lt

5 priežastys vasarą užsukti į biblioteką

5 priežastys vasarą užsukti į biblioteką

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia vasarą užsukti net tuos, kurie jau seniai nebuvo bibliotekoje. Tam yra svarių priežasčių, šįkart išskyrėme penkias jų.

1. Aplankykite vasarą bibliotekoje vykstančias parodas

Parodos bibliotekoje eksponuojamos visus metus, vasarą – taip pat. Parodos vyksta Vaikų bibliotekoje, Parodų salėje, III aukšte esančioje Dalykinės literatūros skaityklos erdvėje, taip pat Didžiojoje salėje bei kitose bibliotekos vietose. Šiuo metu Parodų salėje iki rugpjūčio pradžios vyksta paroda „Mankurto portretas“, o trečiame bibliotekos aukšte galima apžiūrėti įspūdingus Birutės Mickevičienės skiautinius, kuriuos sukurti įkvėpė Gustavo Klimto kūryba. Kokios parodos šiuo metu vyksta bibliotekoje, galima sužinoti ČIA.

2. Raskite jaukų kampelį poilsiui

Kai už lango kaitra ar pliaupia lietus, užsukite į biblioteką tiesiog pailsėti ir gerai praleisti laiką. Ateiti į skaityklas padirbėti su savo kompiuteriu ar tiesiog prisėsti ramiai pabūti, nebūtinas skaitytojo pažymėjimas. Drąsiai vaikščiokite po biblioteką ir suraskite jaukiausią kampelį. (Skaitytojo pažymėjimas reikalingas tik tada, jeigu norėsite pasiskolinti leidinį į namus). Mūsų skaitytojai itin pamėgę yra Retų spaudinių skaityklą (II a.), Adomo Mickevičiaus skaityklą (III a.), Mediateką (III a.). Antrame aukšte esančią Periodikos skaityklą rasite praėję Šanchajaus skaityklą – čia paprastai būna darbinga ir maloni atmosfera.

3. Skaitymo malonumas vasarą

Važiuojant atostogų prie jūros ar į kaimą, nepamainomas palydovas yra knyga. Kviečiame užsukti į biblioteką ir pasiskolinti į namus vasariškų skaitinių. Užsisakyti norimas knygas galite internetu arba atvykite į biblioteką ir rinkitės tiesiai iš lentynų. Primename, kad vienu metu galite pasiskolinti 5 knygas iš Abonemento (tai yra grožinė arba dalykinė literatūra), taip pat 5 knygas iš Vaikų bibliotekos, taip pat 5 knygas iš Meno fondo ir t.t. Visą sąrašą, kiek kokių leidinių galite pasiskolinti vienu ypu, sužinosite ČIA. Be to, šiuo metu vyksta smagus „Skaitymo iššūkis“, kurio esmė – perskaityti penkias knygas pagal iš anksto paruoštas užduotis. Daugiau informacijos apie skaitymo varžytuves galite rasti ČIA.

4. Pasivaikščiokite po buvusius Tiškevičių rūmus

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka įsikūrusi buvusiuose Juozapo ir Sofijos Tiškevičių rūmuose, menančiuose gilią istoriją. Pirmosios autentiškos žinios apie bibliotekos pastatą išlikusios XVII a. pirkimo - pardavimo akte. Prieš pusantrų metų didelė bibliotekos dalis buvo rekonstruota ir ateinančius skaitytojus maloniai stebina atkurtais interjerais ir išsaugotais senosios architektūros elementais. Kviečiame užsukti į mūsų biblioteką ir pasivaikščioti po rekonstruotas erdves. Daugiau informacijos apie pastato istoriją ir rekonstruotas erdves rasite elektroniniame vadove po biblioteką ČIA. Taip pat elektroniniai vadovai yra prieinami ir užsienio kalbomis: anglų, lenkų, vokiečių, rusų (juos rasite ČIA).

5. Skolinkitės žaidimus į namus

Ar žinojote, kad bibliotekoje į namus galite skolintis ne tik knygas ar žurnalus, bet ir stalo žaidimus? Jie išduodami dviems savaitėms be pratęsimo galimybės. Tiesa, jeigu ant žaidimo dėžutės yra raudonas lipdukas, šis žaidimas su jumis į namus keliauti negali, žaisti galima tik bibliotekoje. Kviečiame užsukti į pirmame aukšte įsikūrusią Vaikų biblioteką ir joje išsirinkti žaidimą ilgiems vasaros vakarams.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais dirbame pirmadieniais-penktadieniais 11-19 val. Laukiame Jūsų!

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka