Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

12 pokalbių su raganomis ir magais

12 pokalbių su raganomis ir magais

Gruodžio 6 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Meilės Jančorienės antroji knyga „Raganų klubas“. Žurnalistę ši tema patraukė, kai ji bandė išspręsti asmeninę problemą. Priešais jos namo langą augo kaimyno vyšnia, kurios lapija trukdė šviesai laisvai patekti į namus. Knygos autorei nepavykus susitarti su kaimynu, kad apgenėtų medį, ji nusprendė pagalbos kreiptis į „reginčius“ žmones, kaip save ne kartą susitikimo metu pavadins knygos herojai. Skaitydami knygą sužinosite kaip išsisprendė vyšnios problema ir susipažinsite su 12 įdomių asmenybių, savotiškais išminčiais, gebančiais gydyti ar net daryti stebuklus bioenergetikais, ekstrasensais, astrologais, chirologais, raganomis ir magais.

Visi „raganų klubo“ nariai atėjo į susitikimą su savo kolegomis, mokiniais ir smalsuoliais. Kiekvienas iš jų trumpai pasakojo apie save, savo praktikas ir visuomenės požiūrį į tai, kuo jie užsiima. Dauguma iš pasisakiusiųjų pabrėžė, kad jie negali už patį žmogų išspręsti jo problemų, jei jis nebus nusiteikęs dirbti. Kad ir kokie būtų mistiniai šių ypatingų žmonių užsiėmimų pavadinimai, jie yra tik pagalba – padeda identifikuoti problemas ir pasako, ką reikia daryti, kad jos būtų išspręstos. Gana dažnai problemų gyvenime atsiranda, kai žmogus neranda savo kelio, tuomet jo gyvenime atsiranda daugiau chaoso, pažeidžiamas pirmapradis esminis ryšys su savimi ir žmogus nebegirdi savęs, pasimeta, blaškosi.

Ne vienas raganius išsakė norą, kad jų profesijos būtų oficialiais pripažintos. Visuomenė į juos žiūri su tam tikru susidomėjimu ir nemaža atsargumo doze. Psichoterapeutės Audronės Daškevičienės teigimu tai yra labai suprantama reakcija, nes tiek magai, tiek ir psichoterapeutai dirba su tuo pačiu objektu – siela, tai žmones gąsdina ir sukuriami įvairūs prietarai bei stereotipai. Vis dėlto dauguma susirinkusiųjų tvirtino, kad nesulaukia ypatingo priešiškumo iš aplinkinių, o jei taip nutinka, tuomet pirmiausia galvoja: „Ką aš negerai darau?“, o ne: „Kas negerai su visuomene?“.

Susitikimą pabaigė biomedicinos mokslų dr. Vytautas Kulvietis savo pranešimu apie paskutiniuosius mokslo atradimus, kurie galėtų paneigti ar patvirtinti ypatingų gebėjimų buvimo galimybę. Anot pranešėjo, molekulės, mes, Žemė, Visata esame virpesiai. Veikiami tam tikrų vibracijų galime keistis. Tarpusavyje gali sąveikauti tik to paties dažnio bangos. Ir mes matome tik tai, kokias vibracijas patys turime. Bangos yra būdingos ir mūsų smegenims. Tam tikrose būsenose mūsų smegenų bangų dažnis yra skirtingas. Pavyzdžiui, kai medituojame, esame giliai atsipalaidavę, tuomet mūsų smegenų bangų dažnis sutampa su Žemės dažniu ir mes geriau ją jaučiame. Pabaigai pranešėjas palinkėjo visiems kuo dažniau rezonuoti su Žeme ir su savo aplinka.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas