Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vilniaus geto likvidavimo 80-mečio minėjimo renginių kalendorius

Vilniaus geto likvidavimo 80-mečio minėjimo renginių kalendorius

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos renginiai, skirti Vilniaus geto likvidavimo  80-osioms metinėms.

Knygų paroda „Vilniaus getas 1941 – 1943“ Vilnistikos skaitykloje II aukšte

Rugsėjo 18 dieną 14 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vilnistikos skaitykloje (II a.) atidaroma knygų paroda „Vilniaus getas 1941 – 1943“. Parodoje eksponuojami leidiniai apie Vilniaus geto gyvenimą. Ypač svarbūs Vilniaus geto kalinių – I. Rudaševskio, A. Suckeverio, G. Šuro – dienoraščiai, kronika, atsiminimai, laiškai, liudijantys ne tik jų likimus vėliau, bet ir paties geto tvarką bei vidaus gyvenimą. Eksponuojami leidiniai, kuriuose aprašyti žydų gete veikusio teatro, choro, rašytojų bei poetų kūrybos fragmentai. Keli leidiniai pasakoja apie Panerių tragediją. Parodoje pateikti ir žydų gelbėjimo faktai, už tai lietuviams suteikti Pasaulio teisuolių vardai. Parodą parengė vyresnysis bibliografas Linas Janulevičius.

Paroda „Geto vaikai pasakoja dabarties vaikams“ Vaikų bibliotekoje

Parodoje „Geto vaikai pasakoja dabarties vaikams“ pristatomas sudėtingas ir sunkus istorijos etapas, kurio verpetuose per Antrąjį pasaulinį karą atsidūrė žydų vaikai visoje Europoje. Šiuolaikiniams vaikams jautri istorija pristatoma per trumpus Vilniaus geto vaikų kasdienybės siužetus, o tolesniam domėjimuisi pateikiamos knygos apie Holokaustą iš vaikų perspektyvos. Paroda ugdo empatiją ir toleraciją bei padeda iš arčiau susipažinti su šiuo istorijos tarpsniu. Paroda vyksta rugsėjo-spalio mėn. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Vaikų bibliotekos erdvėje „Labirintas“.
 
Ekskursija „Vilniaus geto gyvenimas vaiko akimis“
 
Ekskursija „Vilniaus geto gyvenimas vaiko akimis“ – tai bandymas pasakoti apie Holokausto liudijimus jautriai ir gyvai. Keliaujant Vilniaus Didžiojo geto gatvelėmis ir pasitelkiant autentišką rašytinę, vaizdinę ir garsinę medžiagą siekiama įtraukliai įprasminti gete įkalintų vaikų jausmus, išgyvenimus ir kasdienybę. Ši ekskursija – nepamirštama istorijos ir pilietiškumo pamoka po atviru dangumi. 1,30 val. trukmės ir nemokamos ekskursijos autorė ir gidė – Gina Justina Raibužytė. 
 
Ekskursija vyks:
  • Rugsėjo 18 d., 11:00 val. 7-10 klasių mokiniams, reikalinga registracija [email protected]
  • Rugsėjo 20 d., 11:00 val. 11-12 klasių mokiniams, reikalinga registracija [email protected]
  • Rugsėjo 22 d., 12:00  val., suaugusiems, būtina registracija. GRUPĖ PILNA, REGISTRACIJA BAIGTA

Justino Lingio dokumentinių filmų apie Vilniaus getą peržiūra

Rugsėjo 28 dieną 17.30 val. Didžiojoje bibliotekos salėje vyks režisieriaus Justino Lingio dokumentinių filmų „Vilniaus geto gyvybės arterija“ ir „Holokausto aukoms atminti“ peržiūra. Įėjimas laisvas, maloniai kviečiame.

Filmas „Vilniaus geto gyvybės arterija“

Požemių tinklas antrojo pasaulinio karo metu buvo apraizgęs ne tik Vilniaus senamiestį, bet ir kitas miesto dalis. Juose žmonės slėpėsi nuo nacių persekiojimo, slapta mokė vaikus. Požeminiais perėjimais į Vilniaus getą patekdavo maistas, ginklai, informacija apie padėtį fronte. Požemiai, jungę getą su išoriniu pasauliu, ne vienam padėjo išsigelbėti nuo pražūties.

  • Premjera 2003 m.
  • Trukmė 24 min.
  • Rež. Justinas Lingys

Filmas „Holokausto aukoms atminti“ 

1941 m. vasarą, naciams okupavus Lietuvą, prasidėjo masinis žydų persekiojimas ir žudymas. Žmonės buvo suimami gatvėse, uždaromi į getus, žudomi masinių žudynių vietose. 1990 m. Lietuvoje pradėta Holokausto, kaip didžiulės Lietuvos visuomenės tragedijos, analizė ir žydų genocido aukų atminimo vietų įamžinimas. Rugsėjo 23 d., Vilniaus geto likvidavimo dieną, pagerbiamas visų Lietuvos žydų, nužudytų Holokausto metu Lietuvoje, atminimas.

  • Premjera 2011 m.
  • Trukmė 24 min.
  • Rež. Justinas Lingys
Garsiniai skaitymai
 
Garsiniai skaitymai pagal M. Marcinkevičiaus knygą „Akmenėlis" ir kūrybinės dirbtuvės skirtos 3-4 kl. mokiniams ir vyks Vaikų bibliotekoje. Renginiai vyks rugsėjo 19 d. ir rugsėjo 21 d. Reikalinga registracija [email protected].
 
 
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas