lt

3D spausdinimas

Kviečiame kūrybingus bibliotekos lankytojus pasinaudoti galimybe susimodeliuoti unikalų asmeninius poreikius atitinkantį daiktą ar detalę ir iš plastiko nemokamai atsispausdinti ją Lietuvos viešosiose bibliotekose prieinamu 3D spausdintuvu ZORTRAX M200. Įranga bibliotekose skirta edukaciniams ir pažintiniams tikslams asmeniniam lankytojų naudojimuisi, tad komercinių ar masinio spausdinimo paslaugų neteikiame.

Norinčius išmokti 3D modeliavimo pagrindų kviečiame į edukaciją „3D modeliavimas pradedantiesiems“, kur žingsnis po žingsnio išmoksite kaip susikurti norimą detalę bei paruošti failą spausdinimui, taip pat galite modeliavimo išmokti savarankiškai pažiūrėję mūsų paruoštą mokomąjį filmuką: 

Džiaugiamės, kad pandemijos pradžioje buvo pavykę įveiklinti turimą 3D spausdintuvą visuomenei naudingais tikslais – kartu su kitomis Lietuvos bibliotekomis prisidėjome prie medikų saugumo spausdindami apsauginių veido skydelių detales, juos surinkinėdami ir dovanodami gydymo įstaigoms.

Susipažinti su Kūrybos laboratorijos įranga ir savarankiškai ar, jei reikia, konsultuojant bibliotekos darbuotojams, mokytis ja naudotis galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Įranga 3D spausdinimui gauta iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Kviečiame taip pat pažiūrėti jų parengtus 3D spausdinimo įrangą ir galimybes pristatančius filmukus:

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka