Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Advento knygų kalendorius: bibliotekininkai rekomenduoja

Advento knygų kalendorius: bibliotekininkai rekomenduoja

Kad būtų smagiau laukti Kalėdų, pristatome ypatingą bibliotekos Advento knygų kalendorių!

Šie metai ypatingi – dėl Covid-19 pandemijos gražiausias žiemos šventes sutinkame neįprastai. Negalime pakviesti Jūsų į šventinius bibliotekos renginius, nes karantino metu teikiame tik knygų skolinimo ir grąžinimo paslaugas.

Tačiau bibliotekininkai visada buvo išradingi ir optimistiški žmonės, tad kad būtų smagiau laukti Kalėdų, sugalvojo pasidalinti su Jumis tuo, ką turi vertingiausio – žiniomis. Sukūrėme virtualų Advento knygų kalendorių, kuriame kiekvieną dieną rasite po mūsų darbuotojo rekomenduojamą knygą. Kiekvieną dieną atversime po vieną kalendoriaus langelį ir taip drauge sulauksime gražiausių metų švenčių. #LaukimeKalėdųKartu.

Gruodžio 1 diena. Marlen Haushofer „Siena“.

Rekomenduoja vyriausioji metodininkė projektams Ieva Pranckūnaitė: „Rekomenduoju šią knygą, nes ji puikiai iliustruoja žmogaus vidinio gyvenimo virsmą esant izoliacijoje. Nors knyga yra ganėtinai lėta, ji kalba apie žmogiškumą, draugystę ir laimės trupinius – gamtoje, aplinkoje, savyje. Manau, kad knygoje aprašomi kasdieniai atradimai yra mums visiems šiuo metu aktualūs“.

Gruodžio 2 diena. Didier Decoin romanas „Karpiai imperatoriui“.
 
Rekomenduoja kultūrinių renginių organizatorė bei „Skaitytojų klubo“ įkūrėja Rūta Skorupskaitė: „Tai knyga apie meilę ir pasiaukojimą, knyga, kurioje susipina paprastų žmonių ir galingųjų valdovų likimai, buitis ir mistika, dvasingumas ir kūniškumas X amžiaus Japonijos istorijoje. Rekomenduoju tiems, kurie domisi Japonijos istorija, kultūra, taip pat ir besimėgaujantiems sodria poetiška kalba“.
 
 
Gruodžio 3 diena. Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“.
 
Rekomenduoja Informacinių išteklių centro vyresnioji bibliotekininkė Danutė Kasiulytė: „Šis amerikiečių rašytojo romanas – tai išmintinga ir jautri knyga apie dviejų pagyvenusių žmonių draugystę, apie tai, kad žmogui visada reikia šilumos, dėmesio, nesvarbu, kiek jam metų... Tai knyga apie tai, kaip gražiai senti...“
 
 
Gruodžio 4 diena. Kazuo Ishiguro „Dienos likučiai“.
 
Rekomenduoja bibliotekos SAC vyriausioji informacinio raštingumo koordinatorė Daiva Kiminaitė: „Kas žmogaus gyvenime yra svarbiausia? Darbas? Atsidavimas ir besąlygiškas lojalumas profesinėje veikloje? Ar tai mus absoliučiai įprasmina ir suteikia visišką pilnatvę? ... Pagrindinio knygos personažo neskubrus gyvenimo patirčių apmąstymas, žingsnelis po žingsnelio mums atveriantis šio žmogaus sielos gelmes. Visa – taip tikra ir nuoširdu“.
 
 
Gruodžio 5 diena. Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“.
 
Rekomenduoja direktorės pavaduotoja Andromeda Žandaravičienė: „Ten, kur gieda vėžiai“ – laukinių Afrikos gyvūnų tyrinėtojos septyniasdešimtmetės Delios Owens istorija apie meilę ir nusikaltimą. Tai odė laukinei gamtai ir žmogaus sugebėjimui išlikti. Ši istorija apie atsiskyrėlę Kaja Klark iš atokaus Šiaurės Karolinos miestelio. Knyga kupina puikių gamtos aprašymų, įtemptų situacijų, permainigų emocijų. Knyga patiks norintiems nutolti nuo šiandieninės tikrovės ir laikinai įsijausti į laukinę gamtą, nes jos ten daug“.
 
 
Gruodžio 6 diena. Alina Bronsky „Paskutinė babos Dunjos meilė“.
 
Rekomenduoja Skaitytojų aptarnavimo centro vyresnioji bibliotekininkė Milda Šapurova: „Rekomenduoju kaip vieno ilgo ir tingaus žiemos vakaro skaitinį. Tai trumpa kelionė į Černobylio sprogimo užterštą "mirties zoną". Bet knyga ne apie baisią radiacijos žalą, o apie gyventojus, grįžusius į radiacijos paveiktą Černovo kaimą. Konkrečiau - apie babą Dunją, apie jos didžiulę meilę artimiesiems ir savo namams. Sentimentali ir kiek makabriška istorija apie Černovo gyventojus ir jų „nuotykius“.
 
 
Gruodžio 7 diena. Maja Lundė „Sniego sesė“.
 
Rekomenduoja Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vyriausioji metodininkė-analitikė Greta Bacevičiūtė: „Tai pasakojimas apie šeimą, mylimų artimųjų ilgesį, susitaikymą su netektimi ir tikrą draugystę bei nuoširdų ryšį, kuris nėra pavaldus laikui. Tai paslapčių kupina knyga vaikams, tačiau rekomenduoju ją skaityti kiekvienam suaugusiajam, visai šeimai, nes ši jautri istorija suteikia vilties tikėti stebuklais ne tik prieš Kalėdas".
 
 
Gruodžio 8 diena. Roy Jacobsen „Neregimieji“.
 
Rekomenduoja Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė Karolina Šutova: „Jeigu pasiilgote tylos, gamtos ir jūros – skaitykite šią knygą. Tiesa, tylą joje nuolat pertraukia žuvėdrų klyksmai, jūra yra šalta ir negailestinga, o gamta atšiauri ir kaprizinga... Ir tuo ryškesni bei įdomesni šiame šaltame fone atrodo šios knygos veikėjų charakteriai ir jų nenuspėjami likimai“.
 
 
Gruodžio 9 diena. Patrik Svensson „Apie ungurius ir žmones: mįslingiausios pasaulio žuvies istorija".
 
Rekomenduoja Informacinių išteklių centro vyresnioji bibliotekininkė-kataloguotoja Dalia Bernatavičienė: „Skaitydami šią debiutinę švedų autoriaus knygą galime pasidžiaugti, kokiame paslaptingame, įdomiame ir dar iki galo neištyrinėtame pasaulyje mes gyvename, susipažinti su mokslo istorija ir kartais neįtikėtinais jo paklydimais, vėl ir vėl įsitikinti, koks pavojingas žmogus ir jo veikla gyvajai gamtai. Visa tai įpinta į nuostabų pasakojimą apie vaikystę, brandą, tėvo ir sūnaus santykius“.
 
 
Gruodžio 10 diena. Mary Sharratt „Ekstazė“.
 
Rekomenduoja Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė: „Siūlau perskaityti amerikiečių rašytojos Mary Sharratt romaną „Ekstazė“. Tai knyga apie austrų kompozitorės Almos Maler audringą gyvenimą, apie jos mylimus ir ją mylinčius vyrus, žymius austrų menininkus, apie 20 amžiaus pradžios Vienos kultūrinį gyvenimą“.
 
 
Gruodžio 11 diena. Seo Mi-ae „Labanakt, mama“.
 
Rekomenduoja Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vyriausioji metodininkė edukacijai Audrutė Sadeckienė: „Tai garsiausia trilerių karaliene tituluojamos korėjiečių rašytojos ir scenaristės Seo Mi-ae knyga. Ši knyga sulaukė didelio populiarumo ne tik Korėjoje, JAV, Vokietijoje, Italijoje, Taivane, Prancūzijoje, Indonezijoje, Čekijoje, Nyderlanduose. Šiurpi psichologinė istorija ieško atsakymo į klausimą, kokia yra žiauraus žudiko prigimtis. Ar jis tokiu tapo, ar toks gimė?  Ši mintis lydi skaitant visą knygą. Psichologinė, šiurpi istorija, atskleidžia baugias vaikystės traumų pasekmes bei šokiruoja. Taigi, ar žmogus jau gimsta blogu? Ar nulemia tam tikri gyvenimo įvykiai, juos sukuria aplinka?“
 
 
Gruodžio 12 diena. James Herriot „Kas nuostabu ir išmintinga“.
 
Rekomenduoja vyriausioji kultūrinių veiklų koordinatorė Edita Sėdaitytė: „Jauki ir kalėdiniam laikotarpiui itin tinkanti istorija apie namų ilgesį, paprastos kasdienės buities kuriamą šilumą, ir žinoma, gyvūnus bei jų šeimininkus. Jei vaikystėje nors vieną dieną svajojote būti veterinaru, šią knygą perskaityti būtina“.  
 
 
Gruodžio 13 diena. Daiva Čepauskaitė „Baisiai gražūs eilėraščiai“.
 
Rekomenduoja Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė darbui su suaugusiais Lina Vidrinskienė: „Knygą rekomenduoju skubantiems, bėgantiems, turintiems tik minutėlę, ypač suaugėliams – gerai dienos pradžiai ar spalvoto sapno įžangai. Ypač kažko ieškantiems. Gal dovanos, gal linkėjimo, ramybės ar nuotykių. Kažko tokio. Tiek tekste, tiek iliustracijose galima rasti begalę baisiai gražių dalykų, o gal net ir sutikti save“.
 
 
Gruodžio 14 diena. Romain Gary „Ledi L.“
 
Rekomenduoja Skaitytojų aptarnavimo centro vyresnioji bibliotekininkė Violeta Giegytė: „Yra toks posakis, kad „Kiekvienos damos spintoje yra griaučių“... Skaitant šią knygą, skaitytojas ir randa tokią istoriją, kuri yra gana kraupi, gal Adventui ir nelabai tiktų... Bet  yra knygų, kurias perskaičius autoriaus papasakota istorija sukrečia ir ta istorija išlieka ilgam.“
 
 
Gruodžio 15 diena. Margaret Mitchell „Vėjo nublokšti“.
 
Rekomenduoja bibliotekos direktorė Emilija Banionytė: „Kaip būna gaila, kai užverti paskutinį labai patikusios knygos puslapį... Atrodo, kad palieki kažkokią dalį gyvenimo, kuris tapo tavuoju, kol skaitei knygą. Jei norite įsilieti į Amerikos pilietinio karo sūkurį, patirti puikių įspūdžių, susipažinti su stiprių charakterių veikėjais, jų meilės, pareigos, pasiaukojimo ar išdavystės istorijomis, būtinai paskaitykite Margaret Mitchell romaną „Vėjo nublokšti“.
 
 
Gruodžio 16 diena. Nijolė Narmontaitė ,,Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai''.
 
Rekomenduoja Informacinių išteklių centro vyresnioji bibliotekininkė fondo atrankai Audronė Bražiūnienė:Dabar pandemijos metu uždarius teatrus, šios knygos pavadinimą galima perfrazuoti – ko anksčiau nematė ir dar ilgai nematys žiūrovai. Bet šiaip, tai yra labai pozityvi knyga. Nereikia skaityti ištisai, galima atsiversti bet kurią vietą apie gerai pažįstamus aktorius, prisiminti jų vaidmenis, pasijuokti iš jiems nutikusių juokingų istorijų. O knygą (kartu su autore) rekomenduočiau skaityti:
  1. Kai esate blogos nuotaikos.
  2. Kai jaučiat, jog gyvenimas šipuliais eina.
  3. Kai svajojat, bet „šūds gaunasi“.

Gruodžio 17 diena. Carlos Maria Dominguez „Popierinis namas“.
 
Rekomenduoja Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė: „Karloso Marijos Domingeso (Carlos Maria Dominguez) romanas „Popierinis namas“ yra tiems, kurie nori paskaityti knygą apie... knygas. Joje žmonės žūsta dėl knygų, o asmeninė biblioteka sunaikina savo šeimininką. Iš tiesų, tai knyga apie mus, aistras, nusivylimus ir viltis. Apie gyvenimą šalia knygų“.
 
 
Gruodžio 18 diena. Khaled Hosseini „Bėgantis paskui aitvarą“.
 
Rekomenduoja Informacinių išteklių centro vyriausioji bibliotekininkė Tatjana Grigorčenkienė: „Ši knyga – svarbus istorinis ir kultūrinis palikimas, nes veiksmas vyksta Afganistane sovietų okupacijos ir Talibano atėjimo į valdžią laikotarpiu, visa tragiška Kabulo ir civilių padėtis yra aprašoma tiesmukiškai, neslepiant daromų žiaurumų. Pati istorija yra labai unikali, rašytojas puikiai sugeba nevargindamas skaitytojo aprašyti svarbias detales, kurios labai įtraukia skaityti toliau. Sakyčiau, knyga yra lengvai „suvalgoma“, bet palieka neišdildomą įspūdį. Akcentas labiau yra į tragišką veikėjų istoriją, nei į pačią Afganistano istoriją, todėl jei nedomina istoriniai faktai, tai knyga neturėtų būti padėta į šalį. Perskaitęs net pats nepastebi, kiek daug sužinojai ir išgyvenai. Rekomenduoju visiems“.
 
 
Gruodžio 19 diena. Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo laiškai“.
 
Rekomenduoja bibliotekos dailininkė Kristina Karvelytė:Mėgstantiems dokumentiką ir tikras istorijas. Gražiai išleista knyga, gausiai iliustruota archyvinėmis nuotraukomis ir laiškų fragmentais. Tai fotopasakojimas apie dviejų menininkų/filmų kūrėjų, brolių Adolfo ir Jono Mekų likimą, jų nepaprastą tarpusavio ryšį, kūrybą, ilgesį ir meilę gimtinei. Tuo pačiu tai knyga apie paprastumą, jautrumą ir trapų kasdienybės grožį. Gruodžio 24 d. šviesaus atminimo Jono Meko gimimo diena“.
 
 
Gruodžio 20 diena. Antoine de Saint-Exupery „Mažasis princas“.
 
Rekomenduoja Skaitytojų aptarnavimo centro bibliotekininkė Jurgita Lazauskaitė: „Knyga parašyta vaikams, bet kaip genialus kūrinys vertinama ir suaugusiųjų. Tai knyga, mokanti mus visur ir visada įžvelgti gėrį, grožį, pamatyti šviesiąją pusę ir gyventi taip, kad būtų gera ne tik tau pačiam, bet ir šalia tavęs esantiems žmonėms. Pagrindinis kūrinio veikėjas – Mažasis princas – auksaplaukis berniukas, keliaujantis po skirtingas planetas, ieškantis draugų ir bandantis pažinti tų planetų gyventojus, suprasti juos ir rasti atsakymus į daugybę jam kylančių klausimų. Jis sutinka įvairių planetų gyventojus, kurie dažniausiai įkūnija žmogiškąsias ydas ir parodo kelią vertybių link, moko draugystės ir santykių paslapčių“.
 
 
Gruodžio 21 diena. Frederik Bachman „Čia buvo Brita Marija“.
 
Rekomenduoja vaikų bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Odeta Maziliauskienė: „Jeigu ieškote jautrios ir kartu su geru humoru parašytos knygos,  siūlau patogiai įsitaisyti ir perskaityti šią istoriją. Tai kupinas paradoksų pasakojimas apie vidutinio amžiaus moterį,  kuri ryžtasi savo gyvenimą dėlioti iš naujo, atsikratyti senų įpročių, kad galėtų priimti kitokią gyvenimo realybę. Rekomenduoju perskaityti ir kitas šio autoriaus knygas, kurios turėtų patikti ir literatūros gurmanui, ir skaitytojui, ieškančiam puikiai papasakotos istorijos“.
 
 
Gruodžio 22 diena. Taylor Jenkins Reid „Daisy Jones & The Six: viena istorija apie meilę ir muziką“.
 
Rekomenduoja Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Žydrūnė Tichanavičienė: „Ši knyga lengvai įtraukia jau nuo pirmo puslapio. Vos susipažinęs su Deize, Biliu ir visa grupe, atrodo, tampi didžiausiu jų gerbėju. Skaitydamas tekstus rodos išgirsti ir muziką, imi niūniuoti vieną ar kitą dainą. Pultum pirkti jų įrašus, plakatus, eitum į koncertą, nes labai lengvai patiki, kad visa tai tikra. Neįprastu interviu formatu parašyta knyga šaltą žiemos vakarą taps puikia kelione į pašėlusį 8-ąjį dešimtmetį!“ 
 
 
Gruodžio 23 diena. Wieslaw Mysliwski „Akiratis“.
 
Rekomenduoja vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė:Kai turime daugiau laiko, galime atsidėti ir „gurmaniškų“ knygų skaitymui. Norėčiau jums rekomenduoti šedevrą – Wiesławo Myśliwskio, vieno žymiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų, knygą „Akiratis“. Neskubrus pasakojimas atveria praeities akiračius. Tai karo ir skurdaus stalininio pokario istorija. Šeima, kurioje ne tik širdininkas tėvas, sumani motina, kaimynai, giminaičiai, bet ir šuo Kručekas (labiau žmogus, negu šuo). Pasakojime yra ir daug kitų dalykų, išmintingų pastebėjimų, įžvalgų. Nepaprastos paprastų žmonių istorijos... Pasigardžiuokime tikra žodžių simfonija!“
 
 
Gruodžio 24 diena. Ksaveras Prušinskis „Apysaka apie Adomą Mickevičių“.

Rekomenduoja Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė: „Gruodžio 24 dieną gimė Adomas Mickevičius. Kiek bebūtų parašyta knygų apie šį nuostabų poetą ir iškilų romantiką, pasakojimai apie jį niekada nebus iki galo išsemti. Kviečiu rasti laiko leistis į nuostabią literatūrinę kelionę, pavartyti  šiais metais (2020 m.) lietuviškai pasirodžiusios knygos „Apysaka apie Mickevičių“ lapus. Žinomas lenkų rašytojas-publicistas Ksaveras Prušinskis atskleis mums negirdėtus Adomo Mickevičiaus gyvenimo ir kūrybos epizodus, padės dar geriau pažinti šią išskirtinę asmenybę“. 

 Gražių visiems švenčių!
 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas