lt

Duomenų bazės

Kviečiame naudotis  prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių.

Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el.paštu: infoteka@amb.lt (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą) arba į Infotekos (II a.) darbuotojus.

Šiuo metu suteikta laikina prieiga prie šių duomenų bazių

PressReader Šioje duomenų bazėje galite skaityti leidinius „The Washington Post“, „Vogue“, Kommersant“, „Forbes“, „GQ“, „Harper‘s BAZAAR“ ir kitus. Suteikta laikina prieiga prie daugiau nei 7 000 pavadinimų laikraščių ir žurnalų. Prieiga suteikta iki liepos 3 d.

Prie Alexander Street rengiamų duomenų bazių:

Academic video online galima žiūrėti atrinktus dokumentinius filmus iš „BBC Studios“, Brodvėjaus spektaklius aukšta raiška („BroadwayHD“), muziejuose ir archyvuose saugomus istorinius vaizdo įrašus ir iš plataus katalogo rinktis dokumentinius filmus apie istoriją, meną, madą, mediciną, kulinariją, politiką, inžineriją ir kitus. Iš viso duomenų bazėje yra virš 62000 skirtingų atrinktų vaizdo įrašų su subtitrais. Prieiga suteikta iki rugpjūčio 3 d.

Music and dance online  – muzikos ir kitų scenos meno rūšių duomenų bazė. Tai klasikinės muzikos, džiazo, populiariosios muzikos garso įrašai, baleto, šiuolaikinių, eksperimentinių, improvizacinių ir kitų šokių atlikėjų pasirodymai ir klasikinės muzikos vaizdinė medžiaga. Prieiga suteikta iki rugpjūčio 3 d.

Duomenų bazės

Aprašymas 

Prieiga

E. Paveldas Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių. Laisva prieiga
EBSCO Publishing

Viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreiptis į Infotekos darbuotoją arba el. paštu infoteka@amb.lt. Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.
Emerald Management eJournals Collection Viso teksto mokslinių žurnalų duomenų bazė verslo, vadybos, marketingo, informacijos ir komunikacijos mokslų ir kitomis temomis anglų kalba. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.
Eur-Lex 24 oficialiosiomis ES kalbomis suteikiama nemokama prieiga prie Europos sąjungos teisės dokumentų. Laisva prieiga
Europos sąjungos leidiniai

Europos Sąjungos duomenų bazė, kurioje pateikiama atvira skaitmeninė

prieiga prie ES institucijų visų oficialių ES dokumentų registro bei ES atvirųjų duomenų portalo.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

IAEA Library Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) rengiama oficialių dokumentų, ataskaitų, knygų, periodinių leidinių, vaizdo įrašų viso teksto duomenų bazė.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

 Infolex Teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į Infotekos darbuotoją.
Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazės archyvas 1994–2002 m.  Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bibliografiniai įrašai. Laisva prieiga
Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. teisės aktų bazė Šiuo metu čia pateikiami 1918 02 16–1925 03 31 dokumentai, publikuoti „Laikinosiose Vyriausybės žiniose“ (nr. 1–37) ir „Valstybės žiniose“ (nr. 38–186), Steigiamojo Seimo 1–100 posėdžių stenogramos.  Laisva prieiga
 Lituanistika Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.  Laisva prieiga
Mykolo Romerio universiteto elektroninės knygos Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalas humanitarinių, socialinių, tiksliųjų mokslų temomis. Laisva prieiga
Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas Dokumentų ir dokumentų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai nuo 2003 m. Laisva prieiga

NATO e-Library

Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) rengiamos duomenų bazės, kuriose

rasite viso teksto atviros prieigos oficialius dokumentus, knygas, periodinius leidinius.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

Naxos Music Library

Išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami įvairių žanrų muzikos įrašai. Čia rasite trumpas kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją. Vienu metu duomenų baze gali naudotis 6 vartotojai. Anglų kalba. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreiptis į Infotekos darbuotoją arba el. paštu infoteka@amb.lt.
Polpred Duomenų bazė rusų kalba, kurią sudaro Rusijos ir kitų šalių naujienų agentūrų bei verslo spaudos straipsniai. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų.
Taylor & Francis

Duomenų bazėje pateikiami viso teksto moksliniai žurnalai humanitarinių, socialinių, fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų klausimais anglų kalba.

Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.
Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.
TAR

Teisės aktų registras 

Laisva prieiga
The World Bank Open Knowledge Repository (OKR)

Pasaulio banko atvirosios prieigos žinių saugykloje pateikiami Pasaulio banko dokumentai, mokslinių tyrimų rezultatai, knygos, periodiniai leidiniai.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

UNiLibrary

Jungtinių Tautų (JT) rengiama viso teksto dokumentų, knygų, periodinių leidinių duomenų bazė.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

„Verslo žinių“ archyvas internete

Laikraščio Verslo žinios" svetainėje pateikiamos verslo naujienos, laikraščio el. versija bei straipsnių archyvas nuo 1994 metų.

Prieiga prie archyvo iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreipkitės į Infotekos darbuotoją.
„Vyturio“ elektroninė biblioteka  400 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. „Vyturio“ bibliotekos knygas kruopščiai atrinko vaikų literatūros ekspertai ir patys vaikai. Prieiga iš mobilių įrenginių ar kompiuterių. Registracijos metu lauke „dovanos kodas” reikės įvesti specialų kodą. Kodo teiraukitės Vaikų bibliotekoje.
Window of Shanghai Šanchajaus biblioteka suteikia skaitytojams galimybę skaityti elektronines įvairių mokslo sričių knygas kinų, anglų, vokiečių, rusų, ispanų ir kt. kalbomis. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV