Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vilniaus knygų mugėje lankytojų laukia Bibliotekų erdvė

Vasario 22-25 dienomis LITEXPO vykstanti Vilniaus knygų mugė kviečia į visų laukiamą knygų šventę, kurioje – naujausios knygos, susitikimai su rašytojais, diskusijos apie skaitymą, literatūrą ir knygas, įvairios veiklos vaikams, jaunimui. Tradiciškai Vilniaus knygų mugėje visas dienas įsikuria ir Bibliotekų erdvė. Ją rasite Jaunųjų skaitytojų salėje.

Bibliotekų erdvė yra Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių vieta, kurioje mugės svečiai kviečiami įsitraukti į kūrybinius užsiėmimus, edukacinius žaidimus ir kitas smagias veiklas. Bibliotekos iš visos Lietuvos į Vilniaus knygų mugę atsiveža pačias įdomiausias savo edukacijas ir veiklas. Čia bus galima sužinoti knygrišystės paslapčių, dalyvauti knygelių, komiksų ir ekslibrisų dirbtuvėse, pasigaminti ženkliuką, piešti spalvotu smėliu ir t.t. Visą Bibliotekų erdvės renginių programą rasite ČIA. Visus atvykusius į mugę lauke prie įėjimo į 5 salę pasitiks naujasis Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos bibliobusas.

Mėlynosios pasakos: išbandyk cianotipiją

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka susitikimo su lankytojais Bibliotekų erdvėje laukia vasario 23 ir 25 dienomis 11–12.30 val. Mūsų edukatoriai kviečia sužinoti, kas yra cianotipija, o po to patiems išbandyti šį cianotipijos metodą, kuris laikomas analoginės fotografijos proproproseneliu. Naudodami augalus ir negatyvus lankytojai susikurs unikalų mėlyną paveikslą, kurį parsineš namo. Edukacija skirta jaunimas nuo 14 metų.

Biblioteka visiems

Biblioteka visiems – tai Lietuvos bibliotekų iniciatyva, siekianti plačiau atverti Lietuvos viešųjų bibliotekų duris skirtingų poreikių turintiems lankytojams. Ar žmonės su negalia turi supergalių? Ar neregiai žiūri filmus? Ar autizmas – bendravimo, o disleksija – sveikatos sutrikimas? Manai, kad mitai gajūs tik kitų galvose? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite Bibliotekų erdvėje atėję prie „Biblioteka visiems“ stendo. Siekdami paneigti stereotipus ir kurti negaliai draugišką visuomenę, šiemet Vilniaus knygų mugės Bibliotekų erdvėje lankytojus kviesime sukti laimės ratą, pasitikrinti žinias apie įvairovę ir laimėti prizus! Bibliotekų įsipareigojimas didinti įtrauktį ir kurti prieinamumą neįsivaizduojamas be visuomenės švietimo – tad visiems, pasirinkusiems klaidingą atsakymą, dovanosime pamoką – smagų leidinuką „50 prieinamumo mitų“!

Pasirinkusių teisingą atsakymą lauks kitokios dovanos – „Biblioteka visiems“ ženklu pažymėti prizai. „Biblioteka visiems“ laimės ratas suksis:
 
  • Vasario 22 d., ketvirtadienį, nuo 12 iki 15 val.
  • Vasario 23 d., penktadienį, nuo 13 iki 16 val.
  • Vasario 24 d., šeštadienį, nuo 11 iki 20 val.

Kiti renginiai Vilniaus knygų mugėje, kurie skirti prieinamumo bibliotekose temai – ČIA.

Kviečiame apsilankyti Vilniaus knygų mugėje ir ateiti pasilabinti su bibliotekininkais!

 

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas