lt

Keičiasi bibliotekos darbo tvarka

Keičiasi bibliotekos darbo tvarka

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos 24 val. Informuojame, kaip šiandien dirba Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, kokias paslaugas teikia.

SKAITYKLOS NUO BALANDŽIO 12 DIENOS. Vyriausybei patikslinus karantino režimo nuostatas, nuo balandžio 12 d., pirmadienio, bibliotekų skaityklos gali atnaujinti veiklą ir fiziškai aptarnauti lankytojus. Nuo balandžio 12 dienos atveriame Periodikos skaityklos (II aukštas) ir Interneto skaityklos (II aukštas) duris. Periodikos skaitykloje bus galima skaityti naujausią spaudą, o Interneto skaitykloje (ji įkurta Šanchajaus skaityklos erdveje) – kompiuterizuotomis darbo vietomis, viešąja interneto prieiga. Lankymo sąlygos: būtina išankstinė rezervacija el.p. [email protected] arba tel. 8 5 261 0774. Apsilankymo trukmė – 1 valanda.

PARODŲ SALĖ. Antrame aukšte esančioje Parodų salėje vienu metu gali būti ne daugiau kaip 2 žmonės.

LEIDINIŲ UŽSAKYMAS iR IŠDAVIMAS. Leidiniai išduodami tik iš anksto juos užsisakius internetu. Atsiimti iš anksto užsakytus leidinius galima laikinajame leidinių išdavimo punkte. Laikinasis leidinių išdavimo punktas dirba pirmadieniais-šeštadieniais 11-19 val. Galimybės rinktis knygas iš lentynų patiems vaikščiojant po bibliotekos erdves kol kas nėra. 

PAPILDOMI SAUGOS REIKALAVIMAI. Vyriausybės sprendimu bibliotekos turi užtikrinti, kad skaityklose lankytojai būtų aptarnaujami ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, o tarp asmenų skaityklose būtų laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo, išskyrus vienos šeimos narius ar vieno namų ūkio narius. Vyresni nei 6 metų asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Daugiau informacijos rasite čia.

PERREGISTRAVIMAS. Kiekvienų metų pradžioje bibliotekoje vyksta skaitytojų perregistravimas, kurio tikslas yra patikslinti duomenis. Persiregistruoti galima atėjus į biblioteką arba portale www.ibiblioteka.lt. Instrukciją, kaip tą padaryti, rasite ČIA.

KNYGOMATAS. Kviečiame naudotis bibliotekoje įrengto knygomato paslauga – atsiimti iš anksto užsakytas knygas 24 val. per parą veikiančiame knygomate. internetu ekatalogas.amb.lt užsisakius knygų, bibliotekos interneto svetainėje knygomatas.amb.lt būtina pateikti prašymą, kad jas norite pasiimti iš knygomato. Tada belieka sulaukti SMS žinutės su kodu, atėjus jį suvesti knygomate ir pasiimti leidinius. Daugiau informacijos ČIA.

KAIP GRĄŽINTI? Pasiskolintų knygų laikinai grąžinti nereikia, delspinigiai karantino metu neskaičiuojami. Knygų grąžinimo įrenginys 24/7 veikia. Taip pat leidinių išdavimo punkte yra savitarnos įrenginys, kuriuo taip pat galima grąžinti knygas punkto darbo metu.

KAIP UŽSISAKYTI INTERNETU? Leidinius galima užsisakyti internetu: https://ekatalogas.amb.lt/. (Daugiau apie tai, kaip užsisakyti leidinius internetu, rasite ČIA). Taip pat kviečiame pasižiūrėti vaizdo instrukciją:

Daugiau informacijos telefonu (8 5) 261 9809 arba el.p. [email protected].

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka