiktais, kai šeimininkams nekyla ranka paskandinti juos šiukšlių konteineryje ir jie, stebuklingai išsigelbėję, dairosi pirkėjų saugiai įsitaisę krautuvėlės lentynose. Mes visi kartu galime keisti požiūrį į mūsų vartojimo įpročius, tausoti ir dalintis daiktais, įsigyti ir naudotis jais, taip padėdami saugoti visų didžiausią turtą ir mūsų egzistavimo pagrindą – Žemę, o sendaikčių krautuvėlė MIKIS bus Jūsų tarpininkas kelionėje į tvarų pasaulį“.

*Rugsėjo 8 dieną svečiuosis aplinkosauginė iniciatyva  „Kita forma“ ir atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“. Užsukus pas juos pasilabinti lauks pokalbiai apie tvarumą, knygų skaitymą, besidomintys sužinos daugiau apie atliekų rūšiavimą. Specialistai žada parodyti, kaip iš nereikalingų laikraščių pasidaryti dėklus knygoms, ką daryti suplyšus knygai.

Rugsėjo 8 diena, ketvirtadienis

15 val. diskusija „Knygos vertė: kaita laike ir erdvėje“. Kiek vertinga knyga? Ar keičiasi jos vertė laikui bėgant? Ar visas jas reikia saugoti, remontuoti, restauruoti? Ar visos knygos išlieka labai svarbios? Ir kodėl kai kurios jau po kelių metų milžiniško populiarumo staiga nebeskaitomos? O svarbiausia – ką daryti po to? Turbūt ne į visus klausimus atsakysime, bet kviečiame dalyvauti diskusijoje ,,Knygos vertė: kaita laike ir erdvėje“. Diskusijos moderatorė – Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė.

16 val. Mildos Paukštės edukacija „Džinsinis švarkelis mėgstamiausiai knygai“ (būtina registracija).

17 val. bibliotekos dailininkės Kristinos Karvelytės skirtukų edukacija suaugusiesiems „Augalinis“ (būtina registracija).

18 val. Rankų darbo atvirukai iš perdirbto popieriaus. Edukacija mažiems ir dideliems (būtina registracija).

19 val. Edukacija „Ryšio kūrimo seansas per šešis pojūčius“ su Sandra Galdikaite (būtina registracija).

 Rugsėjo 9 diena, penktadienis

 15 val. Reinoldas Kelpša ir edukacija apie antrinį popieriaus panaudojimą menų kūrimui „Menas užrištomis akimis“ (būtina registracija).

 16 val. Mėlynoji cianotipijos edukacija dalyviams nuo 15 metų (būtina registracija).

 17 val. Edukacija apie knygos išsaugojimą su Rūta Vizbaraite „Knygų gydykla“ (būtina registracija).

 18 val. Edukacija „9 stiklo gyvenimai“ su Asta Kazakevičiūte-Bankauskiene (būtina registracija).

Daugiau informacijos: Facebook 

 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas