Tradicinė ieškomiausių Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos knygų apžvalga. Šįkart išsamiau pristatome TOP 20 sąraše esančius net devynis lietuvių autorių kūrinius.
Šį kartą ieškomiausių bibliotekos knygų sąrašą pradeda žinomo politiko Manto Adomėno debiutinė grožinės literatūros knyga „Moneta & labirintas“ (leidykla „Baltos lankos“), kuri anonsuojama kaip „šnipų romanas“. „Moneta & labirintas“ yra pirmoji dilogijos dalis. Jau yra išleista ir antroji dilogijos dalis, kuri visai greitai pasieks bibliotekos skaitytojus. Ar knygą jau galima užsisakyti arba rezervuoti, patogiai sužinosite portale www.ibiblioteka.lt.
Antroje vietoje sutinkame neseniai pasirodžiusią Gabijos Grušaitės knygą „Grybo sapnas“ (leidykla „Lapas“). Tai romanas apie žmones, pasiklydusius savo vidiniuose labirintuose. „Grybo sapnas“ yra trečioji Gabijos Grušaitės knyga.
Trečioje labiausiai rezervuojamų knygų vietoje yra Patricijos Tilvikaitės knyga „Svetimkūniai“. Patricija Tilvikaitė yra žurnalistė, sociologė, kriminologė, lygių teisių aktyvistė. „Svetimkūniai“ – debiutinis jos romanas. Patricijos gyvenimas sukasi aplink knygas – ji dirba leidybos srityje, su geriausia drauge rašo tiesmuką ir nevyniojimu į vatą garsėjantį knygų apžvalgų tinklaraštį „book.duo“. Knygą išleido BALTO leidybos namai.
Į TOP 20 bibliotekos kovo mėnesių knygų patenka ir Violetos Tapinienės „Susigrąžinto laiko blyksniai“ (leidykla „Tyto alba“). Tai eseistikos knyga apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus. Violeta Tapinienė yra legendinė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, per savo mokytojavimo metus išugdžiusi šimtus laisvų, mąstančių žmonių.
Ne pirmą mėnesį bibliotekos lankytojai skaito ir rezervuoja Undinės Radzevičiūtės knygą „Pavojingi žodžiai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Naujausioji žinomos rašytojos knyga vadinama šiuolaikinės kultūros metafora. Joje režisierius Safyrovas po režisieriaus Odino mirties kaip palikimą gauna retai statomą Verdžio operą. Ir tai ne šiaip opera, o Opera, turinti pavojingą prietarą. Jos pavadinimo negalima ištarti viso. Pavadinime tik du žodžiai, ir režisierius turi pasirinkti arba vieną, arba kitą.
Pirmą kartą sąraše sutinkame Alvydo Šlepiko knyga „Namas anapus upės: įvairių laikų istorijos“. Septynių apsakymų rinkinį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Knygoje gvildenamos atskirties, išsilaisvinimo, pabėgimo nuo kaltės temos. Rašytojas realistinį pasakojimą, kupiną tikslių detalių, derina su sapniška nuotaika, fantastiniais vaizdiniais, pasakoms būdingu paslaptingumu.
Psichologo Timo Petraičio knyga „Pinigų laiškai: lietuviška pinigų taupymo istorija“ (leidykla „Tyto alba“). Timas Petraitis 16 metų dirba psichologu-psichoterapeutu, veda seminarus ir mokymus, o laisvalaikiu tampa maisto kurjeriu. Jo reguliariai atliekami gyvenimo eksperimentai kitiems gali atrodyti neįprasti ar net radikalūs, tačiau tai neatsiejama nuo jo asmenybės. Apie vieną tokių eksperimentų pasakojama „Pinigų laiškuose“. 70 tūkstančių eurų. Tiek per penkerius metus jis sukaupė nesiėmęs verslo, bet atradęs ir pritaikęs savo taupymo modelį. Pakeitęs gyvenimo būdą ir įpročius jis išbrido iš finansinių ir asmeninių krizių, kartu pakito požiūris į pinigus ir žvilgsnis į gyvenimą. Būtent šia patirtimi, praktiniais patarimais ir užduotimis laiškuose dalijasi autorius.
Ir dar viena lietuvių autoriaus knyga – antrasis Sonatos Dirsytės istorinis romanas „Išdidumo kalinė“ (leidykla „Alma littera“). Romano centre – nepelnytai užmirštos, bet ryškų pėdsaką istorijos puslapiuose palikusios trys moterų kartos: nesantuokinių Žygimanto Senojo vaikų motina Kotryna Hochstadė, jos dukra Beata Koščelecka ir anūkė Elžbieta Ostrogiškaitė. Intriguojantis šių emancipuotų moterų gyvenimas – tai kova už savo teises ir bandymas įsitvirtinti patriarchalinėje visuomenėje.
Leidykla „Lapas“ išleido architektūros istorikės Marijos Drėmaitės ir bendraautorių Viltės Janušauskaitės, Nojaus Kiznio ir Mato Šiupšinsko monografiją „Jūs gaunate butą: gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940-1990 metais“. Knygoje pasakojama apie sovietinių laikų gyventojo svajonę gauti butą. Būstas sovietų šalyje buvo ne įsigyjamas už uždirbtas lėšas, bet skirstomas partiniais-administraciniais nurodymais. Tai pavertė jį socialinės kontrolės įrankiu ir iškraipė jo architektūrinę prigimtį.
Jeigu šiuo metu dominančias knygas skaito kiti, galima jas rezervuoti. Tai padaryti patogiai galite patys www.ibiblioteka.lt. Kai norima knyga atsilaisvins, apie tai būsite informuoti el.paštu.
KNYGŲ TOP 20 KOVO MĖNESĮ BIBLIOTEKOJE
Valstybės biudžetinė įstaiga. Trakų g. 10, LT-01132, Vilnius, tel. +370 5 262 5570, el. paštas: [email protected]
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190757755.
Komentarai