Nežinai, kaip prasmingai praleisti laiką? Ateik pas mus ir kartu leisimės į pažinimo ir kūrybos keliones!
Jeigu turi veiklos idėją, ar nori organizuoti bičiulių susitikimus, bet nežinai kur – rašyk [email protected] arba skambink telefonu (85) 210 7003.
Asmeninės bibliotekos tvarkymas
Turite savo mylimų knygų kolekciją, tačiau joje trūksta tvarkos ir knygos dažnai pasimeta – ateikite į edukaciją „Asmeninės bibliotekos tvarkymas“ ir sužinosite, kaip lengviau susitvarkyti savo asmeninę biblioteką.
Edukacijos metu susipažinsime su asmeninių bibliotekų kaupimu. Kartu diskutuosime, kokias knygas renkame, kodėl tai darome, ar verta saugoti ir ką. Išgirsite patarimų, kaip tvarkyti, laikyti, saugoti, aprašyti, skolinti knygas, ką daryti knygai ,,susirgus“ ar nusprendus biblioteką mažinti.
Trukmė iki 2 val.
Edukaciją veda Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė
Būtina išankstinė registracija el.paštu [email protected] arba telefonu 85 210 7040
Dekupažo pradžiamokslis: „Suteik daiktui antrą gyvenimą“
Šiandien dažnai girdime žodį „žalias" arba „green" ir kiekvienam iškyla vis kitokia asociacija. Kas įsivaizduoja, kaip lekia dviračiu užmiesčio takais, kas mato vėjo ar saulės jėgaines. Tačiau daugeliui mintyse iškyla kalnai šiukšlių: panaudotos taros, seni ar nusibodę drabužiai, sugedę prietaisai ir visa tai dažniausiai keliauja į konteinerius. Visgi, daugelis šių daiktų dar gali mums patarnauti; virsti naudingu daiktu ar net meno kūriniu. Pabandykime įsivaizduoti: sena skardinė virsta pieštukine, senas butelis – dailia vaza. Šių dirbtuvių metu susipažinsime su dekupažo technika, jos galimybėmis ir daiktui suteiksime antrą gyvenimą. Priemonėmis ir perdirbamais daiktais pasirūpinsime mes, o noru pažinti ir kurti – jūs!
Edukacijos trukmė – 2 val.
Dalyvių skaičius: 10 žmonių
Edukaciją veda Informacinių išteklių centro vadovė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė
Virtuali Astos dekupažo pradžiamokslio pamoka – ČIA
Būtina išankstinė registracija el.paštu [email protected] arba telefonu 85 210 7040
Ekskursija atnaujintose bibliotekos patalpose
Ar žinai, kiek krosnių yra bibliotekoje? Kokį augalą galima aptikti freskose gražiojoje Adomo Mickevičiaus skaitykloje? Kur yra į niekur vedančios durys ir ar nesumažėjo didysis bibliotekos veidrodis?
Ekskursijų metu bus pristatoma pastato istorija, architektūra, apžiūrimos interjero detalės: krosnys, freskos, lipdiniai bei pasakojama, kaip rūmai virto butais, o butai – biblioteka.
Kviečiame registruotis į pažintines ekskursijas ir susipažinti su atnaujintomis erdvėmis ir paslaugomis.
Ekskursijos trukmė – 1 val.
Dėl ekskursijų grupėms kviečiame kreiptis elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 85 210 7003.
Informacinio raštingumo mokykla
Pabodo klaidžioti bibliotekos erdvėse ir jos elektroninio katalogo labirintuose? Norite plačiau sužinoti apie prenumeruojamas duomenų bazes, kaip užsakyti ar rezervuoti knygas bibliotekoje, naudotis tarptautinių bibliotekiniu abonementu, kaip surasti norimą leidinį knygų džiunglėse? Mes jums padėsime išmokti:
naudotis bibliotekoje turimais informaciniais ištekliais;
teikiamomis paslaugomis;
bibliotekos elektroninio katalogo paieškos ir leidinių užsakymo, rezervavimo ir kt. funkcijomis.
Mokymų trukmė – 1,5 val.
Dalyvių skaičius – 10 žmonių
Mokymus veda Skaitytojų aptarnavimo centro bibliotekininkai – konsultantai
Būtina išankstinė registracija telefonu el. paštu [email protected] arba telefonu 85 261 9809
Veiklos Kūrybos laboratorijoje
Kviečiame susipažinti su bibliotekos kūrybos laboratorijos turima įranga ir mokytis ja naudotis visus bibliotekos skaitytojus, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar turimų žinių.
Čia galite nemokamai skaitmenizuotis savo turimas fotojuostas (negatyvus) ar skaidres (pozityvus), įsirašyti balsą, susimontuoti turimą video medžiagą, taip pat paruoštą vektorinį failą išsipjaustyti ant plėvelės (pvz. lipduko), modeliuoti ir spausdinti 3D maketus, pasinaudoti grafine planšete, termopresu, litavimo įranga ar net mokytis programuoti.
Daugiau informacijosapie Kūrybos laboratoriją ir galimas veiklas rasite čia.
3D modeliavimas pradedantiesiems
Edukacijos metu susipažinsite su kompiuterinio 3D modeliavimo (erdvinio geometrinio maketavimo) pradmenimis, kuriuos galima pritaikyti kuriant įvairiausius kasdienybėje naudojamus daiktus ar detales, lavinsime erdvinį mąstymą, galvosime apie daiktų dizainą ir mokysimės naudotis internetine programa „Tinkercad“.
Edukacijoje įgytas žinias ir patirtį taip pat bus galima vėliau pritaikyti toliau savarankiškai gilinantis į kompiuterinį erdvinį modeliavimą, mokantis kurti unikalaus dizaino modelius, daiktus ar tikslių išmatavimų detales, išbandant 3D spausdinimą, o ateityje ir mokytis naudotis sudėtingesnėmis ar profesionalesnėmis 3D modeliavimo programomis (pvz. bibliotekose turima „Solidworks“).
Dėmesingiausieji ir atkakliausieji dalyviai po edukacijos turės galimybę savarankiškai užbaigti pradėtą savo unikalaus nedidelio daikto dizainą (pvz., raktų pakabuką ar knygos skirtuką). Jūsų sukurtas daiktas galės būti atspausdintas bibliotekos Kūrybos laboratorijoje esančiu 3D spausdintuvu!
Dalyvių amžius neribojamas, tačiau reikalingas bazinis kompiuterinis raštingumas (mokėjimas naudotis pele, dirbti keliomis programomis vienu metu, naudotis interneto naršykle).
Edukacija galima ir nuotoliniu būdu!
Daugiau informacijos ir registracija: el.paštu [email protected] arba telefonu 85 261 37 09.
Pažintis su mikrokompiuteriais. Programavimo dirbtuvės
Edukacijos metu turėsite galimybę susipažinti su micro:bit bei Arduino mikrokompiuteriais, elektronika bei programavimo pagrindais. Tikimės viskas pasirodys kiek paprasčiau nei gali skambėti ir jau po kelių minučių galėsite džiaugtis savo pirmuoju veikiančiu algoritmu bei stebėti užduotį įgyvendinantį kišeninį micro:bit kompiuteriuką. Edukaciją pratęsime jungdami nesudėtingas elektros grandines, bei programuodami jų veikimą.
Užsiėmimo trukmė: 45 min. – 1 val.
Pažintį kviesime pratęsti ir po užsiėmimo – savarankiškai ar su edukatoriaus pagalba įvairius elektronikos komponentus jungti į vientisą elektros grandinę bei juos programuoti mikrokompiuteriais nuo šiol galima mokytis Adomo Mickevičiaus bibliotekoje įsikūrusios Kūrybos laboratorijos atvirų durų darbo metu.
Dėl laiko suderinimo ar papildomos informacijos susisiekite el.paštu [email protected] ar telefonu (85) 261 37 09.
Literatūrinė vaistinė
„Literatūrinė vaistinė“ viena neįprasčiausių ir nuolat veikiančių atrakcijų bibliotekoje.
Atvykę į mūsų biblioteką jums patogiu laiku jos erdvėse ieškokite „Literatūrinės vaistinės“ receptų, kuriuose bibliotekininkas–vaistininkas rekomenduoja leidinius, atsižvelgdamas į unikalius Jūsų simptomus. Kad ir kokia jūsų nuotaika ar mintys šmaikščiuose receptuose rasite patarimų visiems gyvenimo atvejams. Išsirinkę receptą arba gavę jį iš bibliotekininko, rekomenduojamą knygą visada surasite Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje.
Kiekviename šmaikščiame recepte nurodytas vienintelis vaistas – knyga.
Neužrašytos Vilnijos istorijos
Kviečiame visus, mėgstančius pasakoti ar klausytis įdomių istorijų, atvykti į edukacijų ciklą „Neužrašytos Vilnijos istorijos“. Klausydamiesi muzikos ir gurkšnodami arbatą iš samovaro, pasikalbėsime apie savo kraštą, savo miestą, čia gyvenusius, žymius ar mums asmeniškai svarbius žmones.
Gaila, kad ne visos istorijos būna užrašytos ir prieinamos skaityti. Kaip tai padaryti, aptarsime pokalbio metu. Susipažinsime ir su kitais asmeninio pobūdžio dokumentais (dienoraščiais, prisiminimais, laiškais, nuotraukomis ir kt.), sužinosime, kaip jie turėtų būti tvarkomi ir kur kaupiami.
Kiekvieno susitikimo metu pasikviesime vis kitą pasakotoją ir į Vilnijos istoriją žvelgsime vis kitomis akimis.
Ateik ir atsinešk savo istoriją!
Kviečiame registruotis el. p. [email protected] arba tel. 85 262 2121.
„Nežinau, kur rasti“
Ar jums sunku suprasti, kaip išdėstyti fondai, kur ieškoti tam tikros temos leidinio, kur galima pailsėti, kur yra tylos zonos, o kur galima pažiūrėti filmą ar paklausyti muzikos? Užsiregistruokite ir mes jums su malonumu parodysime atsinaujinusias bibliotekos erdves, o, svarbiausia, paaiškinsime, kaip lengvai surasti jums aktualius leidinius.
Edukacijos trukmė – 40 min.
Grupės dydis – 10 žmonių
Edukaciją veda Skaitytojų aptarnavimo centro bibliotekininkai – konsultantai.
Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected]b.lt arba telefonu 85 210 7019
Siuvinėjimo dirbtuvės „Knygų krepšys su rašytojo atvaizdu“
Mėgstate rankdarbius? Norite būti originalus(i) ir išreikšti save? Apsilankykite siuvinėjimo dirbtuvėse bibliotekoje ir išsiuvinėkite mylimo rašytojo atvaizdą ant krepšio knygoms!
Ateikite:
SUŽINOTI: susipažinti ir išbandyti siuvinėjimo technikas. Užsiėmimo metu vartydami knygas susipažinsite su siuvinėjimo istorija.
ATRASTI: kaip aktualiai ir stilingai siuvinėjimas gali atrodyti šiandien.
KURTI: sukurti sau originalų krepšį. Dirbtuvių dalyviai išmoks pasirinktą piešinį perkelti ant audinio (medvilnės krepšio) ir, naudodami keletą pagrindinių siuvinėjimo dygsnių, jį išsiuvinėti.
DALINTIS: gera nuotaika, mintimis apie skaitymą, knygas ir jų autorius, populiarinti biblioteką, jos fondus ir joje vykstančias veiklas.
Trukmė – 3-4 užsiėmimų ciklas 1 kartą per savaitę po 1 val.
Iki 10 dalyvių vienoje grupėje
Edukaciją veda dailininkė – tekstilininkė Kristina Karvelytė
Reikalinga registracija el. paštu: kristina.[email protected] arba telefonu 85 210 7019
Vokiečių kalbos diena
Programos, skirtos suaugusiems, tikslas – lavinti vokiečių kalbos žinias, pažinti vokiškai kalbančių šalių kultūrą.
Paskutinį mėnesio pirmadienį 17.30 val. kviečiame į nuotaikingą vokiečių kalbos kelionę: ekskursijos bibliotekoje metu kalbėsime tik vokiškai, jėgas išbandysime viktorinoje apie Austrijos kraštotyrą, varžysimės įvairių lygių vokiečių kalbos užduotyse, diskutuosime su Vokiečių klubo nariais–mentoriais, žaisime žaidimus. Visa tai padeda socialiniam, emociniam, kūrybiniam kalbos lavinimui ir gali suteikti begalinį džiaugsmą bei malonumą.
Pastaba: Programa vyksta rugsėjo – gegužės mėnesiais
Vokiškai apie Austriją
Kartą per mėnesį vykstančių užsiėmimų metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto klausytojai gilina vokiečių kalbos įgūdžius, išsamiau susipažįsta su Austrija, jos kultūra, įžymybėmis ir tradicijomis.
Austrų literatūros skaitykloje (III aukšte) susitinka Vokiškai kalbančių skaitytojų klubas. Čia diskutuojama apie vokiškai kalbančių šalių kultūrą, istoriją, literatūrą, politiką bei kt. Į klubą kviečiami svečiai iš Austrijos ir Vokietijos, taigi galima išgirsti gyvą vokiečių kalbą, diskutuoti apie vokiškai kalbančias šalis bei pristatyti užsieniečiams Lietuvą.