Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vasario mėnesio knygų TOP 20

Vasario mėnesio knygų TOP 20

Kokių knygų bibliotekoje labiausiai ieškojote vasario mėnesį?

Pirmoje vietoje sutinkame neseniai pasirodžiusią Gabijos Grušaitės knygą „Grybo sapnas“ (leidykla „Lapas“). Tai romanas apie žmones, pasiklydusius savo vidiniuose labirintuose. „Grybo sapnas“ yra trečioji Gabijos Grušaitės knyga.

Antroje vietoje – taip pat lietuvių autoriaus knyga. Tai žinomo politiko Manto Adomėno debiutinė grožinės literatūros knyga „Moneta & labirintas“ (leidykla „Baltos lankos“), kuri anonsuojama kaip „šnipų romanas“. „Moneta & labirintas“ yra pirmoji dilogijos dalis.

Leidyklos „Vaga“ išleista psichiatro Gabor Maté knyga „Kai kūnas sako ne“ – trečioje vietoje ieškomiausių bibliotekos knygų dvidešimtuke šį mėnesį. Ši tarptautiniu bestseleriu tapusi knyga atskleidžia streso įtaką žmogaus organizmui. Gabor Maté gimė 1944-ųjų nacistinėje Vengrijoje, išgyveno holokaustą ir nuo 1955 metų gyvena Kanadoje. Knygą iš anglų kalbos vertė Giedrė Bacevičienė.

Pirmą kartą dvidešimtuke sutinkama Eshol Nevo knyga „Trys aukštai“ (leidykla „Sofoklis“, vertė Olga Lempert). Eshkol Nevo (g. 1971) yra vienas populiariausių šiuolaikinių Izraelio rašytojų, jo knygos Izraelyje tapę bestseleriais ir yra noriai verčiamos į užsienio kalbas. Pagal knygą, kuri kelia klausimą, kas iš tiesų slypi už idiliško Izraelio vidurinės klasės kuriamo fasado, yra sukurtas italų režisieriaus Nanni Moretti filmas. 

Kita sąrašo „naujokė“ yra Alba de Céspedes romanas „Uždraustasis sąsiuvinis“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, vertė Audrius Musteikis). Rašytoja gimė Romoje Kubos diplomato ir jo italės žmonos šeimoje. Rašytojos senelis buvo pirmasis Kubos prezidentas. Romano centre – moters, suvokusios išorinio ir vidinio gyvenimo prieštarą, drama. 

Pirmą kartą ieškomiausiųjų dvidešimtuke sutinkama JAV kultūros ikonos Maya Angelou knyga „Žinau, ko gieda paukštis narve“ (leidykla „Kitos knygos“, vertė Lina Būgienė). Ši autobiografija, pasirodžiusi 1969 m., šokiravo JAV visuomenę ir dar dešimtmetį po išleidimo buvo drausta kai kuriose mokyklose ir bibliotekose. Tai nepalaužiamos moters, gebančios į pasaulį žiūrėti šviesiomis akimis, istorija.

KNYGŲ TOP 20

1. Grybo sapnas / Gabija Grušaitė

2. Moneta & labirintas / Mantas Adomėnas

3. Kai kūnas sako ne / Gabor Maté

4. Trys aukštai / Eshol Nevo

5. Bjauri meilė / Colleen Hoover

6. Pavojingi žodžiai / Undinė Radzevičiūtė

7. Gliukozės revoliucija / Jessie Inchauspe

8. Žuvis vandenyje / Eugenijus Laurinaitis

9. Chirurgė / Leslie Wolfe

10. Genezė / Chris Carter

11. Uždraustasis sąsiuvinis / Alba de Céspedes

12. Atominiai įpročiai / James Clear

13. Viskas apie meilę / Bell Hooks

14. Atsarginis / Princas Harry

15. Žinau, ko gieda paukštis narve / Maya Angelou

16. Menka detalė / Adania Shibli

17. Karo nuotaka / Ilona Skujaitė

18. Potvyniai / Philippa Gregory

19. Baltieji prieš juoduosius / Danutė Kalinauskaitė

20. Šukparkis / Alina Bronsky

Sąrašą sudaro knygos, kurių dažniausiai teiraujatės, jas užsakote arba rezervuojate internetu. Priminsime, kad knygas užsakyti galima ne tik atėjus į biblioteteką, bet ir internetu www.ibiblioteka.lt. Jeigu knyga populiari ir ją šiuo metu skaito kiti, galima knygą rezervuoti. Kai ateis jūsų eilė, gausite priminimą elektroniniu paštu, kurį nurodėte registruodamiesi gauti skaitytojo bilietą.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas