lt

Kūrybos laboratorija

Kviečiame susipažinti su bibliotekos kūrybos laboratorijos turima įranga ir mokytis ja naudotis visus bibliotekos skaitytojus, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar turimų žinių. Kūrybos laboratorijoje galimas individualus savarankiškas mokymasis arba grupinės edukacijos. Šioje erdvėje gali dirbti 15–20 asmenų grupė.
 
Kūrybos laboratorija yra atvira įvairioms idėjoms. Čia dera viskas nuo rankdarbių iki pažintinių robotikos užsiėmimų pradedantiesiems ar net programavimo bei maketavimo pažengusiems. Kūrybos laboratorijoje taip pat galite nemokamai skaitmenizuotis savo turimas fotojuostas (negatyvus) ar skaidres (pozityvus), susimontuoti turimą video medžiagą ar paruoštą vektorinį failą išsipjaustyti ant turimos plėvelės (pvz. lipduko). 
 
Kūrybos laboratorijos panaudojimo galimybes išplečia turima įranga: plėvelių pjaustyklė (ploteris), termopresas, išmanieji „Lego Education“ ir „Fischertechnik“ konstruktoriai, bepilotės skraidyklės (dronai), mikro-kompiuteriai „micro:bit“, „Arduino“ ir „Raspberry“, 3D spausdintuvas, skeneris, 3D kamera, mikrofonas, grafinė planšetė, taip pat kompiuteriai su programine įranga 3D ar 2D modeliavimui, programavimui, darbui su grafika, garso įrašymui, filmuotos vaizdo medžiagos montavimui ar nuotraukų redagavimui.

Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga ir savarankiškai ar, jei reikia, konsultuojant bibliotekos darbuotojams, mokytis ja naudotis galite:

* antradieniais 17:00–19:00;
* ketvirtadieniais 14:00–16:00.
 
Kompiuterinėmis darbo vietomis su taikomąja programine įranga galite naudotis kasdien nuo 15:30 iki 18:30. Šiame kalendoriuje galite sužinoti darbo vietų užimtumą ir rezervuoti jas individualiam darbui.

Dėl individualių užsiėmimų ar grupinių edukacijų kitomis dienomis bei darbo vietų rezervacijos susisiekite el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

     

     

Vilniaus technologijų mokymo centro Multimedijos paslaugų teikėjo modulinė profesinio mokymo programos studentės Sandros Spiridonovaitės sukurtas Kūrybos laboratorijos pristatymas:

 

Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV