lt

Duomenų bazės

Kviečiame naudotis  prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis tik iš bibliotekos kompiuterių. 

Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus arba el. p. adresu: [email protected]. Laiške prašome nurodyti vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir el. pašto adresą.  

Duomenų bazės

Aprašymas 

Prieiga

BNS Didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio.  Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. 
E. Paveldas

Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.

Laisva prieiga
EBSCO Publishing

Viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreiptis į aptarnaujančius  darbuotojus arba el. paštu [email protected] Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.
Eur-Lex 24 oficialiosiomis ES kalbomis suteikiama nemokama prieiga prie Europos sąjungos teisės dokumentų. Laisva prieiga
Europos sąjungos leidiniai

Europos Sąjungos duomenų bazė, kurioje pateikiama atvira skaitmeninė

prieiga prie ES institucijų visų oficialių ES dokumentų registro bei ES atvirųjų duomenų portalo.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

IAEA Library Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) rengiama oficialių dokumentų, ataskaitų, knygų, periodinių leidinių, vaizdo įrašų viso teksto duomenų bazė.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

 Infolex Teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika. Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į Infotekos darbuotoją.
Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bazės archyvas 1994–2002 m.  Lietuvos periodinės spaudos straipsnių bibliografiniai įrašai. Laisva prieiga
Lietuvos Respublikos 1918-1940 m. teisės aktų bazė Šiuo metu čia pateikiami 1918 02 16–1925 03 31 dokumentai, publikuoti „Laikinosiose Vyriausybės žiniose“ (nr. 1–37) ir „Valstybės žiniose“ (nr. 38–186), Steigiamojo Seimo 1–100 posėdžių stenogramos.  Laisva prieiga
 Lituanistika Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.  Laisva prieiga

 

Mykolo Romerio universiteto elektroninės knygos

Mykolo Romerio universiteto mokslo žurnalai

 

Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalas humanitarinių, socialinių, tiksliųjų mokslų temomis.

Informacijos ištekliuje rasite straipsnius įvairiomis temomis iš vienuolikos MRU leidžiamų mokslo žurnalų.

Laisva prieiga

 

Laisva prieiga

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas Dokumentų ir dokumentų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai nuo 2003 m. Laisva prieiga

NATO e-Library

Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) rengiamos duomenų bazės, kuriose

rasite viso teksto atviros prieigos oficialius dokumentus, knygas, periodinius leidinius.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

Polpred Duomenų bazė rusų kalba, kurią sudaro Rusijos ir kitų šalių naujienų agentūrų bei verslo spaudos straipsniai. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų.
TAR

Teisės aktų registras 

Laisva prieiga
The World Bank Open Knowledge Repository (OKR)

Pasaulio banko atvirosios prieigos žinių saugykloje pateikiami Pasaulio banko dokumentai, mokslinių tyrimų rezultatai, knygos, periodiniai leidiniai.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

UNiLibrary

Jungtinių Tautų (JT) rengiama viso teksto dokumentų, knygų, periodinių leidinių duomenų bazė.

Laisva prieiga

Naudojimo vadovas

„Verslo žinių“ archyvas internete

Laikraščio „Verslo žinios" svetainėje pateikiamos verslo naujienos, laikraščio el. versija bei straipsnių archyvas nuo 1994 metų.

Prieiga prie archyvo iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreipkitės į Infotekos darbuotoją.
„Vyturio“ elektroninė biblioteka  400 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. „Vyturio“ bibliotekos knygas kruopščiai atrinko vaikų literatūros ekspertai ir patys vaikai. Prieiga iš mobilių įrenginių ar kompiuterių. Registracijos metu lauke „dovanos kodas” reikės įvesti specialų kodą. Kodo teiraukitės Vaikų bibliotekoje.
Window of Shanghai Šanchajaus biblioteka suteikia skaitytojams galimybę skaityti elektronines įvairių mokslo sričių knygas kinų, anglų, vokiečių, rusų, ispanų ir kt. kalbomis. Prieiga iš bibliotekos kompiuterių.
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA