Kokias parodas bibliotekoje galima pamatyti liepą? Jūsų dėmesiui – trumpa šio mėnesio parodų apžvalga.
Romualdo Mackūno tapybos darbų paroda Parodų salėje ik liepos 25 d.
Romualdas Mackūnas gimė 1961 m. sausio 1 dieną. Mokėsi Vilniaus 31 mokykloje, kurią baigė 1979 metais. Lankė ir muzikos mokyklą, grojo smuiku. Stojo į Dailės Instituto tapybos specialybę, tačiau neįveikė konkurso ir buvo paimtas į tarybinę armiją. Tarnavo už Murmansko netoli sienos su Suomija Pečengoje. Kariuomenėje dirbo dailininku. Tapė didelius karinės tematikos paveikslus, apipavidalino įvairius plakatus ir stendus. Nuo mažų dienų visą gyvenimą domėjosi daile, daug piešė, tapė, drožinėjo įvairias dirbinius, skulptūras. 2022 metų sausio 17 dieną netikėtai mirė. Ši tapybos darbų paroda skirta Romualdui Mackūnui atminti ir parodyti pasaulį iš žvilgsnio žmogaus, visą gyvenimą mylėjusio meną.
Evelinos Kotelovičiūtės tapybos paroda „Intuicija“ Dalykinės literatūros erdvėje iki liepos 25 d.
Menininkė, dailės pedagogė-metodininkė savo darbe aktyviai taiko dailės terapijos metodus, domisi mandalomis ir intuityviąja tapyba. Intuityvi tapyba – tai susitikimas su savimi, leidžiantis pažinti save ir suaktyvinti vidinius resursus. Tai yra ne akademinė tapyba, tai kitokia tapyba, per kurią atsiskleidžia savęs pažinimo ir vidinių pokyčių procesas per kūrybą. Tai yra improvizacija, žaidimas, nuotykis. Tai yra jaudinanti kelionė, mėgavimasis kūrybiniu procesu, o rezultatas – nepakartojamas, unikalus paveikslas!
Luko Dovydėno skulptūrinė instaliacija „l’arbe“ bibliotekos languose iki liepos 18 d.
Perdirbtos statybinės medžiagos, makroflex, lietvamzdžiai, tekstilės likučiai, metalo strypai, laidai. l’arbe – tai hibridinė, pusiau gyva būtybė, auganti ne iš žemės, o iš atliekų, vamzdžių. Ji neturi vienos kilmės – jos forma išplėsta, medžiagiškumas netvarkingas, o funkcionalumas neaiškus. Tai naujos gamtos fragmentas – nebe biologinė, bet ir dar ne visiškai technologinė. Instaliacija reaguoja į mintį, kad gamta po Antropoceno nebūtinai yra „lauke“, ji nebėra fiksuota vaizdinė struktūra.
Paroda iš Renato Jaramino asmeninės kolekcijos „Dainų švenčių atgarsiai: kelionė per šimtmetį“ Didžiojoje salėje iki rugpjūčio 29 d.
1924 metais prasidėjusi Dainų šventė tapo ne tik muzikiniu reiškiniu, bet ir tautinės tapatybės bei laisvės dvasios simboliu – net ir sudėtingiausiais istorijos tarpsniais. Parodoje pristatoma kolekcininko ilgus metus kaupta ir saugota unikali Dainų švenčių istoriją atspindinti kolekcija. Ekspozicija apima tris laikotarpius: tarpukarį, sovietmetį ir nepriklausomybės metus. Tai reta proga iš arti susipažinti su šimtmetį skaičiuojančia švenčių tradicija ir jos svarba Lietuvos kultūrai.
Arnoldo Pričino iliustracijų Dianos Ganc knygai „Troleibusu“ paroda vaikų bibliotekos Vaikystės pievoje iki rugsėjo 30 d.
Iliustratorius Arnoldas Pričinas savo stilių formavo per patirtį animacijoje, kurdamas kadruotes filmams ir reklamoms. Labiausiai mėgsta piešti pieštuku, o vėliau piešinius apdoroti skaitmeniniu būdu. Ruošiantis šios parodos iliustracijoms rinkta vizualinė medžiaga iš miesto – fotografuota, stebėta, ieškota internete. Personažai ir aplinkos kūrėsi palaipsniui, daug kartų perpiešiant, ieškant tinkamos stilistikos – artimos animaciniams filmams. Autorius siekė, kad veikėjai nebūtų per daug realistiški. Iliustracijos atspindi atpažįstamas Vilniaus vietas, bet svarbiausia – perteikia nuotaiką. Kūrybinis procesas buvo spontaniškas, be išankstinio plano, o intensyvus darbas truko apie 4–5 mėnesius.
Rudaminos meno mokyklos V ir VI klasės mokinių darbų paroda „Sapnai“ vaikų bibliotekos Kūrybinėje laboratorijoje iki rugpjūčio 29 d.
Rudaminos meno mokyklos V ir VI klasės mokinių darbų paroda – spalvinga ir nuotaikinga sapnų interpretacija ant drobės. Kiekvienas kūrinys alsuoja fantazija, paslaptingumu ir netikėtomis detalėmis, kurios kviečia žiūrovą įsižiūrėti ir atrasti ką nors naujo. Šia paroda siekiama išlaisvinti fantaziją ir parodyti, kad sapnuose galime skraidyti virš miškų, aplankyti tolimas žvaigždžių planetas, pabendrauti su pasakų būtybėmis ar pasinerti į tylų pasivaikščiojimą prie stebuklingo ežero. Parodą parengė dailės mokytoja metodininkė Ivona Dakinevič, kurios vadovaujami jauni talentai drąsiai žengia kūrybos keliu ir dalijasi savo pasauliu su visuomene. Ši tapybos paroda taps tikra atgaiva visiems, ieškantiems įkvėpimo, šilumos ir šiek tiek svajonių!
Kviečiame į biblioteką!
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. +370 5 262 5570, el. paštas: [email protected]
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.
Komentarai