Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

5 jaukiausi kampeliai A.Mickevičiaus bibliotekoje

5 jaukiausi kampeliai A.Mickevičiaus bibliotekoje

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka garsėja ne tik savo knygų turtais, tačiau ir unikalia pastato istorine praeitimi. Biblioteka įsikūrusi buvusiuose Juozapo ir Sofijos Tiškevičių rūmuose, menančiuose gilią istoriją. Pirmosios autentiškos žinios apie bibliotekos pastatą išlikusios XVII a. pirkimo - pardavimo akte. Tačiau manoma, kad namas galėjo būti pastatytas dar XVI a. antroje pusėje, o XVII a. pabaigoje jau buvo restauruotas. Nuo 1857 metų šie rūmai buvo Sofijos Tiškevičienės (tuomet dar Horvataitės) nuosavybė. Iki šiol bibliotekoje galime džiaugtis Tiškevičių paliktu architektūriniu paveldu, atskleidžiančiu XIX a. pab – XX a. per. miestietiško prabangaus nuomojamo būsto dvasią. Po rekonstrukcijos 2019 metų pradžioje duris atvėrusios skaityklos kviečia užsukti su knyga, pasėdėti ir neskubėti išeiti. Vienas mūsų bibliotekos išskirtinumų – senuosius laikus menančios krosnys. Iš viso bibliotekoje yra 13 krosnių ir krosnių-šildomų sienelių, kurios pastatytos XIX a. antroje pusėje-XX a. pirmoje pusėje.

Jūsų dėmesiui atrinkome penkias iš tiesų jaukias ir išskirtines bibliotekos erdves, kurios laukia visų norinčiųjų.

Adomo Mickevičiaus skaitykla

1955 metais, minint poeto Adomo Mickevičiaus (1798–1855) mirties 100-ąsias metines, tuometinei Vilniaus viešajai bibliotekai buvo suteiktas Adomo Mickevičiaus vardas. Nuo tada ir pradėtas kaupti Mickevičianos fondas, kurį sudaro įvairūs A. Mickevičiaus kūrinių leidimai, darbai apie poetą, bibliografijos rodyklės, garsiniai ir vaizdiniai dokumentai bei kt.  Seniausias fondo leidinys – 1828 m. Peterburge išleistas Adomo Mickevičiaus kūrinio „Konradas Valenrodas“ pirmasis leidimas. Fondo dokumentai į namus neskolinami. Ši skaitykla pasižymi puošnios patalpos tapybinio dekoro kompozicijos koncepcija. Nišose matyti lengvame žydrai rausvame fone sklendžiantys amūrai, o lubas juosia sodrūs gėlių vainikai. Šioje skaitykloje vietą sau gali rasti kiekvienas bibliotekos lankytojas. Vieną kartą čia pabuvoję grįžta vėl ir vėl, sakydami, jog tai yra mieliausias kampelis darbui, skaitymui ir poilsiui.

Vaizdų palėpė

Vaizdų palėpė – tai vienintelė patalpa bibliotekoje, iš kurios matomas ne tik Jonų bažnyčios bokštas, bet ir Gedimino pilis. Negana to, čia galite rengti filmų peržiūras su draugais. Ši erdvė talpina 15 asmenų, na o gausią filmų kolekciją rasite pas mus Meno skyriuje. Vaizdų palėpėje gali būti organizuojamos ir kitos veiklos, kaip kad susitikimai, diskusijos, žaidimų vakarai. Vaizdų palėpėje galite ramiai paskaityti knygą, pailsėti ar tiesiog pasvajoti.

Retų spaudinių skaitykla

Tai kone paslaptingiausia ir ramiausia bibliotekos erdvė. Retų leidinių fondą jį sudaro daugiau kaip 10 tūkstančių leidinių lietuvių, rusų, lenkų, anglų, vokiečių ir kitomis kalbomis. Fondo dokumentai į namus neskolinami, juos galima užsisakyti ir skaityti bibliotekoje. Seniausias šio fondo leidinys išspausdintas 1695 metais. Jeigu atėję š biblioteką ieškote vietos, kur prisėsti ir ramiai paskaityti jūsų išsirinktą leidinį, kviečiame būtinai užeiti į šią mūsų bibliotekos erdvę! Kas žino, gal ji taps jūsų mėgiamiausia vieta pas mus?

Vaikų biblioteka

Mūsų bibliotekos Vaikų biblioteka – tikras džiaugsmas vaikus auginančioms šeimoms. Čia nuolat vyksta renginiai, edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės. Spalvinga, draugiška ir jauki atmosfera, paslaugūs darbuotojai – turime viską, kad pažinti su knyga būtų miela ir knygą į rankas norėtųsi paimti vėl ir vėl. Knygos lentynose sudėtos pagal keturias amžiaus grupes atitinkamose erdvėse. Vaikystės pievoje (0+) galima rasti knygų, skirtų ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tai daugiausiai paveikslėlių ar gausiai iliustruotos bei ugdomosios knygos. Obelyne (7+) knygos labiausiai tinka jau savarankiškai skaitantiems vaikams, dažniausiai tai yra pradinių klasių mokiniai. Taip pat šioje erdvėje turime vaikiškų žurnalų ir didelį stalo žaidimų, skirtų visai šeimai, pasirinkimą. Literatūra jau pažengusiems skaitytojams sudėta Labirinte (11+), kurį sudaro dvi dalys: jaunesniems ir vyresniems mokiniams. Atitinkamai, pagal amžių esame išskyrę ir du fantastinės literatūros skyrius. Mokslinei literatūrai (enciklopedijoms, žodynams, žinynams) turime atskirą informacijos skaityklą @vilį, kuriame knygos skirtos skaityti vietoje. Čia taip pat yra šešios darbo vietos su kompiuteriais ir prieiga prie interneto.

Didžioji salė

Kai kurie bibliotekos skaitytojai vis dar ieško didžiosios skaityklos ir jos veidrodžio. Pasivaikščioję po bibliotekos erdves veidrodį tikrai rasite, bet čia nebe skaitykla. XIX a. vid.–XX a. interjeru išsiskirianti Didžioji salė yra pagrindinė bibliotekos ir jos bendruomenės renginių erdvė. Kiekvieną savaitę čia vyksta nemokami renginiai – knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais, diskusijos, paskaitos, koncertai ir teatro pasirodymai. Visą renginių kalendorių rasite mūsų interneto svetainėje www.amb.lt.

Pasivaikščiojimas po biblioteką

Norime labai padrąsinti ir pakviesti savarankiškai patyrinėti mūsų bibliotekos erdves. Visos mūsų bibliotekoje esančios skaityklos yra atviros pirmadieniais – šeštadieniais 11 -19 val. Drąsiai klauskite patarimo bibliotekos darbuotojų arba keliaukite po skaityklas stebėdami esančias nuorodas. Labai norime, kad kiekvienas iš jūsų surastų pas mus savo širdžiai mielą kampelį. Laukiame Jūsų!

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas