lt

Vyksta registracija į nuotolines kūrybinio rašymo dirbtuves

Vyksta registracija į nuotolines kūrybinio rašymo dirbtuves

Vaikų biblioteka kviečia 13–16 metų jaunimą į nuotolines kūrybinio rašymo dirbtuves! Kūrybinis rašymas – tai gebėjimas pasitelkti vaizduotę, patirtį bei protą ir sukurti dėmesio vertą istoriją, kurios skaitytojas negalės paleisti iš rankų. Kūrybinio rašymo dirbtuvės vyksta visame pasaulyje, jose žmonės lavina savo rašymo įgūdžius, dalijasi patirtimi su bendraminčiais. Šias dirbtuves sudaro 6 pamokos, kurių metu bus tobulinamas rašymo stilius, mokomasi konstruoti siužetą, kurti veikėjus bei kita. Dirbtuves veda vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Ivanova.

Viktorija, kam skirtos šios dirbtuvėms: mėgstantiems rašyti istorijas ar tiems, kurie dar niekada nebandė, bet norėtų?

Dirbtuvės tikrai nėra skirtos profesionalams. Tai vieta susitikti bendraminčiams, kurie laisvalaikiu rašo ir kurių galvoje sukasi idėjos, tačiau ne visuomet aišku, kaip jas sklandžiai išdėstyti ant popieriaus. Pabandyti kviečiu visus, net ir tuos, kurie prie popieriaus niekada ir nebuvo atsisėdę. Galbūt čia jie rastų naują hobį.

Ar bus daug namų darbų?

Manau, kad apie rašymą kalbėti tik teoriškai ne itin naudinga, tad atsižvelgdama į temą po kiekvienos pamokos užduodu nedidelį darbelį –  ne daugiau pastraipos, kad būtų ką aptarti per kitą susitikimą. Namų darbai privalomi tiek, kiek privalomos pačios dirbtuvės,  t.y. , jos neprivalomos, tačiau įdomumas ir naudingumas visuomet priklauso nuo įsitraukimo.

Ar bus smagu?

Tikrai bus smagu. Su ankstesne grupe išties linksmai leidom laiką, diskusijos beveik visuomet užsitęsdavo, o aš pati buvau tiek kartų nustebinta dalyvių rašymo įgūdžių ir pasirinktų temų, kad neabejoju, jog ir jie patys šio to išmoko vienas iš kito.

Kokie Tavo įspūdžiai po pirmųjų dirbtuvių?

Man susidarė įspūdis, kad dirbtuvės dalyviams patiko, nes buvo proga susipažinti su kitais rašančiais jaunais žmonėmis, užduoti rūpimus klausimus, padiskutuoti, išgirsti šį bei tą apie savo tekstus. Vienas geriausių dalykų, manau, tai, kad dalyvių tekstus, su jų sutikimu, mes publikuosim Vaikų bibliotekos svetainėje. Turbūt nėra rašytojo, kuris nesidžiaugtų, kad jo tekstus skaito.

Registracija vyksta iki balandžio 13 dienos [email protected]

Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV