Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Balandžio parodos bibliotekoje

Balandžio parodos bibliotekoje
Kokias parodas bibliotekoje galima pamatyti balandžio mėnesį? Jūsų dėmesiui – trumpa šio mėnesio parodų apžvalga.
 
Rasos Pečiulevičienės tapybos darbų paroda „Natiurmortai“ Parodų salėje iki balandžio 19 d.

Autorė sako, kad drobė, dažai ir teptuko šėlsmas jai yra pasitenkinimas, saviraiška ir savita meditacija. Natiurmortų, gėlių ir gamtos vaizdų perkėlimas ant drobės leidžia išvysti ir dalelę savęs. Spalvinių santykių, potėpių, faktūrų pagalba Rasa Pečiulevičienė stengiasi sukurti originalų paveikslą, užfiksuoti jame tos akimirkos emociją, dvasinę būseną, nuotaiką. Autorė dalyvauja grupinėse parodose bei pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, rengia personalines parodas. „Džiaugiuosi turėdama galimybę savo darbus pristatyti Jums. Tai man svarbu, suteikia pasitikėjimo, tampa stimulu kurti toliau bei patvirtinimu, kad savo kūryba galiu džiuginti žmonių širdis“.

Sigitos Puodžiūtės tapybos paroda „Susitikti ties horizontu“ Dalykinės literatūros erdvėje iki balandžio 30 d.

Ši paroda yra platesnis žvilgsnis į autorę supantį peizažą: „Didelėje erdvėje, kaip niekur kitur, jaučiuosi geriausiai, tad norėjosi perteikti tai savo paveiksluose. Jūra ir Nida, vakarai pro buto langą , ežeras ir jo atspindžiai. Vis tai neaprėpiami horizontai. Nesudėtingomis meninės raiškos priemonėmis ant drobės sugulė matyti saulėlydžiai, jūros platybės, dangaus žydrynės, ramios bangelės ir vakarėjantis mūsų Vilnius. Noriu, kad paveikslai sukeltų naujas emocijas ir kitokį suvokimą apie peizažą. Tapau aliejiniais dažais ant drobės. Malonaus žiūrėjimo!“

Bibliotekos languose – Indrės Budreckytės akvarelės paroda „...šią naktį taip žydi jazminas...“ iki gegužės 31 d.
 
Autorė apie save ir parodą: „Esu Indrė Budreckytė Budnikienė, kurdama akvarele ieškau subtilaus ryšio tarp vaizdo ir žodžio. Mano kūryboje susitinka lietuvių autorių poezija ir akvarelės lengvumas – trapus, tačiau gilus pasaulis, kuriame augalai, gyvūnai ir žmogaus jausmai tampa lygiaverčiais personažais. Kiekvienas kūrinys – tai dialogas tarp matomo ir jaučiamo, tarp pažeidžiamumo ir vidinės stiprybės. Man svarbu, kad akvarelės trapumas atspindėtų tai, kaip tylus stebėjimas gali tapti tylia, bet tvirta jėga“.
 
Piotro Kostino iliustracijų Marko Tveno knygai „Princas ir elgeta“ paroda Vaikų bibliotekoje iki birželio 30 d.
 
Piotras Kostinas: „Prieš pradedant kurti piešinius knygai „Princas ir elgeta“ teko ilgai ruoštis ir rinkti informaciją. Autorius tiksliai ir vaizdingai aprašo architektūrą, laivus, ginklus, rūbus, papuošalus. Buvo sunku ir tuo pačiu įdomu atsidurti 1547 metų Anglijoje bei gilintis į to laikmečio niuansus. Įkvėpimas mane lydėjo visą laiką. Ypač patiko kurti „idealų budelį“. Lengviausiai ant popieriaus lapo nugulė stipriausiai mane sukrėtę ar nustebinę vaizdai. Svarbu buvo teisingai pavaizduoti detales, siekti tikroviškumo. Sudėtingiausios iliustracijos – peizažai, kompozicijos per du puslapius, ypač senasis Londono tiltas. Ties juo dirbau ilgiausiai. Ši Londono vieta įdomiai aprašyta M. Tveno ir skaitant atrodė, kad ten gyvenu. Jaučiausi taip, lyg keliaučiau laiku“.
 
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos 7 ir 8 klasių mokinių paroda „Tarp M. K. Čiurlionio spalvų ir fantazijų“ Vaikų bibliotekoje iki balandžio 30 d.
 
Pasakoja dailės mokytojos Milda Tverkutė ir Daiva Varslavėnienė: „Per Čiurlionio laiškus Sofijai mokiniai studijavo dailininko kūrybą, ieškojo įkvėpimo, kaip panaudoti įvairius pasaulio sutvėrimo, visatos, gamtos intarpus ir pauzes, iš jų sukurti harmoningus kūrinius. Laiškai, rašyti Sofijai, teikė supratimą, kaip svarbu menininkui išlaikyti vidinį dialogą bei susivokimą savo jausmuose, idėjose ir kūryboje.Čiurlionio piešiniai ir tapybos darbai taip pat yra glaudžiai susiję su šiais laiškais – daugelyje jų atsispindi dvasinis išgyvenimas, tas pats pojūtis, kuris buvo perteikiamas tiek Čiurlionio muzikiniuose kūriniuose, tiek vizualiuose darbuose. Laiškai tapo tam tikru šaltiniu, padedančiu geriau suprasti, kas slypi už Čiurlionio kūrinių bei kaip jis žvelgė į savo meną ir pasaulį.“
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas