lt

Vasaros naujiena – anglų kalbos klubas jaunimui bibliotekoje

Vasaros naujiena – anglų kalbos klubas jaunimui bibliotekoje

Šią vasarą bibliotekoje pradėjo veikti anglų kalbos klubas jaunimui. Išsamiau apie jį pasakoja edukatorė Irina Jarec.

Į biblioteką – ne tik knygų

Vasaros atostogų metu mokiniai į biblioteką ateina ne tik pasiskolinti knygų iš privalomo literatūros sąrašo. Nuo birželio mėnesio antradieniais Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje veikia anglų kalbos klubas jaunimui „Practice makes progress”. Neformalių ir jaukių susitikimų tikslas yra tobulinti anglų kalbos įgūdžius kalbant ir diskutuojant su bendraamžiais. 

Tam, kad išmoktume bet kurią kalbą, neužtenka tik sausos teorijos iš vadovėlių, reikia kalbėti. Būtent toks ir yra šio anglų kalbos klubo tikslas. Na, o „pašalinis“ anglų kalbos klubo poveikis yra smagus laiko praleidimas – diskutuoti klube yra tiesiog labai smagu – čia aptariamos knygos, filmai, pomėgiai, sportas, mokykla, žiūrimi edukaciniai filmai. Kiekvienas susitikimas vis kitoks – kartais tiesiog ramiai aptariamas kasdienis gyvenimas, o kartais kyla karštos diskusijos ir pokalbis suspindi netikėtomis spalvomis.

Dalyvių amžius klube nuo 15 metų, dauguma yra vyresniųjų klasių gimnazijų moksleiviai, tačiau neretai ateina ir studentai ar dirbantys jauni žmonės. Klubo iniciatorė bibliotekos edukatorė Irina Jarec kaskart paruošia pristatymą tam tikra tema ir klausimų gaires, tačiau diskusijoje svarbiausi yra ateinantys dalyviai. „Grupelės susirenka nedidelės, dažniausiai 4–6 žmonės. Norėčiau, jog šis skaičius augtų ateityje, tačiau, iš kitos pusės, mažame rate bendrauti yra jaukiau, kiekvienas turi pakankamai laiko pasisakyti. Dalyviams lengviausia susikalbėti bendraamžių rate, tačiau amžiaus skirtumas sukuria įdomų skirtingų perspektyvų kaleidoskopą“, – pasakoja edukatorė.

Kaip „Practice makes perfect” tapo „Practice makes progress”

Per pirmąjį susitikimą susirinkusieji nutarė pakeisti klubo pavadinimą – originaliai jis skambėjo „Practice makes perfect” ir numanė, jog praktika padės žmogui pasiekti tobulumo. Čia, galbūt, yra tiesos, tačiau šis naratyvas per daug priminė mokyklą, kur gerų pažymių ir tobulų rezultatų siekis sukelia tiek daug streso. Dabar klubo pavadinimas yra „Practice makes progress”, tai akcentuoja pažangą ir sufleruoja, jog galima pagerinti savo rezultatus praktikuodamiesi žingsnis po žingsnio, leidžiant sau klysti ir eksperimentuoti. „Esu įsitikinusi, jog biblioteka yra saugi erdvė, joje jauni žmonės nusipelnė pailsėti nuo aukštų lūkesčių, kuriuos jiems neretai primeta suaugusieji“, – sako anglų kalbos klubo įkūrėja Irina Jarec.

Edukatorę džiugina, jog ateinantieji yra įvairiapusės asmenybės, be to, labai tolerantiški, pagarbūs vienas kitam: „Nuostabu, jog klube nuo pat pradžių įsivyravo draugiška atmosfera be įtampos. Juk toks ir buvo tikslas – sukurti saugią erdvę, kurioje save išbandyti galėtų net tie, kam kalbėti angliškai (ar apskritai įsitraukti į grupinę diskusiją) yra nedrąsu. Nors dauguma ateinančių mokinių jau turi gan aukštą anglų kalbos lygį, jie nesidrovi paklausti kitų, jei pamiršta kokį nors žodį. Taip pat neretai prašau jų pagalbos ir aš – juk nesu anglų kalbos mokytoja, man tiesiog labai patinka kalbėti angliškai, bendrauti su jaunais žmonėmis“.

Artimiausias susitikimas vyks rugpjūčio 9 dieną 16 valandą Vaizdų palėpėje III aukšte. Visą laiką klube smagu matyti naujų žmonių, tad jei žinote, kam šis klubas galėtų patikti, būtinai pasidalinkite žinia apie jį ir pakvieskite dalyvauti. Jei turite daugiau klausimų, galite rašyti [email protected]

Išsamiau: rugpjūčio 9 d. 16 val. anglų kalbos klubas „Practice makes progress”.

 

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA